Close

Strona 2 z 479 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 4784
  1. #11

    Domyślnie

    napisał Fatman;Długo oczekiwany Nikon D7000 wreszcie wpadł w moje ręce ...

    Witam
    dzieki za fajne info wstępne rzeczywiście na foty ustawiłeś ISO 3200?? Jeżeli tak to dla mnie rewelacja.Chyba nie bede czekał aż stanieje.pzdr
    s.
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  2. #12

    Domyślnie

    Fatman, dzieki za odpowiedz odnosnie tego zoom'a - wygrzebalem jeszcze w dokumentacji do D300s jak to dokladnie dziala:

    "Role assigned to center of multi selector - Toggle between full-frame or thumbnail playback and playback zoom. Choose the initial zoom setting from Low magnification, Medium magnification, and High magnification. The zoom display will center on the active focus point"

    szkoda, ze w D7000 zabraklo tej funkcji


    Natomiast mialbym jeszcze inne pytanie - jak to jest z tym spustem migawki w D7000? Ponoc, bardzo trudno wyczuc moment kiedy apart lapie tylko ostrosc, wiec czesto zdaza sie od razu zrobic zdjecie. Czy w D300s ten przycisk byl tak samo czuly?

  3. #13

    Domyślnie

    Dwa razy macałem jednocześnie d7k i d300s, zrobiłem pare fotek porównawczych nadal nie wiem co wybrać jeden i drugi ma wady i zalety. Jakość zdjęć moge ocenić tylko subiektywnie bo zrobiłem tylko kilka nefów d7k - do iso 1600 szumu praktycznie niema potem rośnie powoli ale zato spada ostrość(rozdzielczość) moim zdaniem d300s do iso 1600 robi ostrzejsze zdjęcia,AWB w d7k działa sporo lepiej niż w d300s , zauważyłem że d7k najbardziejszumi na czerwonym kanale tak samo jak d3100 .AF-F podczas filmowania działa słabo natyle słabo że raczej bym wolał ręcznie ustawiać ostrość tym bardziej że prace śilnika słychać na nagranym filmie (z ob. 18-105VR) ale co mnie mocno zaskoczylo to że na filmie nagrała się praca VR? sama jakość filmu jest zauważalnie lepsza niż w d300s. Zrobiłem też male porównanie d7k do d3100 , różnica w szumach i obrazku jest minimalna do iso 1600 na 3200 d7k ma ok. 0.5EV przewagi a na 6400 ok. 1EV, AWB w D3100 działa świetnie chyba jeszcze lepiej niż w d7k.
    Zdaje sobie sprawe że nikomu zabardzo nie pomogłem tym postem przy wyborze między d300s z d7000 niech moc będze z wami!
    PS. Moja wypowiedź to czysto subiektywne odczucia co do ww. aparatów.
    D50 nex5n x-pro1

  4. #14

    Domyślnie

    fotouśmieszek, tak -niestety światło w mojej kuchni jest takie sobie Jutro zrobię całą serię zdjęć i wstawię na Rapida wszystkie NEFy. W 100% bez odszumiania zdjęcia nie są takie fajne -no ale z D3 też nie były

    Cytat Zamieszczone przez piotrze Zobacz posta
    Natomiast mialbym jeszcze inne pytanie - jak to jest z tym spustem migawki w D7000? Ponoc, bardzo trudno wyczuc moment kiedy apart lapie tylko ostrosc, wiec czesto zdaza sie od razu zrobic zdjecie. Czy w D300s ten przycisk byl tak samo czuly?
    Zaraz sprawdzę

    [dopisane]

    Sprawdziłem i nie potwierdzam. W moim odczuciu jest tak samo jak w D3, D300s i innych......... ale to wszystko jest jednak bardzo subiektywne...
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 07-11-2010 o 23:18
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #15

    Domyślnie

    a ja mam inną prośbę
    jak jest w trybie filmowania przy gwałtownych ruchach kamery "prawo lewo z jednoczesnym małym obrotem dookoła osi obiektywu?

  6. #16

    Domyślnie

    No jak narazie moje przypuszczenia co do AF-F się potwierdziły, więc można raczej o tym zapomnieć, ciekawe jak jest z tym w innych aparatach, sony oraz w canonie, skoro w D7000 jest tragedia to coś tu nie gra, Nikon pojechał po bandzie i olał sprawę? Po tym teście Vid(m)eo też nie ma rewelacji, ale w najbliższym czasie pewnie przetestujesz konkretnie to filmowanie bo pod tym kątem kupiłeś D7000, ja także czekałem na ulepszenie tej funkcji. Z obserwacji i analizy filmów dostępnych na necie oczywiście rolling shutter w D7000 występuje, i w aparatach innych firm, zatem bardzo dynamiczne ujęcia odpadają....

    Mógłbyś wrzucić Wave'a z tego dzwięku nastawienia Af ...? Do tej pory nigdy mi to nie przeszkadzało w żadnym aparacie, ale "tragedia" brzmi dziwnie!

    Fatman a ogólnie na jaką kwotę go oceniasz, D7000 oczywiście? Ile powinien kosztować według ciebie?
    Ostatnio edytowane przez SHOX! ; 07-11-2010 o 23:22
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SHOX! Zobacz posta
    Mógłbyś wrzucić Wave'a z tego dzwięku nastawienia Af ...? Do tej pory nigdy mi to nie przeszkadzało w żadnym aparacie, ale "tragedia" brzmi dziwnie!
    Hmmm, postaram się zaraz nagrać porównanie D3 z D7000 za pomocą telefonu

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    a ja mam inną prośbę
    jak jest w trybie filmowania przy gwałtownych ruchach kamery "prawo lewo z jednoczesnym małym obrotem dookoła osi obiektywu?
    Galareta oczywiście, choć niby mniejsza niż w D90/300s. Zależne to jest też od migawki, przy szybszej efekt jest jakby bardziej widoczny i "bolący oczy". Przy 1/50 jest jakby spokojniej. Postaram się jutro wstawić odpowiednie przykłady na Vimeo lub YT.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #18

    Domyślnie

    a ja poprosiłbym o porównanie d7k z d300 (lub d300s/d90-nieistotne) na iso 6400 w kiepskich warunkach lub nawet bardzo kiepskich
    dziękuję

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    http://www.rafalglebowski.pl/blog/sound.3gp -pierwszy dźwięk to właśnie D7000, drugi D3. Niestety nagranie nie oddaje tego co słychać w rzeczywistości :/

    czy da się zejść do 1/25?
    Albo się nie da, albo jak na razie ja nie potrafię.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 2 z 479 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •