Close

Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 385
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Jestem ciekaw jaki ma ta świetlówa RA .
    RA jest bez znaczenia w przypadku oświetlania otoczenia, natomiast ma kardynalne znaczenie podczas oceny wydruków. Dlatego pokój możemy oświetlić byle g..., które ma CCT zbliżoną do 5000K, natomiast jeśli chodzi o wydruki, to najlepiej światło dzienne lub Solux, ew. dedykowane świetlówki - JUST Normlicht, GTI, Osram Lumilux Color Proof, Philips Graphica Pro950 i ew. GrafiLite.

    Wracając do tej żarówy - wogóle nie polecam oświetlać sufitu, a już w szczególności tak mocną jarzeniówą.

  2. #12

    Domyślnie

    A Czornyj jako, że jesteś tu ekspertem polecałbyś jakąś żarówkę na zwykły gwint tego typu co ta z linku jako to byle g..., która ma CCT zbliżoną do 5000K. Bo już się zastanawiałem jak tu poprzerabiać oświetlenie w pokoju pod soluxy, ale chodzi mi praktycznie wyłącznie o obróbkę na komputerze.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    RA jest bez znaczenia w przypadku oświetlania otoczenia
    No nie wiem ... to światło z kompaktowych świetlówek nie jest tak przyjemne jak z tradycyjnych żarówek i nie chodzi tu o temp. barwową (specjalnie widząc zimne kompaktówki kupiłem OSRAM chyba 2500K, na pewno mniej niż 2700 ... to nadal nie to) .

  4. #14

    Domyślnie

    ja swoj stryszek, gdzie urzadzilem pracownie, zaraz po przeprowadzce zrobilem w calosci czarno-bialo.
    nawet kalendarz na scianie mam co roku kupowany B&W, zeby pasowal

    natomiast nieodmiennie za najlepsze rozwiazanie w kwestii oswietlenia biurka uwazam... brak takiego oswietlenia.
    monitor daje dostatecznie duzo podswietlenia, zeby trafic w klawisze i po kubek z kawa

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    No nie wiem ... to światło z kompaktowych świetlówek nie jest tak przyjemne jak z tradycyjnych żarówek i nie chodzi tu o temp. barwową (specjalnie widząc zimne kompaktówki kupiłem OSRAM chyba 2500K, na pewno mniej niż 2700 ... to nadal nie to) .
    Światło nie ma być przyjemne, tylko ma służyć eliminacji negatywnych konsekwencji związanych ze zjawiskami kontrastu następczego (powidok) i równoczesnego.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Światło nie ma być przyjemne, tylko ma służyć eliminacji negatywnych konsekwencji związanych ze zjawiskami kontrastu następczego (powidok) i równoczesnego.
    Ale ja chcę w swoim pokoju mieć przyjemne światło x-P ( w sensie: nie rzygające sztucznością jak ten kompaktowy szajs narzucony przez UE ). Ponadto mam wrażenie jak by mniej było widać niż przy tradycyjnych żarowych - nie wiem jak to opisać (a mam dobrze doświetlony mocowo pokój).

    Pozostaje albo wiara że wyższe Ra niż 8x coś zmieni , ... albo LED'y może.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Ale ja chcę w swoim pokoju mieć przyjemne światło x-P ( w sensie: nie rzygające sztucznością jak ten kompaktowy szajs narzucony przez UE ). Ponadto mam wrażenie jak by mniej było widać niż przy tradycyjnych żarowych - nie wiem jak to opisać (a mam dobrze doświetlony mocowo pokój).

    Pozostaje albo wiara że wyższe Ra niż 8x coś zmieni , ... albo LED'y może.
    Mowa była o czymś tanim i w miarę poprawnym. Jak ma być przyjemnie, to tylko Solux - niezależnie od ceny nie istnieje żaden sztuczny iluminant, który lepiej naśladuje widmo światła dziennego.

  8. #18
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    za najlepsze rozwiazanie w kwestii oswietlenia biurka uwazam... brak takiego oswietlenia. monitor daje dostatecznie duzo podswietlenia
    a oczu nie szkoda ? ?
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  9. #19

    Domyślnie

    A ja zapytam czy jako jedyne źródło światła ta lampa Soluxa http://www.svenlight.co.uk/product_i...6a42c4e5c17bf4 się nada czy będzie za słaba ? Pokój około 12m2
    Fx

  10. #20

    Domyślnie

    w akwarystyce stosuje się świetlówki ~5500K - są takie lampki do małych krewetkariów, montowane na krawędzi akwa - wyglądają jak lampki nabiurkowe. Może spróbujesz - drogie nie są.

Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •