Close

Strona 5 z 39 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 385
  1. #41

    Domyślnie

    Mój setup masz w poście #5 Ja wiem, że lampa daje nikłe światło, ale chodzi przede wszystkim o wyrównanie kontrastu pomiędzy monitorem a otoczeniem a nie oświetlanie pokoju. Do tego można kupić odpowiednie jarzeniówki, lampy na klasyczny gwint imitujące światło dzienne, albo więcej podwieszanych solux.
    Pozdrawiam
    Janusz

  2. #42

    Domyślnie

    Gdzie te podwieszane Soluxy można kupic ?
    Fx

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    Gdzie te podwieszane Soluxy można kupic ?
    Poszukaj w najpopularniejszych sklepach on-line z oświetleniem w UK. W tej chwili jestem zmęczony, pijany i nie mam siły na przeglądanie netu. Zazwyczaj są to zawieszenia podsufitowe, lub kinkiety. Biorą halogeny MR-16 i sprzedawane są zazwyczaj w zestawach z transformatorem. Zazwyczaj też wykorzystywane są do oświetlania galerii i salonów wystawowych.
    Pozdrawiam
    Janusz

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Ciekawe czy nadałoby się takie coś. Wadą tej żarówki są spore rozmiary i znaczna moc. Jednak w większych pomieszczeniach, skierowana na sufit mogłaby się nadać. Też właśnie szukam czegoś odpowiedniego do oświetlenia.
    czy ktoś próbował oświetlać pokój takimi żarówkami?
    Mamiya + Sony

  5. #45

    Domyślnie

    Analizując problem oświetlenia pomieszczenia do pracy nasunęło mi się pewne pytanie:
    biorąc pod uwagę, że monitor kalibrujemy do bieli 6500K (standard D65 - w większości przypadków, czyli do internetu, labów), to czy w związku z tym nie powinniśmy oświetlać pomieszczenia źródłami światła o właśnie takiej temperaturze barwnej, a nie 5000K?
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    Analizując problem oświetlenia pomieszczenia do pracy nasunęło mi się pewne pytanie:
    biorąc pod uwagę, że monitor kalibrujemy do bieli 6500K (standard D65 - w większości przypadków, czyli do internetu, labów), to czy w związku z tym nie powinniśmy oświetlać pomieszczenia źródłami światła o właśnie takiej temperaturze barwnej, a nie 5000K?
    Ano nie, choć pozornie wydaje się inaczej. Punkt bieli urządzeń sRGB-owych jest tak dobrany, że materiał na papierze z takiego urządzenia oświetlony światłem dziennym wygląda tak, jak na monitorze punkt bieli o temp 6500K. Oczywiście w pewnym przybliżeniu, bo światło dzienne jest nieco inne wcześniej i później, oraz w papierach są wybielacza optyczne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Punkt bieli urządzeń sRGB-owych jest tak dobrany, że materiał na papierze z takiego urządzenia oświetlony światłem dziennym wygląda tak, jak na monitorze punkt bieli o temp 6500K.
    To już zaczyna pod czarną magię podchodzić... i weź tu człowieku bądź mądry. Cholera by te kolory wzięła
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  8. #48
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcz Zobacz posta
    To już zaczyna pod czarną magię podchodzić... i weź tu człowieku bądź mądry. Cholera by te kolory wzięła
    Światło o temp. 6500K, jest przynajmniej dla mnie nieprzyjemnie chłodne i nie przypuszczam żebym stanowił tu jakiś niechlubny wyjątek.

    Stosuję więc oświetlenie o temp. 5000K, zresztą jak pewnie większość i nie czuję się przez to mało oryginalny.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    czy ktoś próbował oświetlać pokój takimi żarówkami?
    Kupiłem taką dla sprawdzenia, w końcu nie kosztuje majątku. Światło jest dobre ale jednak zbyt silne jak na moje pomieszczenie - 10 m2. Element świecący jest bardzo duży, nie dokupi się żadnej rozsądnej osłony. Trzeba by chować ją za jakiś mebel. Ale to już chyba więcej niż partyzantka - w każdym razie ja szukam dalej.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Kupiłem taką dla sprawdzenia, w końcu nie kosztuje majątku. Światło jest dobre ale jednak zbyt silne jak na moje pomieszczenie - 10 m2. Element świecący jest bardzo duży, nie dokupi się żadnej rozsądnej osłony. Trzeba by chować ją za jakiś mebel. Ale to już chyba więcej niż partyzantka - w każdym razie ja szukam dalej.
    a nie ma słabszych?
    Mamiya + Sony

Strona 5 z 39 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •