Close

Strona 1724 z 1843 PierwszyPierwszy ... 724122416241674171417221723172417251726173417741824 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 231 do 17 240 z 18424
  1. #17231

    Domyślnie

    To tak jakby robić miesięcznie 30 tys. km, przy założeniu spalania na poziomie 10L/100km... Bardzo dużo. Ja robię niewiele więcej w ciągu całego roku
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 29-06-2022 o 17:31

  2. #17232
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Niestety Orlen Pay nie jest uznawany jak forma płatności objęta tą 30-groszową zniżką. Trzeba iść jak zwierzę do budynku, stanąć w kolejce, posłuchać o hotdogach, pokazać kupon zniżowy w aplikacji i zapłacić kartą/gotówką. Nie pytajcie skąd wiem :/

  3. #17233

    Domyślnie

    Ech... Takie drobne szczególiki ułatwiające, albo utrudniające życie. O myjce pisałem wyżej, a tankowanie u mnie wygląda tak, że wkłada się kartę płatniczą do czytnika i pompa się uruchamia, a potem ściąga automatycznie należność z konta. Do kanciapy wchodzić nie trzeba, ani stać w żadnych kolejkach. Czemu w kraju tak nie można?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Inny plus - paliwa ukraść się nie da, bo pompa nie uruchomi się bez karty i połączenia z bankiem, żeby potwierdzić że są na niej jakieś środki.

  4. #17234
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ech... Takie drobne szczególiki ułatwiające, albo utrudniające życie. O myjce pisałem wyżej, a tankowanie u mnie wygląda tak, że wkłada się kartę płatniczą do czytnika i pompa się uruchamia, a potem ściąga automatycznie należność z konta. Do kanciapy wchodzić nie trzeba, ani stać w żadnych kolejkach. Czemu w kraju tak nie można?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Inny plus - paliwa ukraść się nie da, bo pompa nie uruchomi się bez karty i połączenia z bankiem, żeby potwierdzić że są na niej jakieś środki.
    To o czym piszesz jest standardem w krajach skandynawskich. Przy czym wynika to głównie z małego zagęszczenia ludności i wysokich kosztów pracy. W naszych warunkach, gdzie sprzedaż towarów innych niż paliwo stanowi dużą część zysków stacji raczej słabo by się sprawdziło.
    W przypadku patentów takich jak wspomniany Orlen Pay nawet karty nie trzeba wyciągać, punkty też nabijają się same, ale co najwygodniejsze to faktura generuje się sama i przychodzi na maila po paru sekundach. Fajnie to mają ogarnięte, zniżki do tej pory też działały więc nie rozumiem czemu tej -30 gr nie mogą też obsłużyć.

  5. #17235

    Domyślnie

    Ja sobie zaloze ta apke, ale jak mnie wnerwi zamułą to mam gdzies ten rabat
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 30-06-2022 o 02:01
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #17236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    To o czym piszesz jest standardem w krajach skandynawskich. Przy czym wynika to głównie z małego zagęszczenia ludności i wysokich kosztów pracy.
    Chyba niekoniecznie, bo z takim systemem spotkałem się już ponad 20 lat temu na stacji benzynowej koło Lwowa.

    I tu nie chodzi o sprawność systemów płatności. Te u nas są nowocześniejsze jak w Stanach. Gdy kilka lat temu płatności zbliżeniowe fonem w Polsce były już dawno standardem, to w US zaczęły dopiero wchodzić.

    Czyli jednak ktoś w Polsce zarządził, że ma być jak jest i nie ma opcji, że jestem w trasie, zjeżdżam na stację, szybko tankuję i zmykam dalej, bo nie mam czasu na łażenie po kanciapach, stanie w kolejkach i wkurzanie się, że ktoś przede mną nie może się zdecydować, jaki sos do chemicznej bułki z chemiczną parówką.

  7. #17237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Chyba niekoniecznie, bo z takim systemem spotkałem się już ponad 20 lat temu na stacji benzynowej koło Lwowa.
    U nas ten system był na samoobsługowych stacjach Neste i Statoil'a (teraz Circle K). Ale Orlen Pay rzeczywiście "przebija" ten sposób
    płacenia. Niestety, nie uwzględnia zniżki 30 gr.

  8. #17238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Są miesiące, że tankuję 3000 litrów. Niby te 5 gr. to niewiele, ale rocznie daje już jakąś kwotę.
    Efekt skali robi z tego kwotę - dlatego to rabat flotowy. Ale dla wziąłem pod uwagę przeciętnego użytkownika

    Ja tymczasem wracając z wczasów pokonałem 500km z klimą, załadowany 2+2 + bagażnik po dach, z średnią prędkością 96km/h za całe 118zł (i to bez rabatu Olenu - bo mi nie przysługuje)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #17239

    Domyślnie

    Pewno z gór wracałeś, to auto się samo toczyło...

  10. #17240

    Domyślnie

    A nie, bo z nad Bałtyku, pod dość silny wiatr (w Niedzielę nieźle wiało od południa) Zapomniałem dodać + 30zł za A1
    Na wczasy jechałem nie przez A1 i S8, tylko Dk i 470km kosztowało tyle samo - tyle że ze średnią 67Km/h - bez porównania dłużej
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1724 z 1843 PierwszyPierwszy ... 724122416241674171417221723172417251726173417741824 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •