Close

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 385
  1. #121

    Domyślnie

    Pewnie będę skrytykowany, ale u mnie po wielu eksperymentach i wydanej niepotrzebnie kasie, najlepiej sprawdziło się poniższe rozwiązanie. Dwie świetlówki w oprawie, którą sam zrobiłem. Jeżeli pracuję wieczorem to na suficie zapalam jeszcze dodatkowo dwie świetlówki - wszystkie "color proof".

    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  2. #122
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przy tylu lampach na takiej powierzchni luxów jest luks.
    Praca jest komfortowa, ale i tak zmierzę, po to aby wklepać wartość przy kolejnej kalibracji monitora

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Pewnie będę skrytykowany
    Dlaczego? To dobre rozwiązanie. W konfiguracji oświetlenia ważne są dwie sprawy:
    1. Jasność monitora nie może być wyższa niż tła.
    2. Jasność otoczenia nie może wprowadzać wzroku w widzenie mezopowe.
    Powyższe trzeba wyryć sobie jak przykazania. To jest fundament poprawnego postrzegania koloru, tonalności na ekranie. Wielu ludzi pracuje w oświetleniu nie spełniającym powyższych warunków i twierdzi że się da. Jasne, że się da, ale trzeba wówczas walczyć z własnymi zmysłami. To tak jakby celowo do do przybijania sztachet w płocie używać młota 10Kg. Da się.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 23-07-2013 o 20:42
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pytanie jeszcze, ile światła będzie w reszcie pokoju?
    Raczej miałoby to być jedyne oświetlenie podczas pracy - oprawa na dwie świetlówki to faktycznie dobry pomysł zawsze będzie można odpalić jedną bądź dwie
    12 14 28 35 85

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Raczej miałoby to być jedyne oświetlenie podczas pracy
    Zobaczy Pan jak się pracuje. Przygotuje Pan zdjęcia wieczorem i obejrzy w dzień. Jeśli się Pan przestraszy, materiał będzie za ciemny, za kontrastowy, to znaczy, że potrzeba oświetlenie ogólne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #126
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    216

    Domyślnie

    Zainspirowany pomysłem z pierwszej stronie o kupnie lampy na G23 oraz do niej świetlówka Grafilite zastanawiam się takie rozwiązanie jest dobre. Lampka na przykład taka lub . Zastanawiam się badź bardziej martwię ile światła może dać taka świetlówka 11W...

    Chodzi o oświetlenie biurka podczas wieczornego siedzenia (pracy bądź zabawy) przy komputerze. Dodam, że u mnie oprawy rastrowe i inne na sufit odpadają. Biurko stoi w nowoczesnym salonie (żyrandol ala kryształowy + ledy w suficie) i taki "dodatek" przy biurku po prostu nie mieści się w ramach estetyki.

    A może jeszcze macie jakieś inne rozwiązanie które fajnie oświetliłoby (5000K) biurko? Bardzo dużo światła nie potrzebuję, a pracuję na Eizo S2433W który punkt czerni ma dość niski (nie wali po oczach jak oszalały

  7. #127

    Domyślnie

    Jak kogoś interesuje temat oświetlenia pomieszczenia i generalnie tego, żeby zdjęcia wyglądały podczas obróbki tak jak na wydrukach, to napisałem o tym dość sporo ostatnio - link.

  8. #128
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    To ja odkopię stary wątek i napiszę że kupiłem moduły 4 ledowe samsunga w softled.pl i jestem bardzo zadowolony, zmierzyłem kalibratorem i mają równo 4200K tak jak deklaruje sprzedawca. Bardzo ładnie wykonane, lampka do oswietlenia ściany za monitorem się robi.

    Dokładnie te:

    http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z...msung-5630/139

  9. #129

    Domyślnie

    Kurcze panowie .... Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i .... Czy czasem co niektórzy nie przesadzają z tym oświetleniem? Czy w domu do obróbki zdjęć potrzebne są takie warunki " laboratoryjne" ?? Ktoś mógłby zadać pytanie jaki fotel bedzie najlepszy żeby wygodnie siedzieć przed komputerem, bo jak będzie dupa bolała to z tej niewygody i dyskomfortu żle zdjęcia obrobimy..
    To taki mój kij w mrowisko żeby nie bylo tak poważnie na tych 13 stronach
    D800 , D810 N 50/1.8|N 14-24 |N 24-70 | N 70-200VRII | Zenitar 16 fish | SB910,SB600

  10. #130

    Domyślnie

    Nie laboratoryjne - dzienne. Tylko i aż.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •