Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o serwis Nikona i wybor modelu aparatu.

    Witam szanownych forumowiczow.
    Chcialem sie zapytac (mozliwe ze to pytanie juz jest i pytam sie nie w tym dziale co trzeba - z miejsca prosze o wybaczenie ale troche juz pozno i nie mam sily wertowac tych wszystkich stron) ale doszly mnie sluchy ze jakkolwiek same Nikony sa aparatami niezlymi to na obecna chwile slaboscia tej firmy jest serwis w Polsce.Ze przeciagaja sie naprawy, ze oddaje sie zepsuta pewna czesc, przy odbiorze jest juz wporzadku ale cos nowego "popsuli" czy po prostu sa nagminne reklamacje.Chcialem sie o to panstwa zapytac gdyz przymierzam sie do zakupu Coolpixa 5600. Ewentualnie 5200 i tu kolejne pytanie.Czy jest ktos kto posiada 5600/5200 i moglby cos o nim powiedziec z wlasnego doswiadczenia? Jak sie sprawdza, jakie ma wady, zalety itd. wszystko co mogloby mnie zniechecic jak i naklonic do zakupu owego aparatu. Slyszalem np. ze 5600 jest dobry dla ludzi zaczynajacych zabawy z cyfrowa fotografia (czyli akurat ktos taki jak ja) Czy to sie faktycznie tak sprawdza?.Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi te w pelni rzetelne i wyczerpujace jak i te polowiczne.Kazde info moze sie przydac.Pozdrowienia 4all

  2. #2

    Domyślnie

    Serwis jest faktycznie wąskim gardłem Nikona w Polsce.
    Głównie ze względu na terminy i trudności w bezpośrednim kontakcie.
    Długie terminy dotyczą raczej napraw pogwarancyjnych.
    Te gwarancyjne powinny się mieścić w ustawowym terminie.

    Nie słyszałem jednak, by naprawiając jedno zepsuli drugie

    O Coolpixach nie jestem się w stanie wypowiedzieć, bo ich nawet nie miałem w ręku.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam innego Coolpixa, mianowicie 995. Zrobilem 25.000 zdjec przez 3 lata. Od upalnego lata po mroz -15 stopni Celsjusza. Makro od 2 cm dziala bez zarzutu. Nigdy sie nie posul, wiec nie wiem jak dziala serwis . Zamierzam teraz kupic D70 lub cos w poblizu. Reasumujac warto kupic Coolpixa, zwlaszcza na start w cyfrowy swiat, ja mojego uzywam w firmie reklamowej i mimo swoich 3,3 mln pixeli sprawdza sie wysmienicie.
    Pozdrawiam!
    Michael
    Ps. W/w Coolpixow nie znam, ale sa na pewno lepsze bo nowsze...
    NIKON Coolpix 995

  4. #4

    Domyślnie

    5200 czy 5600 darowalbym sobie, kup 5400. Poza tym ze makro jest tylko przy szerokim kacie, makro z 1cm to kretynizm oraz AF zawodzacy jak jest troche ciemnawo to poza tym to calkiem przyjemne "bydle". Obrotowy wyswietlacz, RAW, ekwiwalent 28-105, wizjer optyczny, metalowa obudowa akumulator wymienny z bateriami 2CR5, ISO 50, sanki do lampy zewnetrznej (ale wykastrowany pseudo TTL) ... wiecej grzechow nie pamietam. A pare zdjec z niego to tu:
    1. http://www.fotosabat.org/wyswietl_ka...at_aut_id_=933
    2. http://www.fotosabat.org/wyswietl_ka...t_aut_id_=1054

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •