Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zrobienie 10ciu zdjęc przez fotografa

    Witacjcie,

    Chciałem się zapytać, ile fotograf może wziąć za zrobienie ok 10ciu zdjęć kościoła i kapliczek? Potrzebne zdjęcia są do kalendarza.

  2. #2

    Domyślnie

    Większe znaczenie od ilości wykonanych zdjęć ma fakt, gdzie te zdjęcia będą wykorzystane (w jakim medium, w jakiej ilości etc...).

    http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/tabele.php

  3. #3

    Domyślnie

    ... czy płatnikiem jest Proboszcz? Bo jeśli tak , to zwyczajowe ..."Bóg zapłać"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekM Zobacz posta
    ... czy płatnikiem jest Proboszcz? Bo jeśli tak , to zwyczajowe ..."Bóg zapłać"
    Oj ten "Bóg" jest bogaty, jeżeli wszyscy księża mówią "Bóg(!) Zapłać(!)". Zapewne oni są na Ty z Bogiem jednak mówią to dosyć miło, a nie jakoś "Ej Bóg, weź mu zapłać" lecz też nie jest to też zbyt pięknie, lepiej, "Boże, proszę, zapłać"

    ot taki offtop :P
    Nikon D3000 DX 18-55mm VR & Canon EOS 3000 EF 38-76mm
    Projekt tapeta opis i regulamin | Projekt tapeta: galeria: conra

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conra Zobacz posta
    "Boże, proszę, zapłać"
    Mój Boże coś w niebiosach
    Spraw, by fotograf zapomniał o kokosach
    Jakże zapłacić mam jemu
    Wierzycielowi memu
    Kiedy forsę całą
    posiałem na brykę niemałą
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  6. #6
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Na moim ślubie ksiądz mówił - Bóg zapłać, to nie 50 czy 100 złotych, to jest ważne wydarzenie i jedyne w życiu, więc opłata nie powinna być mała, tylko taka, żeby ją poczuć na kieszeni.

    Tak sobie myślę, co Ty powinieneś powiedzieć.... bez urazy oczywiście.
    .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Na moim ślubie ksiądz mówił - Bóg zapłać, to nie 50 czy 100 złotych, to jest ważne wydarzenie i jedyne w życiu, więc opłata nie powinna być mała, tylko taka, żeby ją poczuć na kieszeni.

    Tak sobie myślę, co Ty powinieneś powiedzieć.... bez urazy oczywiście.
    Najlepiej powiedzieć, że wystarczą same felgi z księdza mercedesa s

    Wg. mnie, najlepiej dopasować cenę do zarobków. Jeżeli robisz zdjęcia dla Nikona - bierzesz dużo, jak dla sony - mało :P O co mi chodzi? Jeżeli z mszy są w stanie wyciągnąć 1000 sztuk złota to z pewnością pozwolą sobie na droższe fotki. W końcu nie samym opłatkiem człowiek żyje, a i puszka jest nie tania.
    Nikon D3000 DX 18-55mm VR & Canon EOS 3000 EF 38-76mm
    Projekt tapeta opis i regulamin | Projekt tapeta: galeria: conra

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Na moim ślubie ksiądz mówił - Bóg zapłać, to nie 50 czy 100 złotych, to jest ważne wydarzenie i jedyne w życiu, więc opłata nie powinna być mała, tylko taka, żeby ją poczuć na kieszeni.

    Tak sobie myślę, co Ty powinieneś powiedzieć.... bez urazy oczywiście.
    Ja spotkałem kiedyś takie księdza co mówił: "Bóg zapłać, ale nie mniej niż..."
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #9

    Domyślnie

    Tak miałem jak zamawiałem msze po św. pamięci mojej babci "co łaska, 25 zł", odpowiedziałem, to co łaska daje 5taka, już te pseudowierne strwożenie obrało inny front, odpowiedział 25zł/msza. 50zł poszło.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    strwożenie
    Karolu, litości!
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •