Close

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 385
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To jest zdecydowanie o wiele za słabe
    Po chwili zastanowienia trudno się nie zgodzić
    Odnośnie listw LED zastanawia mnie tylko te określanie kolorów - biały zimny i biały ciepły. Jak znam życie to żaden z nich nie jest zbliżony do światła dziennego, zimny pewnie ma ok. 7000K a ciepły 3000K, przynajmniej tak kiedyś oceniłem to w sklepie metodą organoleptyczną . Dlatego też boję się właśnie jeżeli chodzi o użyteczność tych list/taśm jeżeli chodzi o podświetlenie przestrzeni za monitorem. Na rynku są też listwy LED RGB z dedykowanymi sterownikami, które oprócz różnych efektów (przejścia, błyskanie, etc.) umożliwiają sterowanie kolorem. Z tego co wywnioskowałem to jest to jednak sterowanie skokowe i w dodatku "kolorowym" kolorem, więc temperatury barwnej białego i tak nie da się zmodyfikować...
    Dlatego właśnie skłaniam się jednak w kierunku żarówek LED E14 5000K, które też są tanie. Mimo wszystko, to jednak trochę takie błądzenie po omacku... chciałoby się jakieś pewne rozwiązanie za rozsądne pieniądze.
    N D800, D750, 10.5/2.8G, 16-35/4.0VR, 20/1.8G, 24/1.4G, 35,50,85/1.8G, 60/2.8D, 70-200/2.8GVRII | S 35/1.4

  2. #32

    Domyślnie

    To ja ponownie zapytam bo nie uzyskałem odpowiedzi czy jako jedyne źródło światła w pokoju ta lampa Soluxa http://www.svenlight.co.uk/product_i...6a42c4e5c17bf4 wystarczy ? Lampa jest dośc wysoka więc światło by było nad głową.
    Fx

  3. #33

    Domyślnie

    Odpowiedzi nie uzyskałem więc , muszę to sprawdzic sam .. Lampka zamówiona podzielę się wrażeniami jak dojdzie .. Czy warto wymienic w tej lampce halogen na wersję Black back ?
    Fx

  4. #34

    Domyślnie

    Wystarczy, wystarczy. Nie musisz mieć Black-backa, bo osłona lampki izoluje światło o temperaturze 2850K, które przedostaje się przez półprzezroczysty odbłyśnik dichroiczny. Black-backi przydają się wtedy, gdy żarówka znajduje się w wąskiej oprawce.

  5. #35

    Domyślnie

    To spoko , mam nadzieję , że wystarczy światła ...
    Fx

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    Odpowiedzi nie uzyskałem więc , muszę to sprawdzic sam .. Lampka zamówiona podzielę się wrażeniami jak dojdzie .. Czy warto wymienic w tej lampce halogen na wersję Black back ?
    Wystarczy, lampa solidna, więc czarny halogen nie jest konieczny, tylko ta cena...
    Pozdrawiam
    Janusz

  7. #37

    Domyślnie

    Fakt cena niemała, zrobi się trochę nadgodzin i odpracuje :]
    Fx

  8. #38

    Domyślnie

    Lampka dotarła , wykonanie oceniam jako bardzo dobre, jest solidna , sama podstawa waży z 4 kilogramy. Wydruki oglądane pod lampką wyglądają niesamowicie dobrze , lecz do oświetlenia pokoju to troszkę za mało. Zastanawiam się jak mam skierować światło czy ma padać mi na biurko od góry czy też może odbijać od ściany za monitorem ? Na razie skierowałem ją o tak :

    Ostatnio edytowane przez Lesiu83 ; 19-11-2010 o 20:49
    Fx

  9. #39

    Domyślnie

    Lesiu83 - masz dość światła. To nie ma oświetlać całego pokoju, tylko dawać poświatę. Napisz jeszcze jak stabilne są przeguby w lampie jeżeli możesz.
    Pozdrawiam
    Janusz

  10. #40

    Domyślnie

    fushiro przeguby możesz ustawic jak chcesz , są bardzo stabilne bo je dokręcasz ala motylkiem .. To zdjęcie zrobione jest z włączonym żyrandolem ... Jakoś nie mogę się przyzwyczaic do tak słabego oświetlenia w pokoju. A jak mam kierowac lampkę tak jak na zdjęciu powyżej czy w inny sposób, mam wrażenie , że lampka świeci mi troszkę w monitor, w tym wypadku przydałby się jakiś hood ... Jak skierowałem lampkę na zdjęcia powyżej to zachciało mi się punktowego oświetlenia(solux) na moje wydruki w całym domu , fotografie wyglądają niesamowicie ...
    Ostatnio edytowane przez Lesiu83 ; 20-11-2010 o 00:34
    Fx

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •