Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie problemy z barawami i ostrzeniem po wyjsciu z ps

    Licze na jakies wskazówki bo juz dostaje pomieszania z poplataniem .Mam dwa problemy:

    -pierwszy dotyczy ostrzenia fotek w koncowej fazie obróbki.Do tego celu uzywam filtra górnoprzepustowego,który dodaje na nowej warstwie i reguluje nakładka badz łagodnym swiatłem,jednak problem w tym ze uzyskane w ten sposób ostrzenie jest widoczne tylko w samym photoshopie,natomiast zdjecie zapisane w jpg i przeniesione na dysk jest nienaostrzone,jakbym wcale filtra nie uzywała....Czyli wniosek z tego taki ze to ostrzenie sie zapisuje i jest widoczne tylko w ps a juz nigdzie indziejTo jest pierwszy zgryz,natomiast drugo dotyczy barw.Otóz po skonczonej obróbce zdjecia uzyskuje konkretny efekt do którego dazyłam w procesie obrobki,który podobnie jak w przypadku filtru jest widoczny tylko i wyłacznie w ps,po zapisaniu i przeniesieniu fotki na dysk barwy leca w dól o jakies 2-3 tony,dzieki czemu np promienista pudrowa twarz robi sie szrawa bez koloru i połysku.W momencie przeniesienia zdjecia z powrotem do ps,baarwy pojawiaja sie ponownie.

    Dzisiaj po raz pierwszy wywołałam zdjecia w labie i niestety efekt jest tragiczny bo fotki wyszły własnie szare z minimalna kolorystyka,pomimo ze w ps były zupełnie inaczej stworzone.

    Mam nadzieje ze moje problemy udało mi sie opisac w miare klarownie,ale niestety eksperetm od programów graficznych nie jestem,tak wiec terminologia takze jest uszczuplona.W kadym razie bardzo licze na pomoc bo w sumie dopoki problemy nie znikna to nie moge obrabiac fotek bo tak naprawed to co stworze nie jest nigdzie widoczne.

    Na koniec jeszcze pytanko odnosnie kalibratora czy rzeczywiscie jego uzycie ma sens tylko wzgledem okreslonej drukarki czy punktu w którym wywołuje sie zdjecia???
    Juz sama nie wiem co robic z tymi "uvciekajacymi"kolorami.

  2. #2

    Domyślnie

    jaki monitor, czy skalibrowany monitor?

  3. #3

    Domyślnie

    Monitor eizo niekalibrowany.Tak przy okazji byłabym wdzieczna o krótki wykład na temat kalibracji bo kazdy mowi co innego...Jedni ze wystarczy jednorazowo,inni ze trzeba co pare miesiecy,wiec lepiej zakupic kalibrator i miec pod reka .
    Na czym polega dokładnie kalibracja bo słyszłam ze ma za zadanie synchronizacje barw kompa z drukarka konkretnego labu i sa do tego potrzebne konkretne palety barw z konkretnego labu.Natomiast ja zawsze uwazałam ze kalibracja ma za zadanie ustawienie barw dla konkretnego monitora, a nie w odniesieniu do innego urzadzenia.Jak jest naprawde???

  4. #4

    Domyślnie

    eizo eizo nierowny. zalezy jaki model. kalibracje nalezy powtarzac.

  5. #5

    Domyślnie

    kattka - nie wiem co masz poustawiane i namieszane, wyostrzenie to wyostrzenie, po zapisaniu na pewno pozostaje, tak samo jak kolorystyka, toć cudów nie ma, chyba, że masz namieszane coś z profilami PS i w tedy inne programy mogą zobaczyć inną kolorystykę, ale nie ostrość, poza tym znajdź lab, gdzie możesz zajrzeć na monitor i ewentualnie poproś laboranta o małe poprawki (maszyny labowe mogą "widzieć" inaczej kolorki niż twój komputer
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Mam dokładnie eizo,S2243W,nalezy kilka razy kalibrowac czyli najlepiej zakupic kalibrator?I jak to jest kalibruje sie kolory pod konkretny monitor czy pod konkretny monitor do konkretnej drukarki(czyli pod okreslony lab)

    A co moge miec namieszane w profilach co masz konkretnie na mysli?
    Poki co udało mi sie ustalic ze przestrzen barw mam miec ustawiona w aparacie na sRGG(miałam cały czas) i tak samo w ps .Zmieniłam juz w camera raw i teraz zastanawiam sie czy w samym ps w WIDOK i ustawienia próby mam zmienic z CMYKA na np monitor RGB??
    Sorry za trywialnosc pytan ale od dosłownie chwili obsługuje ps i do wszystkiego dochodze sama badz oczywiscie za sprawa zyczliwych pomocnych ludzi z forum,wiec metoda prób i błedów jest u mnie na porzadku dziennym.

  7. #7

    Domyślnie

    ustaw rgb - i już powinno być dobrze
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki Waszym radom chyba udało mi sie poskromic kolory,ale widze ze z ostrzeniem mam powazny problem bo okazuje sie ze wcale nie moge nic podostrzyc.
    Po bezskutecznych walkach z filtrem górnoprzepustowym doszłam do wniosku,ze dopoki nie rozwiaze problemu,bede uzywała tradycyjnego ostrzenia...Niestety on tez u mnie nie działa!Otóz ostrzenie jest widoczne wyłacznie w ps,zarwono w formacie psd jak i jpg,natomiast juz poza ps ostrzenie jest widoczne wyłacznie na zdjeciu zapisanym w formacie psd ,a na jpg jest jakby zupełnie nieostrzony!!.Co ciekawe po przeniesieniu fotki w jpg z powrotem do ps,ostrosc powraca.Czy ktos moze wie o co moze chodzic.??
    Wychodzi na to ze zdjecie sie ostrzy,ale pozniej przegladajac je na serwerze badz w brigu jest jakby nieostrzone bo ostrzenia zwyczajnie nie widac.Wyjatkiem jest tylko format psd,na ktorym ostrzenie jest widoczne zarowno w ps jak i w bridgu.
    Prosze o jakies rady,bede bardzo wdzieczna...

  9. #9

    Domyślnie

    Z jakimi dokładnie opcjami zapisujesz JPGa w PSie?

  10. #10

    Domyślnie

    de Fresz słusznie pyta - podaj, w jakiej rozdzielczości i z jaką jakością zapisujesz jpga. Bo nie ma bata, plik wyostrzony musi być ostry po zapisie, chyba że zapisujesz z marną jakością i z dodatkowym przeskalowaniem (powiększeniem?)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •