Close

Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 385
  1. #361

    Domyślnie

    @nikoniarz ja czasami wole pokombinować bo daje mi to radochę.
    Poza tym zgodnie z prawem Murphy'ego: "Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie"
    Oczywiście że można kupić gotowe profesjonalne oprawy albo rastrową i zamontować na sufit.
    Najważniejsze że podczas mierzenia kalibratorem X-RITE 1DISPLAY PRO test z białą kartką pokazuje podobny wynik.
    Nikon D3100/D7100 +N18-55/N35 F1.8/N50 F1.8/T90 F2.8 Makro/T70-300 USD/ S 8-16

  2. #362

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was używa dobrych diod ze zwykłymi lampkami (lampką) ? Albo używa diod i np. świetlówki zamiennie i ma porównanie?

    Stoję właśnie przed taką decyzją i kusi mnie zwykła lampką z dobrą diodą, ze względu na uniwersalność, z drugiej strony świetlówka jest "równiejsza".

    Czy ktoś może ma "namiar" na jakieś przyzwoite obudowy do świetlówek?
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  3. #363
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    A co proponujecie dla pokoju który jest pomalowany na szaro bo taki kolor ścian odpowiada mi najbardziej ale monitor i biurko nie stoją przy ścianie tylko w połowie pokoju. Niestety nie ma innej możliwości ustawienia. Dodatkowo jest 5 żarówek o barwie zimnej prosto z Castoramy.

  4. #364

    Domyślnie

    http://stilusfractus.pl/tanie-stanow...-obrobki-zdjec Zasady są zawsze te same. Jeśli tło/ściana jest daleko, trzeba więcej światła.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #365

    Domyślnie

    Urządzam stanowisko do obróbki. Miejsce w którym ono musi być niewiele da się zmienić. To wnęka między oknem z lewej (obrabiam zdjęcia wieczorami więc mi nie przeszkadza) i sporym regałem z prawej. Między tym biurko 115 cm. Monitor to Eizo CS270. Myślałem, żeby za monitorem dać świetlówkę 18W. Czy to rozwiąże sprawę oświetlenia jeśli chodzi o natężenie (świetlówka jest trochę krótsza od monitora a on stoi prawie pod samą ścianą)? Czy świetlówka może świecić "goła" czy trzeba dać jakąś mleczną oprawę? Na ścianę muszę dać brystol bo niestety ma jasnofioletowy kolor. Aha, na suficie na środku pokoju jest żyrandol z trzema słabymi ledami - jest sens go włączać w trakcie obróbki?
    Ostatnio edytowane przez Yanek ; 19-11-2017 o 19:49

  6. #366

    Domyślnie

    Jeśli tło będzie względnie jasne to jedna świetlówka 18W wystarczy. Oczywiście, że może być goła. Dodatkowy klosz tylko zabiera światło. Trzeba jednak zrobić jakąś blendę, aby z boku nie świeciła po oczach, tylko aby blenda/odbłyśnik, kierowała światło na ścianę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #367

    Domyślnie

    U mnie sytuacja podobna do Yanka - tyle, ze sciana jest biala. Czy Yuji 6W wystarczy? (jako oprawka bedzie zwykla biurkowa lampka z IKEA)?
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  8. #368

    Domyślnie

    Poczytajcie jak gość zrobił i jakie efekty na zdjęcich: http://stilusfractus.pl/tanie-stanow...-obrobki-zdjec
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #369

    Domyślnie

    No i wszystko jasne (w przenosni I doslownie) - pozostaje kupic zarowki.

    Dziekuje za linka.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  10. #370

    Domyślnie

    Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Jako nowo upieczony licze na wyrozumialosc zwlaszcza jeslli chodzi o ekspertów, którzy stworzyli w tym watku kopalnie wiedzy za co dziekuje.

    Potrzebuje oswietlenia i chcialem zapytac sie ktora propozycja bedzie najodpowiedniejsza. Pierwsze lampy juz mam, obawiam sie jednak ze moga byc za mocne?

    https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1

    Oraz druga propozycja

    https://www.any-lamp.co.uk/catalogse...waAq56EALw_wcB


    Jesli macie jakies lepsze propozycje bede wdzieczy za model swietlowek lub jakis link. Z góry dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez tomasz1 ; 11-01-2018 o 15:23

Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •