Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wenecja

  1. #1

    Domyślnie Wenecja

    Przedstawiam kilka ujęć z Wenecji mojego autorstwa. Proszę o ocenę i krytykę co mogłoby być lepiej, a co inaczej. Pozdrawiam!

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    to be a rock and not to roll

  2. #2
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Pokazanie tych zdjęć w takiej formie cz-b to profanacja koloru i nastroju Wenecji. Wenecja ma wiele ciekawych miejsc a tu ciekawie ich nie pokazałeś.
    Ostatnio edytowane przez wist ; 31-10-2010 o 20:16

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wist Zobacz posta
    Pokazanie tych zdjęć w takiej formie cz-b to profanacja koloru i nastroju Wenecji. Wenecja ma wiele ciekawych miejsc a tu ciekawie ich nie pokazałeś.
    zgadzam się! odpowiedni koloryt przekazałby dożo więcej
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    Skupianie się na kolorach w Wenecji jest dość oczywiste. Tutaj pomysł był taki, żeby pokazać coś innego, mianowicie nastrój, ale także formę, kształt, fakturę. Po co oglądać milionowe zdjęcie kolorowych masek?
    to be a rock and not to roll

  5. #5
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Skupianie się na kolorach w Wenecji jest dość oczywiste. Tutaj pomysł był taki, żeby pokazać coś innego, mianowicie nastrój, ale także formę, kształt, fakturę. Po co oglądać milionowe zdjęcie kolorowych masek?
    drdln - jeszcze raz podkreślam w Wenecji połowa sukcesu to BARWA, BARWA i jeszcze raz BARWA i KOLOR. To co pragniesz pokazać wybacz ale to bez wyrazu i totalne mydło. Nawet maska (pomimo iż tak przedstawiona ginie w tym obrazie, - a gdzie odcienie szarości. Jeśli na podstawie Twoich zdjęć miałbym odwiedzić Wenecje - to omijałbym ją szerokim łukiem , nuda trochę wody, szarzyzna i standardowe miasto.

  6. #6

    Domyślnie

    Uh, ostro, ale dzięki za opinię! Dodam tylko, że ciągle się uczę, a te zdjęcia były robione po 4 miesiącach od zakupu lustrzanki.

    Abstrahując już od (braku) koloru, liczę też na opinie odnośnie kadrów.
    to be a rock and not to roll

  7. #7

    Domyślnie

    A ja obronię b&w, bo widzę że zdjęcia były robione świadomie i b&w nie jest próbą ratowania jakiś niedociągnięć, a świadomą koncepcją (chociaż może to jest tylko taka maniera, że b&w jest bardziej artystyczne? )
    Trochę razi niekonsekwencja w obróbce, ale kadry są ok, a 2 kupuję bez pytań mimo ciemności na brzegach. 1 i 4 też bardzo mi się podobają. Nie do końca rozumiem cięcie do kwadratu na 8.

  8. #8

    Domyślnie

    buhahaha

    pierwsze moje skojarzenie na 7mce to:
    ale komus spik wisi :P

    B/w zawsze mi sie podobalo - podoba i podobac bedzie - loczywiscie nie wszystkie

    te akurat mi sie podobaja
    Człowiek uczy się na błędach - a jak nie, to dostaje po pysku...;p

  9. #9

    Domyślnie

    Taka obrobka przypomina mi zdjecia z albumow w domu, tych starych wytartych zdjeci, ktore moj tata robil zenitem. Kwadrat ciekawy

  10. #10

    Domyślnie

    a moim zdaniem bardzo dobre zdjęcia... jak sam mówisz wist Wenecja to kolory, zatem pokazanie Wenecji w kolorze, to połowa sukcesu, czyli łatwiej... pokazanie Wenecji nietypowo w BW to większe wyzwanie. Zdjęcie moim zdaniem (z wyjątkami) mają urok
    Mamiya + Sony

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •