Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Ostrość D80 i D50 - sample

    Temat widzę gorący więc mając jedno i drugie body pstryknąłem tak z ciekawości ten sam kadr przypinając Nikkora 17-55/2.8 na f4. Są to RAWy wywołane w ACR na tych samych ustawieniach z ostrością i kontrastem na ZERO.

    Pierwszy przykład to cropy 100%:
    http://www.krystian.witryna.pl/D50_D80_1.jpg

    Drugi przykład to crop z D80 zmniejszony do rozmiarów foty z D50 (w PS - bicubic):
    http://www.krystian.witryna.pl/D50_D80_2.jpg

    Nie jest to żaden wielki test ale takie strzały dające pogląd na to jakie są różnice.
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  2. #2

    Domyślnie

    A który jest który?

    Btw, gratuluję wyboru systemu operacyjnego

    adrian.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem to zdjęcie po prawej jest ciut bardziej ostre.
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    A który jest który?

    Btw, gratuluję wyboru systemu operacyjnego
    Nie powiem który jest który, nie widać?
    A systemowi operacyjnemu jestem wierny od ponad 10 lat
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    Drugi przykład to crop z D80 zmniejszony do rozmiarów foty z D50 (w PS - bicubic):
    http://www.krystian.witryna.pl/D50_D80_2.jpg
    Jeśli po lewej jest D80 to jest nieco ostrzejszy... chociaż różnica niewielka.
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Korchez Zobacz posta
    Moim zdaniem to zdjęcie po prawej jest ciut bardziej ostre.
    Przy cropach 100% też mam takie wrażenie ale znika ono przy zresamplowaniu do rozmiaru D50.

    -> Adrian -> No dobra - lewe foty to D80
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  7. #7

    Domyślnie

    No to bat na onanistów ukręciłeś. Ja dodam tylko, że jedno i drugie mi się nie podoba. Trudno tu jest cokolwiek ocenić. Motyw trochę niefortunny. Idę o zakład że zrobię podobne moim małym Olkiem C-50 i też nikt nie będzie wiedział co jest co.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    No to bat na onanistów ukręciłeś. Ja dodam tylko, że jedno i drugie mi się nie podoba. Trudno tu jest cokolwiek ocenić. Motyw trochę niefortunny. Idę o zakład że zrobię podobne moim małym Olkiem C-50 i też nikt nie będzie wiedział co jest co.
    Pamiętaj że to jest wywołany RAW z nasyceniem, ostrością i kontrastem na ZERO Pewnie takiego RAWa ze swojego Olka nie bardzo chciałbyś oglądać
    Jak mam być szczery to kupiłem D80 ze względów księgowych na szybko pod koniec roku. Nie spodziewałem się przepaści w jakości obrazu w stosunku do D50 ale jest w nim kilka rzczy które deklasują D50: wizjer, AF, guziki od AF i pomiaru światła na puszce, podgląd GO, definowalny guzik funkcyjny, dedykowany grip no i wreszcie mogę zdalnie z SB800 się bawić.
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    A który jest który?
    adrian.
    jak to nie widac
    1. d80 bez skalowania-d50
    2. d80 ze skalowaniem-d50
    pozdr
    D50+Tamron 17-50/55-200/90 macro + SB-800 + SB-26 + (PQI i SANDISK III 2 GB - uszkodzone)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    Pamiętaj że to jest wywołany RAW z nasyceniem, ostrością i kontrastem na ZERO Pewnie takiego RAWa ze swojego Olka nie bardzo chciałbyś oglądać
    Jak mam być szczery to kupiłem D80 ze względów księgowych na szybko pod koniec roku. Nie spodziewałem się przepaści w jakości obrazu w stosunku do D50 ale jest w nim kilka rzczy które deklasują D50: wizjer, AF, guziki od AF i pomiaru światła na puszce, podgląd GO, definowalny guzik funkcyjny, dedykowany grip no i wreszcie mogę zdalnie z SB800 się bawić.
    Ale ja nie chcę krytykować D80. Uważam tylko, że motyw troche niefortunny do porównań.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •