Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie TOKINA 100mm f2.8 MACRO AT-X PRO D ponownie ...

    Przepraszam ,ze poruszam temat tego obiektywu ponownie ,ale jestem w rosterce ... chcialbym kupic obiektyw makro ... i wyczytalem ,ze ta tokina jest dobra .... i super .... pasuje mi nawet jej cena (widzialem juz za 1410) ,ale .... (tu rodzi sie problem) chcialbym rowniez miec cos do portretow ( a czytalem w sklepach ,ze to niby tez portretowka )
    Przetrzepalem nieco forum i malo portretow znalazlem tym szklem robionych .... moze WY drodzy Forum'owicze macie jakeis doswiadczenia z tym szklem vs. portret ? Czy moze lepiej do portretu kupic juz "potem" cos innego ... ? Jak to widzicie ... prosze o porady .... a moze tamron 90 lepszy doportretu ? dziekuje za rady ...
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To szklo to przede wszystkim obiektyw do macro. Jest jasne i ostre. Bardzo ostre. Do portretu zdaniem niektorych nawet zbyt ostre Ale da sie zrobic. Co prawda po przeliczeniu ogniskowa wynosi 150mm i trudno to nazwac wartoscia do robienia portretow optymalna ale sie da !
    Tamrona 90 w lapce nie mialem ale to rowniez jest szklo do macro.
    Moja rada - kupic tokine 100 a pozniej juz do portretu np Nikkora 50/1.4 lub 1.8.

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobilem tak ,ze do macro kupilem tania cosine 100mm .... zobacze jak nia portrety beda wychodzic ... trche mnie boli ,ze D80 nie mierzy z nia swiatla ;(

  4. #4

    Domyślnie

    Test tej tokiny i porównanie do innych szkieł macro macie tu:
    http://www.pictchallenge-archives.ne...a100Macro.html
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  5. #5

    Domyślnie

    Jutro się wybieram po Tamrona 90 ale nadal jestem w rozterce - może jednak tokina ?

  6. #6

    Domyślnie

    Dzis wlasnie zakupilem Tokinke w cenie 300 euro. Jestem zachwycony ostroscia, szybkoscia autofocusa, jakoscia. Jak tylko znajde chwile to wstawie jakies sample. Wczesniej podpinalem Tamrona 90mm ale Tokina jakos lepiej mi podpasowala.
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wczoraj zamówiłem Tokinę w www.cyfrowe.pl Będzie dopiero za kilka dni, bo biorę na raty.
    Kolega Nemeth ma to szkiełko i nie ukrywam, że dzięki Jego zdjęciom podjąłem decyzję

  8. #8
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •