Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie EN-EL3a leży i się rozładowuje?

    Hej,

    mam dwa akku do D90, oba oryginały. Ładuję i używam naprzemiennie, średnio co 3 tygodnie muszę zmienić. Problem w tym, że po włożeniu naładowanego akku do aparatu pojawia mi się w menu informacja, że akku ma 90% pojemności.
    Traci aż 10% podczas leżenia w szufladzie w "zapince" i woreczku? Wydawało mi się, że litowe baterie to w pół roku tracą 5% a nie 10% w mniej niż miesiąc...

    Macie jakąś wiedzę w tym temacie? Akku oczywiście mam oryginalne, jeden z "kita", drugi z cyfrowe.pl za 219pln więc podróbkę wykluczam.

    Warunki pracy też mam idealne, tzn żadnych ekstremalnych temperatur a jak aparat poprosi o nowy akumulator to taki od razu dostaje a stary jest w tym samym momencie ładowany, zawsze do pełna i czeka w torbie czy biurku na swoją kolej. O zwarciu styków też nie myślcie, bo zapinam na akku te sanki plastikowe w których siedzi fabrycznie.

    Any ideas?
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  2. #2

    Domyślnie

    tak - tego rodzaju aku same się rozładowują leżąc, pierwsze (chyba), które nie posiadają efektu "samorozładowania" z tak dużym efektem do enelop
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    ale ogólnie ogniwa litowe nie powinny się w takim tempie rozładowywać! Enellopy to zupełnie inna historia bo one mają 1,2V więc muszą być wykonane w technologii ni-mh (lub jak starsze ni-cd), a nowoczesne ogniwa, w tym to Nikonowskie to Li-ion, 3,6V które to leżąc nie tracą tak pojemności. Na przykład moja kamera ma baterię "stamina" i tam może 10% na pół roku mi znika, baterie w komórce też możesz naładować jednego dnia, wyjąć, poleży miesiąc i ma prawie 100%. A tutaj 15% po 3-4 tygodniach, dlatego marudzę.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  4. #4

    Domyślnie

    dlatego to pisałem, że mam ten sam objaw w swoich aku, te które "leżą" tracą pojemność, taka ich "uroda" i trzeba się przyzwyczaić, gdzieś kiedyś czytałem, że samoczynna utrata pojemności może być na poziomie 0,5% na jedną dobę, czyli u ciebie jest to w normie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cervandes Zobacz posta
    ale ogólnie ogniwa litowe nie powinny się w takim tempie rozładowywać! Enellopy to zupełnie inna historia bo one mają 1,2V więc muszą być wykonane w technologii ni-mh (lub jak starsze ni-cd), a nowoczesne ogniwa, w tym to Nikonowskie to Li-ion, 3,6V które to leżąc nie tracą tak pojemności. Na przykład moja kamera ma baterię "stamina" i tam może 10% na pół roku mi znika, baterie w komórce też możesz naładować jednego dnia, wyjąć, poleży miesiąc i ma prawie 100%. A tutaj 15% po 3-4 tygodniach, dlatego marudzę.
    A co ma napiecie ogniwa do technologii wykonania?

    5% na pol roku to wlasnie eneloopy traca, normalne ogniwa rozladowuja sie duzo szybciej.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    A co ma napiecie ogniwa do technologii wykonania?
    a co, nie ma? Litowe ogniwa pojedynczo mają 3,6V rozładowane, 4,2V naładowane a Niklowe 1,2V - 1,45V. Napięcie jest ściśle zależne od technologii kolego.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dużo leżą, to może im styki śniedzieją. Robi się na styku mały spadek napięcia i aparat wykrywa 10% mniej.
    Może trzeba przeczyścić i sprawdzić?

  8. #8

    Domyślnie

    cervandes zadałeś pytanie a teraz się kłócisz że tak nie powinno być, to jest normalne przy tych akku i nic się nie poradzi, jak ktoś chce lepiej niech kupi grip i wsadzi do niego eneloopy
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  9. #9

    Domyślnie

    mi chodziło tylko o kwestię czy nie mam np zepsutej ładowarki a nie czy tak ma być czy nie. Założyłem temat aby się dowiedzieć, czy inni użytkownicy również mogą zaobserwować takie zjawisko.

    Styki mam ok, jak nowe
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  10. #10

    Domyślnie

    Moze nie powinno tak byc ale jest... I co w zwiazku z tym zrobisz ? Porozmawiasz z nimi ? Bąk tez ma za male skrzydła żeby latać...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •