Close

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 385
  1. #101

    Domyślnie

    Dzięki AiK za ten wpis.
    Mam pokój ma podobne wymiary, a że planuje mały remont, to właśnie myślę, jakie tu oświetlenie zamontować...
    I tak właśnie myślę nad taką oprawką.

    A czy w ogóle są dostępne świetlówki tego typu z możliwością ściemniania (Dimmerable)?
    Są modele

  2. #102

    Domyślnie

    Tego typu ściemniających to jeszcze nie widziałem i raczej nie istnieją. Jeżeli taką oprawę przykręcisz na środku to byłoby ok. Ja przykręciłem bardziej nad głową bo nie lubię swojego cienia na biurku. Dlatego jest nieco za jasno. Wcześniej miałem ciemniej więc może w tym problem.
    Lepszym rozwiązaniem do takiego pokoju byłoby zastosowanie dwóch opraw 2x18W wtedy oświetlenie będzie bardziej równomierne a dodatkowo włączane niezależnie. Ale nie znalazłem takich ze starterem elektroniczny ze wstępnym podgrzewaniem, więc trzeba by to ręcznie złożyć. Namiar na takie startery mogę napisać jakby ktoś chciał.
    Dodatkowo jak masz podwieszany sufit to można kupić takie oprawy podtynkowe i ładnie zamontować.
    Ewentyalnie takie oprawy i już z odpowiednim starterem.
    Ostatnio edytowane przez AiK ; 15-02-2013 o 22:25

  3. #103

    Domyślnie

    Ja ze światłem problemu nie mam. Mam za to problem z ustawieniem monitora i tego zmienić nie mogę. 3 okna na zachodnią stronę mam za plecami. W słoneczny dzień, przy zaciągniętych plisach i mimo matowej matrycy nie da się pracować. Muszę wykombinować dołożenie jakiś rolet żeby zaciemnić pokój do pracy

  4. #104

    Domyślnie

    Też mam okno za plecami. Rozwiązanie proste, rolety w okno tylko ważne aby nie przepuszczały światła. Jak będziesz kupował to rozciągnij kawałek rolety i popatrz przez nią w lampę albo coś podobnego. Jak nic nie zobaczysz to będzie idealna. Do tego oświetlenie jak wyżej i można pracować beż najmniejszego problemu.

  5. #105

    Domyślnie

    Panowie odkopuję temat - czy do oświetlenia miejsca pracy wieczorem wystarczy mi coś takiego: LAMPKA KREŚLARSKA Jeśli tak to jaką żarówkę do tego dokupić? Dodam, że nie chodzi mi o ocenę odbitek ale o komfortową pracę przy obróbce zdjęć wieczorową/nocną porą - byłoby to jedyne źródło światła w pokoju.
    12 14 28 35 85

  6. #106
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Panowie odkopuję temat - czy do oświetlenia miejsca pracy wieczorem wystarczy mi coś takiego: LAMPKA KREŚLARSKA Jeśli tak to jaką żarówkę do tego dokupić? Dodam, że nie chodzi mi o ocenę odbitek ale o komfortową pracę przy obróbce zdjęć wieczorową/nocną porą - byłoby to jedyne źródło światła w pokoju.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=232642&page=4 post#34
    Sam mam 3 oprawy na dwie świetlówki w każdej, ale to już zależy od wielkości pokoju i stanowiska pracy.
    Taka lampka da Ci światło punktowe, a chodzi o to by jasność oświetlenia była zbliżona do luminacji monitora, a dokładniej aby wzrok miał pełny komfort i jasność monitora była zbliżona do oświetlenia pokoju. Jeśli monitor będzie świecił jaśniej niż oświetlenie pokoju, będziesz miał zbyt ciemne wydruki i na odwrót.
    Takie świetlówki mają też stałą i odpowiednią temperaturę barwową, by prawidłowo obrabiać fotki.
    Nie dam rady wprawdzie przemalować pokoju, ale wkrótce wstawię sobie za monitor szarą płytę i dodatkowo ją doświetlę. Już teraz widzę, że prawidłowe oświetlenie pokoju jest kluczowe dla zapewnienia sobie komfortowej pracy

  7. #107

    Domyślnie

    Tak tylko takie oprawy u mnie nie wchodzą w grę... Póki co wynajmuję kawalerkę, więc jeden pokój robi za wszystkie i takie oprawy po prostu odpadają... Muszę się zadowolić jedynie lampką biurkową, bądź jakimś oświetleniem "przy-biurkowym"

    Dodatkowo mam pytanie jak najlepiej umiejscowić biurko z monitorem:
    1)

    2)

    3)

    Okno jest mniej więcej od wschodu, drzwi balkonowe od południa (balkon wnękowy, więc słońce przez drzwi praktycznie bezpośrednio nigdy nie świeci)
    12 14 28 35 85

  8. #108
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Tak tylko takie oprawy u mnie nie wchodzą w grę... Póki co wynajmuję kawalerkę, więc jeden pokój robi za wszystkie i takie oprawy po prostu odpadają... Muszę się zadowolić jedynie lampką biurkową, bądź jakimś oświetleniem "przy-biurkowym"
    Dodatkowo mam pytanie jak najlepiej umiejscowić biurko z monitorem:
    [...]
    Rozumiem, że odpada wiercenie i montaż w suficie? W takim wypadku zrobiłbym jakiś pałąk nad biurkiem (listwy drewniane, rurki PCV, albo system rurowy http://www.shop-line.com.pl/drazki-i...wy-tris-o-25mm) i na nim zawiesił oprawę rastrową.
    Co do umiejscowienia biurka, to tak, żeby nic się nie odbijało w monitorze.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Dodatkowo mam pytanie jak najlepiej umiejscowić biurko z monitorem
    Jeśli od okien nie ma bezpośredniego światła słońca to w zasadzie obojętnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #110

    Domyślnie

    @Art Erie wiercenie odpada. A po drugie to chciałbyś mieć takie ustrojstwo jak proponujesz w pokoju codziennym? Rury wszelkiego rodzaju z tych samych przyczyn odpadają...
    12 14 28 35 85

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •