Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Smile Szybkorozkładalne softboxy

    Witam,

    Niedawno na fripers.pl pojawiły się szybkorozkładalne (na zasadzie parasolki) softboxy. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzętem? Wart polecenia?
    Czekam na opinie.

    Pozdrowionka
    Marcin
    Zorka 5, słoik Humana1, słoik koncentrat pomidorowy Pudliszki, dwie zapalniczki i inne...

  2. #2

    Domyślnie

    przejrzyj sobie bloga http://www.lukaszpiech.pl/

    Łukasz jest zdaje się zachwycony

  3. #3

    Domyślnie

    jest to dość stary "patent" używany w oświetleniu filmowym i to działa ( w tamtym przypadku) dość bezawaryjnie, najsłabszym elementem jest przednia powłoka która pracuje pod dużym naprężeniem, więc trzeba być przygotowanym, że przy częstym użytkowaniu trzeba będzie ją wymieniać, dodatkowo w wersji "filmowej" można doczepiać plaster miodu (też materiał) i w sofcie jest boczne odpinane okienka na szybsze wkładanie filtrów bezpośredni na lmpę
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4

    Domyślnie

    Mam taką okte 150 cm od fripers-a. Pracuję na tym od ponad roku i wszystko trzyma się kupy. Kupiłem ją bo dużo pracuję w terenie i nie chciało mi się ciągle składać i rozkładać tradycyjnej. Jak dla mnie sprzęt OK

  5. #5

    Domyślnie

    dziala dziala, zaskakujaco niezawodne sa te softboxy a mozliwosc rozlozenia w kilka sekund jest po prostu super. zobacz sobie filmik zreszta na wpisie http://lukaszpiech.pl/2010/07/24/krafcy/ - moja zona (nie fotograf) rozklada w 3 sekundy

  6. #6

    Domyślnie

    Lukasz, czy przy minimalnych mocach malych lamp takie mocowanie okty (ta metalowa czesc przed palnikiem)
    nie wplywa jakos na rozkladanie sie swiatla?

  7. #7

    Domyślnie

    nie zauwazylem zeby wplywalo. A jesli nawet - to odbija wiec dodatkowo rozprasza. Mogloby wplywac na temperature ale nie stwierdzilem tego

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz,
    no to trzeba kupic jedna okte na probe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martin Steiner Zobacz posta
    Witam,

    Niedawno na fripers.pl pojawiły się szybkorozkładalne (na zasadzie parasolki) softboxy. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzętem? Wart polecenia?
    Czekam na opinie.

    Pozdrowionka
    Marcin
    O których mówisz?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  10. #10

    Domyślnie

    Zamowilem wczoraj 120 z grindem i oczywiscie jak pierodla przeoczylem ze dla nikoniarze.pl jest upust 5%, zawsze to bym zaoszczedzil na kurierze
    aha bardzo sprawnie sie uwijaja w tym fripersie, bo przed chwila dzownil kurier o ktorej bede w domu

    aha Jolania chodzi o cos takiego KLIK
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 29-10-2010 o 10:31

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •