Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie prosze o pomoc-wymiana body

    hej
    Chciałam się poradzić Was w sprawie wymiany body. Obecnie używam d90 ale mnie korci żeby wymienić- co kolejene d 700 ?
    Fotograguje amatorsko, w zasadzie robie zdjecia ludziom, znajomym i pejzaze.
    Mam 50mm 1,4G , tamrona28-75 f2,8 no i teraz kupiłam sigme 10-20 f3,5 w sklepie facet mi powiedział że już tej sigmy nie podczepie pod d700- to prawda?

    Wybaczcie, na sprzecie sie znam, robie tylko zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    Wybacz ale jeśli robisz tylko zdjęcia i nie wiesz jaka jest różnica między szkłem na pełna klatkę i pod dx to zapewne też nie wiesz jaka jest różnica i co uzyskasz zmieniając aparat na pełno klatkowy . Wnioski :
    Rób zdjęcia tak jak dotychczas i ciesz się życiem

    ps.
    Jeśli poczujesz że sprzęt Cię ogranicza to wtedy się zastanów co dalej.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy mnie ogranicza czy nie, po prostu mi się znudził, z zmakniętmi oczami robie zdjęcia zmieniając wszystko. Ot tyle
    Chce spróbować coś nowego- to źle? Uwazam, ze robie dobre zdjecia, i moze na kolejnym body beda jeszcze lepsze?
    Nie zaprzątam sobie głowy specyfikacjami, pytam w sklepie ludzi i pytam tu na forum, prosząc o pomoc.
    Więc ponawiam pytanie z mojego 1-szego postu czy obiektywy które mam będą dobrze działały z d700 ? I czy jest duża różnica między d90 a d700 ?

  4. #4

    Domyślnie

    Duża. Działać będą wszystkie. Część w trybie DX część normalnie.

  5. #5

    Domyślnie

    D700 jest aparatem z pełną klatką- najprościej rzecz biorąc- z większą matrycą, przez co nie możesz używać obiektywów(tj możesz, ale będziesz mieć sporą winietę) z oznaczeniami DX, DC(w przypadku sigmy). Pełna klatka ze względu na chociażby brak przeliczania kąta widzenia przy obiektywach, będzie lepsza do krajobrazu i da ładniejszy obrazek przy portrecie- według mnie
    Trzeba by tylko zmienić 10-20 na coś pod pełną klatkę, a obiektywy pod pełną klatkę, klasy sigmy 10-20 3.5 kosztują trochę więcej niż ~2,5tys zł za to 28-75 i 50mm 1.4 według mnie odżyją na pełnej klatce
    Według mnie przetestuj sobie gdzieś D700.
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda204450 Zobacz posta
    , z zmakniętmi oczami robie zdjęcia zmieniając wszystko. Ot tyle
    Chce spróbować coś nowego- to źle? ?
    kolejne wcielenie U-boota ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_74 Zobacz posta
    kolejne wcielenie U-boota ?
    To samo przyszło mi do głowy. Ale IP nie pasuje.
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za pomoc. Wybiorę się do sklepu i chyba podczepię 50-tkę żeby zobaczyć różnice.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Mam dziwne wrażenie, że coś jest nie tak.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  10. #10

    Domyślnie

    Co ma być niby nie tak?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •