Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68
  1. #1

    Domyślnie Czy warto N50 1.4 na V58 1.4

    Witam,

    może ktoś posiada obiektyw Voigtlander Nokton 58 mm f/1.4 SL II i czy warto zmienić Nikkora AFS 50 mm f/1.4 na wcześniej wymieniony model.

    Tak wiem, że to manual.

    Pytanie czy jest sens lub czy ktoś go ma i może podzielić się ze mną swoim doświadczeniem...


    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    I leave you, negative behind
    Watch me all in flames, on a butterfly I ride

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety nie posiadam ani jednego ani drugiego szkła. Jednak z ciekawości odpaliłem flickr'a i ... gały wyszły mi na wierzch. Pięknie rysuje ten Nokton.
    flickr - klik
    48ProjectBlog[/CENTER]

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem co lepsze bo niby 50 ma AF więc tak trochę bardziej "życiowe" to szkło jest no i bardziej uniwersalne - niemniej jak wszedłem w link który zapodał krzyzne to mam podobne wrażenia...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    całkiem sympatyczna cena

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie zobaczyłem cenę tego cuda i jestem w szoku.
    Może miał ktoś jeszcze styczność z tym Noktonem i mógłby potwierdzić jego "miodność"
    z tych zalinkowanych zdjęć?
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  6. #6

    Domyślnie

    A ja zadam bardziej hardcore'owe pytanie:

    "Czy pomijając cenę i zakładając, że tyle samo zapłaci się za Zeissa Planara 50/1.4 ZF i za tego Voghtlandera Noktona 58/1.4 to którego lepiej kupić?"

    Tzn nie chodzi mi o zasadę "stać Cię na Z to kup Z, jak nie to V" bo jak mówię, cenę pomijam i zakładam, że kupię to lub to za tyle samo... jednak co waszym zdaniem lepiej rysuje... bo V to faktycznie magia ale na flickrze - jak się przejrzy sample na optycznych to już magia mocno znika i widać to co zawsze, że zdjęcia zależą głównie od tego kto fotografuje, od tematu i światła
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    oglądałem kiedyś :
    http://www.nikoncafe.com/vforums/sho...d.php?t=151077 (trzeba się zarejestrować)
    i wg mnie jakoś szału nie robi. Jak manualnie to wolałbym jakiegoś Nikkora 50/55 1.2
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    bo V to faktycznie magia ale na flickrze - jak się przejrzy sample na optycznych to już magia mocno znika i widać to co zawsze, że zdjęcia zależą głównie od tego kto fotografuje, od tematu i światła
    wg mnie optyczni mają mega zdolność uwalania wielu dobrych szkieł... widziałem kilka ich "testów", których wyników nie potwierdzali użytkownicy

    nie bronię tutaj Voigta, tylko taka ogólna dygresja


    ja bardzo lubię testy na photozone.de:

    Ostrość Voigtlander:


    Ostrość Zeiss:


    Ostrość Nikkor (obniżona skala z 2000 na 1950 - czyżby jakieś ułatwiacze dla nikkora) :


    Bardzo ciekawei wygląda też porównanie CA:

    V:

    Z:


    N:

    Ostatnio edytowane przez kh29228 ; 28-10-2010 o 23:48
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie

    kh29228 - tylko, że tam na photozone są testy na D200 a nie na FX a mnie właśnie FX interesuje ogólnie to temat ok 50mm to jest spory dylemat co wybrać... ogólnie chwilowo ciągnie mnie na jakiś egzotyk typu N 50/1.2 AI/AIS, Z 50/1.4 lub V 58/1.4 N 50G i S 50/1.4 na razie jakoś zeszły na dalszy plan z powodu "zwykłości"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    ...tylko, że tam na photozone są testy na D200 a nie na FX a mnie właśnie FX interesuje ...
    Na photozone tego voighta znajdziesz na canonie 5d mkII.
    A tu jest trochę zdjęć na D3: http://www.pbase.com/smok53/foliage_...rt_photography

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •