Close

Strona 1 z 479 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 4784
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7000 w praktyce

    Długo oczekiwany Nikon D7000 wreszcie wpadł w moje ręce

    Pierwsze wrażenie, zaraz po rozpakowaniu pozytywne. W stosunku do swoich poprzedników w linii prostej (tu można polemizować...) czyli D80 i D90, nowy Nikon sprawia wrażenie o wiele bardziej pancernego.
    To tak jakby twardy kloc wykonany z jednej bryły plastiku. Nic nie trzeszczy, nie skrzypi...... solidny jest.

    Na początku podpiąłem pod D7000 obiektyw Tamrona, stosunkowo nowy model 17-50 2.8 VC.
    I znowu zostałem pozytywnie zaskoczony. Zestaw łapał ostrość dosyć szybko i co najważniejsze celnie. A warunki wcale nie były takie idealne..... słabe światło wymuszało użycie ISO 3200 przy w miarę rozsądnym czasie naświetlania.
    Dziwne, że z D300s nie było tak dobrze, wydaje mi się że zestaw częściej nie trafiał w punkt z ostrością (to jednak dokładnie sprawdzę w pojedynku D300 vs D7000, przy takich samych kadrach/warunkach).

    Następny w kolejce czekał już Nikkor 35 1.8, czyli moje ulubione szkło do walki na małą odległość przy użyciu puszki FX

    Kolejny raz pozytywne zaskoczenie, zestaw D7000 + Nikkor 35 1.8 radził sobie o wiele lepiej niż w przypadku kiedy 35 1.8 podpinałem do D90.


    Na chwilę obecną spokojnie mogę stwierdzić, że w działaniu AF jest przepaść pomiędzy D7000 a D90 -oczywiście na korzyść D7000.

    Jako, że aparat kupiłem głównie z myślą o filmowaniu, to był to mój priorytet w pierwszych szybkich testach.
    No i tu dostałem po łbie......... już od ISO 400 przywitały mnie dwa paskudne HOT piksele. Jeden czerwony (paskudniejszy), drugi niebieski, który nie jest już tak mocno widoczny.
    Na szczęście istnieją odpowiednie pluginy do softu do obróbki video, które szybko i ładnie potrafią usunąć te paskudztwa.......... niestety nie potrafią tego zrobić z moją pamięcią........ ciągle (w głowie) widzę te dwa punkciory :/

    AF-F, nowy tryb autofocusa, zachwalany przez Nikona, jako pierwszy taki w filmujących lustrzankach. Opiszę tą funkcję szybko: można o niej zapomnieć. Działa beznadziejnie.

    Kolejne pozytywne zaskoczenie -nawet filmując w trybie automatycznym, nie widać (zapewne nie zawsze jest tak dobrze, ale to wyjdzie w testach) latających z góry na dół pasków, kiedy filmujemy sceny przy sztucznym oświetleniu.
    A to dzięki funkcji w menu, dzięki której aparat mądrzej dobiera czas otwarcia migawki. Po prostu stara się utrzymywać 1/50, dzięki czemu synchronizuje się z siecią.

    Pełny manual przy filmowaniu -to na co czekałem z utęsknieniem No prawie pełny, bo przysłonę można ustawić tylko przed wejściem w LV. Jak już pociągniemy dźwignię od LV i włączymy ten tryb, to możemy sobie kręcić kółkiem zmiany przysłony do woli, oczywiście bez efektu. W sumie to jednak mała upierdliwość jest, bo dwa pozostałe bardzo ważne parametry możemy zmieniać sami do woli (czyli czas i iso).

    Przykładowy filmik (ISO 800, 1/50, f 1.8 ):



    Szumy przetestuję jak w moje ręce wpadnie D300 i 7D, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. Tak na szybko tylko napiszę, że zdjęcia w wysokim iso dają się bardzo ładnie edytować (hmmm jakoś wyjątkowo łatwo WB mi się dobierało), i niewielkim nakładem pracy można uzyskać taki efekt przy ISO 12800:

    Crop 1:1


    i pełny kadr:

    http://img441.imageshack.us/img441/9569/dsc0145s.jpg

    W chwili obecnej jest jedna rzeczy wyjątkowo irytująca w D7000.......... dźwięk potwierdzający AF. Tego się nie da opisać, to trzeba samemu usłyszeć....... tragedia.

    Jak tylko wygospodaruję trochę wolnego i dorwę wspomniane aparaty do testów porównawczych -to oczywiście uzupełnię dotychczasowe przemyślenia o D7000.........
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 07-11-2010 o 22:19
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  2. #2

    Domyślnie

    Super.! Czekam z niecierpliwością na kolejne news'y. Ciekawy jestem jak wypadnie zestawieniu z D300s.
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    Super.! Czekam z niecierpliwością na kolejne news'y. Ciekawy jestem jak wypadnie zestawieniu z D300s.
    nawet gdyby D7k wypadł lepiej - i tak nie zmienię
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonArturo Zobacz posta
    nawet gdyby D7k wypadł lepiej - i tak nie zmienię
    Pewnie też bym nie zmienił, ale skoro nie mam obecnie body to jest nad czym myśleć.
    | D600 | T28-75 | N70-300VR | SY14 | N50/1.8 | N85/1.8 | T135/2.8 | Metz 58 AF-1 | Nissin Di 622 | .....
    anikodemski@gmail.com

  5. #5

    Domyślnie

    -"Na szczęście istnieją odpowiednie pluginy do softu do obróbki video, które szybko i ładnie potrafią usunąć te paskudztwa.......... niestety nie potrafią tego zrobić z moją pamięcią........ ciągle (w głowie) widzę te dwa punkciory :/"-

    Ja z tą terminologią jetem trochę na bakier a ponieważ też czekam na swoją sztukę to zapytam po swojemu
    "pluginy" to program do edycji na komputerze już po zrzuceniu z aparatu.
    Rozumiem że te świecące kropki rejestrują się na materiale nagrywanym?

    W sklepie jest to do sprawdzenia jak rozumiem,trzeba tylko więcej czasu na zakup oraz wiedzą żeby na większym ISO uruchomić nagrywanie filmów?
    Ostatnio edytowane przez gadzeciarz ; 07-11-2010 o 22:45
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  6. #6
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawi mnie ten irytujacy dzwiek potwierdzania ostrosci. Da sie to jakos zademonstrowac?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, na nagrywanym materiale, prosto z puszki, widać dwa HOT pixele. Jeden czerwony, drugi (mniej widoczny) niebieski.
    Standardowo programy do edycji video nie posiadają narzędzi do usuwania HOT pixeli, potrzebne są do nich jakieś dodatki, najczęściej w postaci wtyczek (pluginów).
    Ja do edycji materiału video używam programu Sony Vegas, do którego znalazłem odpowiednią wtyczkę: http://www.stuckvideopixelremover.com/

    Chciałem sprawdzić jak co "wypluwa" D7000 po HDMI w momencie włączenia nagrywania, niestety okazało się, że producent nie daje w komplecie kabla HDMI Muszę najpierw odpowiedni zakupić.

    Kolejna ciekawostka (ale to muszę dokładnie zweryfikować jutro), zdjęcia z użyciem lampy (wbudowanej.....) są o wiele częściej nieostre (nie trafione z ostrością, wygląda to na spory BF) niż zrobione bez jej użycia.........
    Mam nadzieję, że to jest jednak jakiś "user error" i jutro po dokładnej weryfikacji wszystko się wyjaśni.

    Cytat Zamieszczone przez blase.g Zobacz posta
    Ciekawi mnie ten irytujacy dzwiek potwierdzania ostrosci. Da sie to jakos zademonstrowac?
    W D3 mam takie śliczne, delikatne ti-ti, w D7000 wyraźne, syntetyczne i cholernie plastikowe tu-tu To jak by porównywać dźwięk prawdziwej migawki z nagranym dźwiękiem migawki znanym z kompaktów.
    Aż strach pomyśleć jak ta funkcja wyewoluuje w przyszłości -będzie lektor ? (ustawiłem ostrość, możesz cykać)....
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 07-11-2010 o 22:52
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za pierwszy teścik, czekam na więcej.
    Canon 400d plus kilka szkiełek i coś do błyskania - to już przeszłość
    D7000|D7200|Sigma 17-50|N35 1,8|N18-105 VR|N70-300 VR|SB-800
    moje pstryki

  9. #9

    Domyślnie

    Fatman --> Pewnie proszę o zbyt wiele ale gdybym mógł liczyć na porównanie D7000 z D300s i D90 ( jednocześnie )
    to byłbym niezmiernie wdzięczny.

  10. #10

    Domyślnie

    D300s da się załatwić, ale niestety nie wiem czy ktoś z znajomych ma D90. Może jakiś forumowicz z Łodzi/okolic będzie miał ochotę wspólnie zrobić porównanie ?
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 1 z 479 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •