Close

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 196
  1. #1

    Domyślnie Ptaki w moim obiektywie

    Witam.
    Mam na imie Michał. Mam dwa hobby, wędkarstwo i ptaki. Do tej pory, czyli gdzies do stycznia tego roku cały czas obserwowałem ptaki. Jakoś aparat nie był mi potrzebny. Do czasu, w styczniu się to zmieniło. Znajomy zaszokował mnie swoimi fotkami, postanowiłem i ja spróbować.
    Zakupiłem nikona d5000 z obiektywem 18-105 vr, za jakis czas 70-300 vr też nikona.

    Niestety miałem z tym obiektywem problemy, typu nie trafiał i były to pomyłki bardzo częste. Na 20 strzałów, jeden był trafny. Nie bawiłem się z nim długo, tylko normalnie zwróciłem. W tym samym czasie dostałem w reke sigme 120-400, nie powiem, ale od razu mi siadła w reke. Od tego czasu fotografowanie zaczęło mi sie podobać, nie dość że mogłem obserwować, to jeszcze mogłem sobie delikwenta w ramkach na ścianę położyć

    Musiałem też przerwać na pare miesięcy fotografowanie, nieszczęsna woda.
    Fotografuje na drzewach, czasem wspinam się na korony drzew, czasem na skały, a czasem leże na piasku, by zrobić takie fotki jak poniżej. Wszystko zalezy co chce ułapać w obiektyw.
    Swoje foty pokazywałem na paru portalach, a tutaj mnie zaprosił kumpel. Rozmawiałem z nim na temat makro i skierował mnie tutaj, bym sobie obejrzał paru autorów. Chce do wiosny nabyć jakieś sensowne makro.
    Dobre tyle tego, teraz fotki.
    Większość zdjęć to to co wyszło na matrycy, czasem gdzieś troche przycinałem, ale z reguły nie przekraczały mniej po szerokiej niż 3500.

    Pliszka żółta.
    1.
    2.

  2. #2

    Domyślnie

    witamy serdecznie
    zdjęć zazdroszcze :0

  3. #3

    Domyślnie

    witam,
    bardzo udany start w fotografii ptaków.
    przy okazji dowiedziałem się, że istnieje również pliszka żółta.
    pozdr.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam na forum b.udany debiut.
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Oj tak bardzo ladnie.

  6. #6

    Domyślnie

    powitać ptasiarza Technicznie bez zarzutu lecz z pewnością przydałoby się pliszce nieco luzu w kadrze
    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Wreszcie jakiś powiew świeżości w tym dziale . 2 mi się bardzo podoba - świetna jakościowo i kadrowo. Jedyne co mi się nie podoba to podpis - okrutnie brzydki i nie potrzebny.
    | D300+MB-D10 | S10-20/3,5 | N50/1,8 | N300/2,8 VR | TC17 | YH324C | MF685B | GH-2 Gimbal | MF486RC2 |
    Pozdrawiam Mateusz Cofta

  8. #8

    Domyślnie

    Wld nie było jak, ptak był za blisko. Chciałem by poszedł troche do tyłu, ale się nie ruszał z tego miejsca
    sekta masz racje, dlatego nie podpisuje.

    Kląskawka samica.
    Do tej powiedzmy sesji moje przygotowania trwały gdzieś z 2 tygodnie. Cały czas przyzwyczajałem je do siebie. Za każdym dniem podjeżdżałem bliżej. Kiedy już byłem blisko ich, gdzieś 2 metry, postanoiwłem że zaczne je fotografować. Ptaki wcale nie uciekały odemnie. Nawet siedziały na samochodzie. Dość często siadały na masce i rozbijały na części złapane robaki.
    Zaraz za nimi był brzeg.
    3.
    4.

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj na grupie.
    Fotki udane.Dobre kadry(może troszkę za ciasno),ciekawi modele no i ostrość bez zarzutu.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    witam również, zdjęcia bardzo fajne

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •