Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    15

    Domyślnie optymalne ustawienia w D70

    Witam wszystkich
    własnie dolączyłem do zacnego grona użytkowników D70 ( F70 doczekała sie braciszka ) i mam w związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Na co szczególnie należałoby zwrócic uwagę w trakcie konfigurowania swojego nikusia tak żebym sie nie zamotalł strsznie w opcjach. Może ktoś ma jakis gotowy przepis na podstawowe ustawienia ewentualnie jakis link. Moje pytanie jest może lamerskie ale nie lubie wyważać otwartych drzwi . Dzieki za wszelka pomoc.
    D70 kit, F70 + pare dodatkow

  2. #2

    Domyślnie

    wyłącz ISO Auto...
    pomiar światła w większości centralnie ważony
    niektórzy ustawiają sobie na stałe +0,7EV
    balans bieli - automatyczny nie jest najlepszy lepiej ustawiać ręcznie
    włącz numerowanie zdjęć (tak, żeby nie kasował i za każdym razem dawał numerację od początku)

    i dużo więcej ale chyba lepiej, żebyś sam maksymalnie szybko poznał menu... jak Ci wszystko napiszemy to w ten sposób dobrze wszystkiego nie zapamiętasz....

    gratuluję zakupu i czekam na zdjęcia...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  3. #3
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mowiac, przy pomiarze matrycowym odradzam stałą korektę...no chyba ze +0.3..wiekszej nie radzę.

  4. #4

    Domyślnie

    osobiscie odradzam ustawianie jakiejkolwiek korekty na stale... Lepiej z tym eksperymentowac w trakcie zdjec.
    Poza tym -- wylaczyc wszystkie duperele wplywajace na obraz -- tj. wyostrzanie, podbijanie kontrastu, nasycenia, etc.
    Zapis w RAW. Przestrzen barwna -- AdobeRGB-1998
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    osobiscie odradzam ustawianie jakiejkolwiek korekty na stale...
    zgadzam się z tym... ale widziałam jak dużo osób to robi....

    Przestrzen barwna -- AdobeRGB-1998
    możesz mi wyjaśnić czemu? ja się ciągle nie mogę zdecydować... zmieniałam już chyba z 20 razy....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jesli choodzi o pomiar światła to napewno będę korzystał z doświadczeń zgromadzonych przy eFce. Jednak najbardziej mnie "boli" balans bieli, jak go ustawić , metodą prób i błędów?

    niestety w materii cyfraków a w szczególności D70 mam wiedze jedynie wyGooglowaną
    D70 kit, F70 + pare dodatkow

  7. #7

    Domyślnie

    zimą na śnieg.... przy konkretnej pogodzie - słoneczko, chmurki itp., przy świetle zastanym na białą kartę... lub cokolwiek innego białego co masz pod ręką...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    Cytat Zamieszczone przez Stig
    Przestrzen barwna -- AdobeRGB-1998
    możesz mi wyjaśnić czemu? ja się ciągle nie mogę zdecydować... zmieniałam już chyba z 20 razy....
    Pisalem juz o tym kilka razy... Przestrzen AdobeRGB jest szersza niz sRGB. Co za tym idzie -- szerszy zakres kolorow jest w stanie oddac...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Póki co, to program zielony albo któryś tematyczny, Zdjęcia zrobisz i się nie zestresujesz.. W międzyczasie polecam lekturę jakiejś książki o fotografii, pozycji sporo do wyboru..
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  10. #10

    Domyślnie

    Czy aby napewno nasze laby akceptuja przestrzen barwna AdobeRGB, a nie tylko sRGB? Chyba, ze nie bedziesz robil w ogole odbitek.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •