Close

Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 385
  1. #111
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    @Art Erie wiercenie odpada. A po drugie to chciałbyś mieć takie ustrojstwo jak proponujesz w pokoju codziennym? Rury wszelkiego rodzaju z tych samych przyczyn odpadają...
    Nie przesadzajmy, to da się zrobić estetycznie. Nie wiem jak masz umeblowany pokój, ale jeśli stal i chrom odpadają, to można pójśc w stronę drewna i wcale nie musi to wyglądać jak szubienica.

  2. #112

    Domyślnie

    Ok a gdybym tak zakupił:
    1) ŚWIETLÓWKA PHILIPS MASTER TL-D 90 GRAPHICA (tylko, którą najlepiej?)
    2) Taką: OPRAWĘ ŚWIETLÓWKI
    3) Kilka desek
    i zrobił coś takiego:


    Czy lepiej byłoby kupić taką świetlówkę i jakąś biurkową lampkę do tego?

    PS. ale się dziś orysuje
    12 14 28 35 85

  3. #113
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Chyba kolor ściany będzie miał bardzo duży wpływ na temperaturę barwową światła.

  4. #114

    Domyślnie

    Kolor ścian... powiedzmy, że piaskowy (TU i TU) tak pisało na puszcze z farbą mi ciężko ten kolor określić - na bank będzie delikatnie ocieplał światło ale kolor jest bardzo delikatny i nie idzie ani w róż ani w żółć.Sufit bielutki, więc spora część światła przy moim projekcie odbijała by się od sufitu i wracała.
    12 14 28 35 85

  5. #115
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Kolor ścian... powiedzmy, że piaskowy (TU i TU) tak pisało na puszcze z farbą mi ciężko ten kolor określić - na bank będzie delikatnie ocieplał światło ale kolor jest bardzo delikatny i nie idzie ani w róż ani w żółć.Sufit bielutki, więc spora część światła przy moim projekcie odbijała by się od sufitu i wracała.
    No nie wiem, najlepiej niech Tom01, albo Czornyj się wypowie w temacie takiego sposobu oświetlenia. W moim przypadku światło pada bezpośrednio na biurko, choć ściany nie sa neutralnie szare.

  6. #116

    Domyślnie

    Świetlówek Ottlite nie warto. Za mała moc, za wysoka cena, za niska trwałość. To są*źródła do oświetlenia odbitek, nie miejsca pracy. Lepiej Philipsa Graphica lub Osram Lumilux Proof 5300K. Są w trzech wielkościach 60cm 18W, 120cm 36W i 150cm 58W. Koncepcja "kinkietu" nie jest ideałem, szczególnie przy kolorowych ścianach, ale jeśli inaczej się nie da to lepsze to niż ciemno albo mała lampka na biurku. Może choć ścianę za monitorem można zrobić szarą? Jeśli to miejsce pracy zawodowej, proponuję nie lekceważyć oświetlenia i postarać się jak najbardziej wyeliminować niekorzystne zjawiska wpływające na postrzeganie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #117

    Domyślnie

    Po przemyśleniu wiem, że nic innego nie wykombinuje jak ten kinkiet, tylko teraz się zastanawiam czy od dołu muszę dawać jakąś mleczną szybę czy lepiej nic nie dawać? Taka 60cm 18W wystarczy?
    12 14 28 35 85

  8. #118

    Domyślnie

    Od spodu absolutnie nic, żadnych szyb. Jako oświetlenie tła nie trzeba dużej mocy, więc 18W prawdopodobnie wystarczy. Można zrobić eksperyment z dwiema rurami. Wymiary się mocno nie zmienią, a dostanie Pan możliwość regulacji mocy. Pytanie jeszcze, ile światła będzie w reszcie pokoju?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #119
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Biurko w kształcie litery L 160x160cm mam oświetlone 6x18W w 3 oprawach rastrowych bezpośrednio nad blatem 180cm, przy dość ciemnych ścianach (coś ala piaskowiec); Lux'ów jeszcze nie mierzyłem.

  10. #120

    Domyślnie

    Przy tylu lampach na takiej powierzchni luxów jest luks.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •