Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Duże Tele

  1. #1

    Domyślnie Duże Tele

    Witajcie.
    Aparat d300s. Obrazki dzika przyroda plus sport. Fotografia amatorska ale z ambicjami jakości
    Potrzebuję pomocy, jakie szkło wybrać?
    Sigma 500mm F4.5 EX HSM APO (plus konwerter 1,4) czy
    Nikon Nikkor AF-S 300mm f/2.8 IF-ED VR II
    (plus Telekonwerter Nikon AF-S TC-20E III). ??
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Nikomaniaków (oczywiście Nikomaniaczki też).

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście, że bierz nikona, super jakość i większe pole "manewru" A pozatym jak z pięćsetka na DX chcesz fotografować sport?

    A tak na marginesie -
    Cytat Zamieszczone przez 001bogdan Zobacz posta
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Nikomaniaków (oczywiście Nikomaniaczki też).

    Nie NIKOMIANIAKÓW, lecz nikoniarzy oraz nikoniarki; optymalnie nikonamaniaków i nikonamaniaczki

  3. #3

    Domyślnie

    w zasadzie TMB wszystko napisał.
    Jeżeli Cię stać na Nikkor AF-S 300mm f/2.8 IF-ED VR II + Nikon AF-S TC-20E III to nie ma się nad czym zastanawiać. W przyszłości sobie pewnie dokupisz TC 1.4III ( jak wyjdzie - mam nadzieję że tak bo bardzo na niego czekam ) i będziesz miał bardzo uniwersalne tele o suuuper jakości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 001bogdan Zobacz posta
    Obrazki dzika przyroda plus sport.
    Sigma 500mm F4.5 EX HSM APO (plus konwerter 1,4) czy
    .
    oj nie widzę tego sportu na DXie przy 500mm co przy zawężeniu pola widzenia będzie dawać odpowiednik 750mm na FXie a to trochę za dużo na np piłkę nożną. No chyba że chcesz portrety strzelać bramkarzowi po drugiej stronie boiska
    Nikon FX

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Wszystkim za szybką pomoc, jeżeli dobrze rozumiem to jak na razie Nikkor 3:0 i dużo większa elastyczność.
    Powiedzmy, że przy tym zakupie różnica wyniesie ok. 2,5 kzł na niekorzyść Nikkora, ale w sumie traci się też 150 mm ogniskowej.
    Ze sportem w 100% zgadzam - wygrywa Nikkor, jedynie nie wiem czy do "ptaszków" i "dziczyzny" wystarczy.
    Nikkor ogniskowa wychodzi 300x2(konw)x1,5(dx)=900mm - jasność 5,6
    Sigma ogniskowa wychodzi 500x1,4(konw)x1,5(dx)=1050mm - jasność 5,6
    Trochę Was pomęczę, bo decyzja jest dla mnie ważna, wydatek dość dużej kwoty niezarobkowo
    dla mnie do "zabawy" na długie lata i chcę mieć wewnętrzne przeświadczenie o dobrze wyrzuconych pięniądzach
    Pozdrowienia

  6. #6

    Domyślnie

    zapomniałeś zdecydowanie o jednym - jakość uzyskanego obrazka z N300 + TC2III ( ponoć bardzo dobra ) powinna być lepsza od S500 + TC 1.4 ( nie małem więc się jednoznacznie nie wypowiadam - wiadomości czerpię z forum czytając userów, którym mam prawo wierzyć bo oglądam ich zdjęcia ). Do tego jeszcze N ma coś takiego jak VRII a to przy zdjęciach zwierząt jest bardzo przydatne.
    No i najważniejsze - uniwersalność zestawu:
    1. 300/2.8 do sportu na otwartym terenie i w hali - suuper
    2. 300 + TC2III do zwierzyny więcej ci chyba nie potrzeba
    3. jak sobie jeszcze kupisz TC 1.4 to masz też zestaw na samoloty i takie trochę dalsze latajki.
    Sam mając N200-400 i N500 cały czas się zastanawiam nad tą N300/2.8 VRII
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 26-10-2010 o 11:55

  7. #7

    Domyślnie

    Nad czym tu się zastanawiać.Oczywiście ,że 300/2.8 + TC . Jakość obrazka nieporównywalna do sigmy.Jeśli chcesz fotografować pierzaste to światło 2.8 będzie nieocenione w lesie, wczesnym rankiem czy o zmierzchu.Praca szkiełka w kontrze też ma znaczenie.

    "Nikkor ogniskowa wychodzi 300x2(konw)x1,5(dx)=900mm - jasność 5,6"

    Wystarczająco do ptasiej fotografii.

  8. #8

    Domyślnie

    na fotopolis jest kilka zdjec z zestawu 300VRII + tc20EIII. Moim zdaniem bardzo przyzwoicie to wyglada
    uzywalem tc20EIII z 200/2 i bylo naprawde swietnie. Ale wiecej o tym w watku o tym tc

    aha - i jestem za opcja 300VRII + TC20EIII

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam 300VR 2.8 plus tc14 plus tc20. Zestaw w zasadzie do wszystkiego. Od hali, przez różne boiska do odległej ptaszyny
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 001bogdan Zobacz posta
    Ze sportem w 100% zgadzam - wygrywa Nikkor, jedynie nie wiem czy do "ptaszków" i "dziczyzny" wystarczy.
    Robię zdjęcia ptakom z 300/4 AFS + TC17 na D300 i jak dla mnie zasięg jest bardziej niż wystarczający. Często też robię gołą trzysetką. Z TC20 będzie naprawdę spory zasięg na DX-sie.

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    zapomniałeś zdecydowanie o jednym - jakość uzyskanego obrazka z N300 + TC2III ( ponoć bardzo dobra ) powinna być lepsza od S500 + TC 1.4
    Dokładnie. Na wiosnę zmieniam 300/4 na nowy obiektyw. Zastanawiałem się nad S500/4,5 ale właśnie między innymi ze względu na jakość obrazka zdecydowałem się na 300/2,8 VR II.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek_K Zobacz posta
    Jeśli chcesz fotografować pierzaste to światło 2.8 będzie nieocenione w lesie, wczesnym rankiem czy o zmierzchu.
    To jest kolejny argument, który mnie przekonał, że 300/2,8 VR II to dobry wybór.
    | D300+MB-D10 | S10-20/3,5 | N50/1,8 | N300/2,8 VR | TC17 | YH324C | MF685B | GH-2 Gimbal | MF486RC2 |
    Pozdrawiam Mateusz Cofta

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •