Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Wymina silnika w af-s

    witam
    gdzie mozna szybko i w miare w rozsądnych pieniadzach wymienić piszczący silnik w nikkorze 80-200 af-s?

    serwis nikona odpada, bo pewnie cenę zaśpiewają kosmiczną.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie można wymienić, ale gdyby Ci się udało to proszę napisz gdzie i za jakie pieniądze to robią. Ten egzemplarz który ja mam popiskuje ale tylko gdy długo go nie używam, i zazwyczaj jest to pierwsze ostrzenie po podpięciu, później jest już spokój.
    D600

  3. #3

    Domyślnie

    mam dokladnie to samo.
    moglbys nagrac krotki filmik z tą sytuacją i wrzucic na youtube?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy AF-S 80-200 jest jeszcze serwisowany - że AF-I to wiadomo, ale nie wiem czy gdzieś nie było o tym info... ja jednak mimo ceny raczej celował bym w serwis Nikona - albo w PL, albo jak różnica w cenie będzie miażdżąca to zagraniczny - niemniej jak już coś znajdziesz to napisz na forum - na pewno wielu forumowiczów skorzysta
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    d3mane niestety nie mam czym nagrać filmiku. Ale jest to dosyć charakterystyczny dźwięk przy dosłownie pierwszym po dłuższej przerwie ostrzeniu (wydaje mi sie że głośniej ten dźwięk słychać gdy obiektyw jest daleki od pozycji poziomej).
    D600

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photoaction Zobacz posta
    serwis nikona odpada, bo pewnie cenę zaśpiewają kosmiczną.
    dzwoniłeś? pytałeś?
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  7. #7

    Domyślnie

    Z moim af-sem cos jest chyba nie tak.

    porownałem moje 2 szkła.

    17-55 2.8 af-s i 80-200 2.8 af-s. Na filmiku widac ze 17-55 jest o wiele szybszy.. czy cos z moim 80-200 nie tak czy po prostu one tak mają??

    http://www.youtube.com/watch?v=q4XPQzED788

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photoaction Zobacz posta
    witam
    gdzie mozna szybko i w miare w rozsądnych pieniadzach wymienić piszczący silnik w nikkorze 80-200 af-s?

    serwis nikona odpada, bo pewnie cenę zaśpiewają kosmiczną.
    Obawiam się ze poza serwisem Nikona to będzie bardzo ciężko, a to z prostego powodu - poza serwisem znalezienie silnika na wymianę graniczy z cudem. To jest świetne szkło ale gdy jest problem z AF-Sem to niestety nie będzie ani tanio ani szybko.
    Co do serwisowania to ja w zeszłym roku wymieniałem AF-S w 28-70 w serwisie Nikona w Berlinie, co do szybkości to diagnoza i sama wymiana szybko, ale ponad miesiąc czekałem aż silnik z Japonii sprowadzą bo nie mieli, co do ceny to zabawa kosztowała 628,- euro w tym około 100,- euro to były inne koszty [kiedyś mi spadł i miał coś tam pęknięte jeszcze i przy okazji tez kazałem wymienić]. Przy 80-200 koszty były by podobne, choć silnika i tak by musieli ambitnie poszukać pewnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photoaction Zobacz posta
    witam
    gdzie mozna szybko i w miare w rozsądnych pieniadzach wymienić piszczący silnik w nikkorze 80-200 af-s?

    serwis nikona odpada, bo pewnie cenę zaśpiewają kosmiczną.
    Prywatny serwis może zamówić silnik w serwisie Nikona, natomiast nie posiada od odpowiedniego sprzętu chociażby do prawidłowego ustawienia AF.
    Pamiętam, że ktoś wysyłał obiektyw do Anglii, bo cena usługi była niższa o około 30%.

  10. #10

    Domyślnie

    co sądzicie o działaniu af-sa w wyżej pokazanym filmiku?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •