Close

Strona 1536 z 1845 PierwszyPierwszy ... 536103614361486152615341535153615371538154615861636 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 351 do 15 360 z 18447
  1. #15351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ogólnie tankuje do pełna zawsze..
    i zawsze na orlenie, oj zobaczysz oj zobaczysz jak umoczysz. Każdy umoczył po tankowaniu na orlenie dla kawy i kiełbasy , albo już albo za chwilę szczęście Cię opuści i nie kraczę, ale tak jest, tak wielu umoczyło na ON z orlenu. na razie lecisz na szczęściu, a jak szczęście zawiedzie to od mechanika do mechanika, ten 6 tys zł za wtryski skasuje, tamten za turbinę z 4 tys, inny za czujniki jakieś i regeneracje EGRa, a Ty będziesz jak dojna krowa stać w uporem, że orlen i tylko orlen. Ludzie majątki potracili prze zaniedbania, niedocenienie przeciwnika czyli starego diesla + ON z orlenu.
    Jestem teraz w lux relacjach z mechanikiem- łebskim inżynierem po PB pracującym w ASO zacnej marki. Większość usterek przywożą ludzie którzy umoczyli w ON kupowanym na orlenie, ale TY swoje dalej tankuj w stacjach potencjalnie o najwyższym zagrożeniu kombinacjami.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #15352
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Mam pytanie z innej beczki. Związane również z zimą. Może jesteście w stanie polecić łańcuchy śniegowe na koła? Planuję tej zimy pojeździć trochę więcej w góry niż dotychczas i dobrze żebym miał je w bagażniku na wypadek tego jakby zdarzyła się sytuacja, że się przydadzą. Dotychczas nie były jeszcze konieczne, ale chciałbym jednak kupić i mieć. Nawet jakbym miał ich nie użyć, albo użyć raz czy dwa w sezonie. Teraz wożę tylko łopatę

    Wybór wśród łańcuchów jest spory. Nie chcę kupić czegoś co się nie sprawdzi, będzie kłopotliwe w użytkowaniu, albo takich z różnymi wodotryskami, które są zbędne.
    Sprawdź ofertę Pewag. A szczególnie na łatwość zapinania. I trzeba pamiętać, że po zapięciu i przejechaniu kilkuset metrów trzeba auto zatrzymać i dociągnąć zapięcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    i zawsze na orlenie, oj zobaczysz oj zobaczysz jak umoczysz. Każdy umoczył po tankowaniu na orlenie dla kawy i kiełbasy , albo już albo za chwilę szczęście Cię opuści i nie kraczę, ale tak jest, tak wielu umoczyło na ON z orlenu. na razie lecisz na szczęściu, a jak szczęście zawiedzie to od mechanika do mechanika, ten 6 tys zł za wtryski skasuje, tamten za turbinę z 4 tys, inny za czujniki jakieś i regeneracje EGRa, a Ty będziesz jak dojna krowa stać w uporem, że orlen i tylko orlen. Ludzie majątki potracili prze zaniedbania, niedocenienie przeciwnika czyli starego diesla + ON z orlenu.
    Jestem teraz w lux relacjach z mechanikiem- łebskim inżynierem po PB pracującym w ASO zacnej marki. Większość usterek przywożą ludzie którzy umoczyli w ON kupowanym na orlenie, ale TY swoje dalej tankuj w stacjach potencjalnie o najwyższym zagrożeniu kombinacjami.

    W sumie przejechałem dieslami na paliwie z Orlenu 2,5 miliona km. Nigdy, ale to nigdy nie miałem z ich paliwem żadnego problemu. I nigdy nie tankuję premium, zwykła "gnojówka".
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #15353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    I trzeba pamiętać, że po zapięciu i przejechaniu kilkuset metrów trzeba auto zatrzymać i dociągnąć zapięcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -




    W sumie przejechałem dieslami na paliwie z Orlenu 2,5 miliona km. Nigdy, ale to nigdy nie miałem z ich paliwem żadnego problemu. I nigdy nie tankuję premium, zwykła "gnojówka".
    to jakaś złośliwość losu
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #15354

    Domyślnie

    Wszystko się kiedyś zepsuje
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #15355
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Znajomy ma takie auto z silnikiem 3.0, z salonu. Teraz ma ok. 3 lat. Przebiegi "TIRowe", zajmuje się ciąganiem jachtów i innych łodzi po całej Europie. Mimo stosowania się do zaleceń producenta jest bardzo zadowolony z możliwości, osiągów i bezawaryjności swojego Daily. Wcześniej miał również Iveco.
    Z ciekawości, jaki przebieg ma teraz to Daily?

  6. #15356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    i zawsze na orlenie
    Przed chwilą zadzwoniłem do ASO, podpytać właśnie czy jest sens wymienić teraz ten filtr paliwa. Facet stwierdził, że nie. Przy okazji powiedział, że wczoraj trafiło do nich 5 Renówek z objawami jak u mnie (ja już się nie chciałem bawić w lawetę do ASO). Ja to ujął, wina paliwa bo "na stacjach z premedytacją nie zmienili paliwa na typowo zimowe". No i tyle w temacie. Wczoraj przy okazji zgłosiłem sprawę na infolinii Orlenu. Wzięli wszystkie dane, włącznie z numerem faktury. Ciekawe co z tym zrobią. Niby do 14 dni mają się odezwać.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #15357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Z ciekawości, jaki przebieg ma teraz to Daily?
    Po pierwsze małe sprostowanie, Daily kumpla ma ledwie dwa lata i właśnie przekroczył 100 kkm. To najmocniejsza wersja (210 kM), składali go na zamówienie. Napęd na tył, automat, wyposażenie przystosowane do długich tras, krótki, na haku 3500 kg, mieści się w granicach prawa jazdy kat. B + E. Na pace ma przestrzeń socjalną ze spaniem włącznie. Do tej pory nie miał żadnych problemów technicznych. No i na koniec spalanie: pod obciążeniem każde 100 km pochłania 15-16 litrów ON. Poprzedni Iveco zabierał o 2 litry więcej.
    LED ZEPPELIN

  8. #15358

    Domyślnie

    Ostatnio na forum Golfa czytałem, że nowe wtryski 4 000 do mojego 1.6Tdi, plus robota około 1000 zł. No i jak zmieniać to komplet.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #15359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    paliwa bo "na stacjach z premedytacją nie zmienili paliwa na typowo zimowe". No i tyle w temacie. Wczoraj przy okazji zgłosiłem sprawę na infolinii Orlenu. Wzięli wszystkie dane, włącznie z numerem faktury. Ciekawe co z tym zrobią. Niby do 14 dni mają się odezwać.
    Raczej nie ma opcji aby z premedytacją sprzedawali letni ON , albo przejściowy jesienny który też jest i ten chyba od 1 października winien być na stacjach już. Nie mogli z premedytacja, bo na hurtowych składach opałowych nie ma już raczej przejściowego ON, chyba, że jak to na orlenach franczyzobiorcy ciśnięci przez spółkę matkę kombinują z lewym zaopatrzeniem, ale nie sądzę. Pare reportaży w TV było o relacjach spółka matka kontra franczyzobiorca czy ajent orlenu i jak ich cisną i jednak muszą kombinować, bo by końca z końcem nie związali
    jest inna sprawa. Pytam swojego pana młodego od ślubu na Lotosie czy macie już zimowy, a było to na samym początku grudnia to mi odpowiedział, powinniśmy już sprzedać zimowy, ale w zbiorniku mogło jeszcze być trochę przejściowego ON.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ostatnio na forum Golfa czytałem, że nowe wtryski 4 000 do mojego 1.6Tdi, plus robota około 1000 zł. No i jak zmieniać to komplet.
    To niedrogo masz, bo do mojego 6.000 wiec Ci się nie dziwię, że nie zapobiegasz problemom, bo tanizna kurde.
    Obejrzyj ten filmik co tam linkowany był wcześniej jak niechętnie mechanicy ratują stare diesle. Trzeba robić wszystko, a nawet więcej aby nie wpaść w ten system kursowania od mechanika do mechanika. Panowie z sieciówki od zmiany oleju i filtrów NurAuto nie pomogą.
    Na prawdę warto obejrzeć ten filmik.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 19-01-2021 o 17:48
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #15360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Większość usterek przywożą ludzie którzy umoczyli w ON kupowanym na orlenie, ale TY swoje dalej tankuj w stacjach potencjalnie o najwyższym zagrożeniu kombinacjami.
    Taka statystyka, to... ekhm

    Biorąc pod uwagę, jak dużo paliwa pochodzi z orlenu, to raczej trudno, żeby większość usterek nie przywozili tankujący takie paliwo.

Strona 1536 z 1845 PierwszyPierwszy ... 536103614361486152615341535153615371538154615861636 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •