Close

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 385
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Czemu T8 a nie T5 ? Na świetlówkach się znam na tyle co potrzebowałem do akwarium kupić, stąd moje pytanie.
    Prosta przyczyna. Najlepsze świetlówki są robione jako T8. Miniaturowych nie ma.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Czemu T8 a nie T5 ? Na świetlówkach się znam na tyle co potrzebowałem do akwarium kupić, stąd moje pytanie.
    Są T5, np.Świetlówki liniowe NARVA T5 BIOVITAL 958 5800K o bardzo dobrym spektrum.
    Świetlówki BIO Vital oprócz emitowania pełnego widma bardzo zbliżonego do naturalnego światła słonecznego emitują dodatkowo odpowiednie dawki bliskiego nadfioletu UVA i UVB. Z tego powodu stosowane są w terapi świetlnej. Wytwarzają światło o barwie dziennej 5800K i bardzo dobrym wskaźniku oddawania barw Ra - 1A.
    http://www.gitmarket.pl/narva/lt-t5-...tlowki-liniowe
    http://www.zoolight.pl/product-pol-1...958-5800K.html
    http://narva.com.pl/category/produkty/produkty-narva/
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 13-03-2015 o 15:39

  3. #283

    Domyślnie

    To ja też bym zamówił taką lampę

  4. #284

    Domyślnie

    Ja tez bym kupiła, czy wiadomo mniej więcej kiedy będzie można? No i ile będzie trzeba wybulić

  5. #285

    Domyślnie

    A ja się zapytam szanownych forumowiczów czy ktoś posiada stanowisko do obróbki zdjęć w piwnicy (w bloku, brak okien) jako otoczenia gwarantującego stałe warunki oświetleniowe? Pozostaje tylko kwestia zapewnienia odpowiedniej wentylacji i czystości powietrza (komputer). W takiej piwnicy można by pomalować ściany na szary kolor, ustawić właściwe oświetlenie o jakim mowa w wątku, skalibrować monitor pod zastane warunki i cieszyć się. Szalony pomysł?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    A ja się zapytam szanownych forumowiczów czy ktoś posiada stanowisko do obróbki zdjęć w piwnicy (w bloku, brak okien) jako otoczenia gwarantującego stałe warunki oświetleniowe? Pozostaje tylko kwestia zapewnienia odpowiedniej wentylacji i czystości powietrza (komputer). W takiej piwnicy można by pomalować ściany na szary kolor, ustawić właściwe oświetlenie o jakim mowa w wątku, skalibrować monitor pod zastane warunki i cieszyć się. Szalony pomysł?
    Całkiem normalny pomysł. Pod jednym warunkiem, że od czasu do czasu będziesz z tej piwnicy wychodził na świat, ewentualnie jak zaopatrzysz się w lampy emitujące pewne ilości UV, inaczej urosną ci długie uszy.
    A serio to jeszcze co do ścian, lepiej jak będą białe, będzie potrzebna mniejsza ilość światła do oświetlenia.

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    A ja się zapytam szanownych forumowiczów czy ktoś posiada stanowisko do obróbki zdjęć w piwnicy (w bloku, brak okien) jako otoczenia gwarantującego stałe warunki oświetleniowe? Pozostaje tylko kwestia zapewnienia odpowiedniej wentylacji i czystości powietrza (komputer). W takiej piwnicy można by pomalować ściany na szary kolor, ustawić właściwe oświetlenie o jakim mowa w wątku, skalibrować monitor pod zastane warunki i cieszyć się. Szalony pomysł?
    i koniecznie zamontuj zegar cyfrowy, bo pamiętam jak w studio nagraniowym (bez okien w reżyserce) w Częstochowie u Paulinów tak sie zatraciliśmy, że o godz. 5.15 wskazanej na zegarze wskazówkowych chcieliśmy iść na teleexpress, a się okazało, że to była piata rano :P
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  8. #288
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Zmieniłem lokum, a co za tym idzie, nareszcie mam swój kont. Mały bo mały, ale zawsze. Wymiary 2,4 x 2,17 m, wysokie 2,4 m. Po prawej stronie za plecami mam okienko 40x30 cm, nad sobą jakąś badziewną żarówkę. Wygląda to tak:
    Pytanie. Jakie oświetlenie i gdzie umieścić, aby dało się pracować, a przy okazji nie zasnąć Ledy, świetlówki? Nad sobą, nad biurkiem czy na ścianie? Ściany białe, przemalowywać teraz nie będę.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  9. #289

    Domyślnie

    Mam pytanie czy oprawa rastrowa ze wstępnym podgrzewaniem swietlówek to bajer czy konieczność. Dopiero dzisiaj doczytałem że taka byłaby idealna ale wczoraj zakupiłem zwykła rastrową ze statecznikiem elektronicznym

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malibu Zobacz posta
    Mam pytanie czy oprawa rastrowa ze wstępnym podgrzewaniem swietlówek to bajer czy konieczność. Dopiero dzisiaj doczytałem że taka byłaby idealna ale wczoraj zakupiłem zwykła rastrową ze statecznikiem elektronicznym
    Podobno przedłuża żywotność lamp.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •