Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Przepompownia

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yacca Zobacz posta
    Nie byłem pewien jak sobie D90 poradzi z HDR (mam go od niedawna) - i to jeszcze na kitowym obiektywie.
    Możesz rozwinąć tą myśl? Nie mam pojęcia jaki związek ma aparat i obiektyw z techniką HDR.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Możesz rozwinąć tą myśl? Nie mam pojęcia jaki związek ma aparat i obiektyw z techniką HDR.
    Chodzi mi o to, że jeśli chodzi o HDR, tak się złożyło, iż te fajne robione są głównie przez Canoniarzy -vide Maciej Duczyński, itp.

    Wystarczy rzucić okiem na flickr. Z kolei o Olympusie E-510 autor jakiegoś tutoriala pisał na forum olympusclub, że wręcz nie nadaje się do HDR .

    Co do d90 - na necie jakoś ciężko o fajne fotki wykonane w tej technice. Sam zobacz. Stąd moje "założenie", że być może z jakiś powodów ten model się nie sprawdza (co akurat prawdą nie jest - teraz już to wiem).
    ____________________________________
    Nikon D90, Nikkor 18-105, Nikkor 50 1.8.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yacca Zobacz posta
    Chodzi mi o to, że jeśli chodzi o HDR, tak się złożyło, iż te fajne robione są głównie przez Canoniarzy -vide Maciej Duczyński, itp.
    Czysty zbieg okoliczności.

    Cytat Zamieszczone przez yacca Zobacz posta
    Z kolei o Olympusie E-510 autor jakiegoś tutoriala pisał na forum olympusclub, że wręcz nie nadaje się do HDR.
    Najwyraźniej chciał zatrzeć swoje braki i ignorancję, w temacie HDR.

    Aparat, a tym bardziej obiektyw nie mają nic wspólnego z tworzeniem obrazka HDR. Robisz kilka zdjęć z różną ekspozycją i składasz je w programie graficznym. Nie ma znaczenia czy zdjęcia pochodzą z Nikona D90, D700 czy Canona 5d... Liczy się odpowiednie naświetlenie kilku fotografii, technika wywołania i odpowiednie złożenie obrazków.


    PS.
    No chyba, że bawisz się w wyciąganie z jednego RAW'a (swoistego rodzaju półśrodek). Wtedy tak -- aparat, a konkretnie matryca -- ma znaczenie. Ale obiektyw nie.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 01-11-2010 o 20:43
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #14

    Domyślnie

    Wow! 1, 3, 6 znakomite - kolor i kadr. Bardzo mi się podoba ta dość delikatna (jak na HDR) i subtelna obróbka. Miejscówka do tego wyśmienita. Zgodnie z przedmówcami - lepiej w kolorze. Z ilu naświetleń robiłeś? I w czym je łączyłeś?

    * 3, 5, 7 - trochę lecą na boki.
    D800 | X-Pro1 | GW690II | instax | www | flickr | tumblr

  5. #15

    Domyślnie

    Czysty zbieg okoliczności.
    Niby tak, ale jeśli człowiek stoi przed wymianą systemu, a lubi HDR, to daje do myślenia


    Najwyraźniej chciał zatrzeć swoje braki i ignorancję, w temacie HDR.
    Podałbym linka do tych wywodów, ale dostaję błąd 404.
    Żeby było śmieszniej, używałem Olka 510 do HDR i było naprawdę ok. Problemy zaczynały się - jak pisałeś - przy wywoływaniu 3 "odbitek" z pojedynczego RAW. Matryca Olka bez porównania bardziej szumi, niż ta z D90.

    Aparat, a tym bardziej obiektyw nie mają nic wspólnego z tworzeniem obrazka HDR. Robisz kilka zdjęć z różną ekspozycją i składasz je w programie graficznym. Nie ma znaczenia czy zdjęcia pochodzą z Nikona D90, D700 czy Canona 5d... Liczy się odpowiednie naświetlenie kilku fotografii, technika wywołania i odpowiednie złożenie obrazków.
    Tak, zgadza się. Niemniej jednak z jakiś powodów lepiej wychodzi mi HDR w pomieszczeniach - halach, magazynach,itp. Może dlatego, że światło jest przeważnie lepiej rozproszone. Trudno powiedzieć. Przy tych robionych na zewnątrz to loteria.


    Wow! 1, 3, 6 znakomite - kolor i kadr. Bardzo mi się podoba ta dość delikatna (jak na HDR) i subtelna obróbka. Miejscówka do tego wyśmienita. Zgodnie z przedmówcami - lepiej w kolorze. Z ilu naświetleń robiłeś? I w czym je łączyłeś?

    * 3, 5, 7 - trochę lecą na boki

    Delikatna obróbka ... Fakt - z tej mocnej z czasem się wyrasta...
    Miejscówka faktycznie powala. Może gdyby tu było więcej chromu, to byłoby jeszcze lepiej Ale za to jest dużo polerowanego metalu, smaru i "antycznego" klimatu. HDR fajnie z tym gra.
    W oryginale te fotki były ... no mdłe po prostu.

    Robiłem to z 3 naświetleń. Do D90 nawet nie zdążyłem przeczytać instrukcji, więc trochę na wariata to było. Goły bracketing po prostu - 3 naświetlenia w "odstępie" maksymalnym - czyli 2 dział. Po sfotografowaniu - rzut oka na LCD - i wiedziałem, że będzie dobrze. Dlatego nic nie zmieniałem. Tryb "P" z bodajże wyłączonym automatycznym ustawianiem ostrości,ale pewności nie mam. Akurat w Nikonie to nie przeszkadza za bardzo. Łączenie w Photomatixie.

    Lecą na boki? Hmmm, możliwe - z czasem traci się dystans do własnych fotek
    ____________________________________
    Nikon D90, Nikkor 18-105, Nikkor 50 1.8.

  6. #16

    Domyślnie

    o kurcze, ale rewelacyjne miejsce ! Zdjęcia bardzo fajne.
    Może ktoś przybliżyć mi idee tego roweru, do czego wykorzystywany był prąd, który w ten sposób był tworzony? Czad !

  7. #17

    Domyślnie

    8. Trochę bliżej.

    ____________________________________
    Nikon D90, Nikkor 18-105, Nikkor 50 1.8.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    o kurcze, ale rewelacyjne miejsce ! Zdjęcia bardzo fajne.
    Może ktoś przybliżyć mi idee tego roweru, do czego wykorzystywany był prąd, który w ten sposób był tworzony? Czad !
    Rower to taki "bajer dla zwiedzających" Jest sprzężony z pompą wody - im szybciej pedałujesz, tym bardziej podnosi się "słup wody" we wskaźniku obok Jak mocno się przyciśnie na pedały, to można "zamknąć licznik" i wylać wodę ze wskaźnika Reasumując, pokazuje zasadę działania pompy wodnej.

    W Karchowicach do dzisiaj uzdatnia się wodę. Widoczne powyżej niemieckie maszyny Kruppa (parowe) zostały zastąpione maszynami elektrycznymi - mniejszymi i bardziej wydajnymi.
    Ostatnio edytowane przez yacca ; 02-11-2010 o 15:05
    ____________________________________
    Nikon D90, Nikkor 18-105, Nikkor 50 1.8.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yacca Zobacz posta
    Rower to taki "bajer dla zwiedzających" Jest sprzężony z pompą wody - im szybciej pedałujesz, tym bardziej podnosi się "słup wody" we wskaźniku obok Jak mocno się przyciśnie na pedały, to można "zamknąć licznik" i wylać wodę ze wskaźnika Reasumując, pokazuje zasadę działania pompy wodnej.
    Łeeee... myślałem, że on był rzeczywiscie kiedyś używany do "czegoś". Szkoda, że to tylko pod publikę tak zrobione, choć pomysł ciekawy

  10. #20

    Domyślnie

    Pogratulować techniki i pomysłu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •