Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    mam coraz wiekszą ochote na tego nowego CSa, ale update Design Collection Premium to aż 4400!!! Rozbój w biały dzień!!!

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Piaseczno k.Wa-wy
    Posty
    104

    Domyślnie

    A po co robić kilka bracketowanych zdjęć i martwić się o to czy są względem siebie poruszone, jeśli można "wywołać" z RAW-a tę samą fotkę kilka razy z różnym ustawieniem korekty ekspozycji?
    Nałożenia tak obrobionych fotek można dokonać np. w Paint Shop Pro v 9 używając funkcji "Mask from image". Dla idealnego efektu konieczne niestety są ręczne poprawki w masce.
    Pozdrawiam,
    Janusz

  3. #13

    Domyślnie

    A po to, żeby mieć lepszą rozpietość tonalną po pierwsze primo, i żeby w ekstremalnych sytuacjach oświetleniowych móc coś wykombinować - po drugie primo! Podam ci przykład - piep...ne Morskie Oko ma, jak wszystko w Polsce, fatalne położenie geopolityczne - jeśli robisz ujecie na wprost, mając schronisko za plecami, to scena leży dokładnie na południe, wiec rano - masz prześwietloną lewą cześć nieba, w południe - robisz pod światło, wieczorem prześwietlona jest prawa strona nieboskłonu. Jeżeli zatem chcesz mieć ładne zdjecie gór i nieba, z chmurkami, ładnym, niebieskim tonem itp, to musisz zrobić dwa zdjecia, jedno z przepalonym niebem a doświetlonym stokiem, drugie z totalnie niedoświetlonym stokiem (gdzie żadne NC nic nie pomoże, bo wyjdzie tylko czarna plama) i ślicznym niebem!
    inaczej wychodzi coś takiego:
    gdzie niebo z lewej jest prześwietlone!

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Piaseczno k.Wa-wy
    Posty
    104

    Domyślnie

    Mówisz o sytuacjach ekstremalnych gdy rozpiętość tonalna sceny jest bardzo duża.
    Pisząc posta mialem na mysli mniej krytyczne okoliczności, które przynajmniej w moim przypadku przeważają, a w takich razach zabieg opisany powyżej w zupełności wystarcza do prawidłowego oddania sceny. W dobrym programie do RAW-ów spokojnie dodaję +/-2EV.
    Oczywiście wszystko zależy od tego co się foci i czasami bracketing jest konieczny a i oczywiście bezpieczniejszy.
    Pozdrawiam,
    Janusz

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystko fajnie ale forsowanie Rawa powyzej 1 Ev odbije sie juz na jakosci
    Zreszta w Cs (Merge to HDR) nie polaczysz 1 Rawa 3-krotnie wywołanego (chyba ze usuniesz EXif)

  6. #16
    lenczyk
    Gość

    Domyślnie Inne tutoriale w sieci

    Miałem podobne pytania i GOOGLE podał mi takie linki (poniżej). Wszyscy zjający angielski napewno docenią. Jest tam istota rzeczy, którko i zwięźle:

    http://www.vanilladays.com/hdr-guide/#aims
    http://backingwinds.blogspot.com/2006/10/how-to-create-professional-hdr-images.html

    Tymczasem pozdrawiam - sam nie mogę się doczekać aż pójdę ze statywem w miasto. Pozdrawiam.


    G.




  7. #17

    Domyślnie

    Odświeżę temat: Właśnie jedzie do mnie D7100 i chciałbym się od Was dowiedzieć w jaki sposób, gdy nie dysponuję tripodem, zrobić efekt HDR? Czy w fotografii miejskiej za dnia, gdzie mam dużo kontrastujących ze sobą obiektów jest możliwość zrobienia z ręki braketingu (3 strzały, z krokiem np. -1/0/1 EV) czy zostaje mi tylko wbudowany tryb HDR i standardowy JPEG? Zależy mi na RAW.

  8. #18

    Domyślnie

    Z ręki? No to muszą ci się ręce nie trząść ani na milimetr, dlatego statyw (lub inny murek od biedy)
    A jak chcesz w 7100 zrobić automatycznie hdr to tylko przez jpg a nie raw
    więc może lepiej raw a potem obróbka w LR czy innej wywoływarce, nawet jeśli byś coś poruszył masz większe szanse na wyciągnięciu dobrego obrazka z pojedynczego rawa
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #19

    Domyślnie

    https://drive.google.com/open?id=0B7...kI4V0duQzI3Q3c

    A jak zwalczyć taki efekt ciemnych oczu i całkowicie przestrzelonego (białego) tła bez statywu?
    Gdzie mogę poczytać rzetelne porady o wyciąganiu ze zdjęć ciemnych rzeczy?
    Miałem D90 + standardową spacerówkę 18-200 ze słabym światłem, teraz będzie D7100 + 17-50 2.8 więc powinno być lepiej, ale sądzę, że jednak chodzi o moje słabe umiejętności obsługi aparatu i robienia zdjęć.

  10. #20

    Domyślnie

    Boże drogi co ty z tym zdjęciem zrobiłeś?

    Cytat Zamieszczone przez adzinek Zobacz posta
    A jak zwalczyć taki efekt ciemnych oczu i całkowicie przestrzelonego (białego) tła bez statywu?
    Dać korektę ekspozycji na minus i wyciągnąć cień, korekta lokalna. Ewentualnie można doświetlić lampą.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •