Close

Strona 1379 z 1841 PierwszyPierwszy ... 37987912791329136913771378137913801381138914291479 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 781 do 13 790 z 18403
  1. #13781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Ciśnienie 2,5 na zimno, to po rozgrzaniu na trasie będzie 2,7-2,8, i z opony zrobi się balon, spadnie przyczepność, szybko wytrzesz środkową część bieżnika oraz przyspieszysz konieczność wymiany łożysk.
    Jak początkowe będzie 2,5 to po konkretnej trasie ze sporymi prędkościami hamowaniami bankowo będzie 2,9-3.0 atm. Sprawdzałem to wielo, wielo , wielokrotnie. U mnie od startowego 2,3 wzrasta do 2,8-2,9 atm na przednich. W upalny lipiec tego roku 3.0 i jedzie się jak wozem drabiniastym moim twardym Focusem który ma już stare opony, twardsze od nowych + ma usztywnione trochę zawieszenie w stosunku do standardowej wersji.
    Tyłu nie pamiętam, bo dość często tam zmieniam ciśnienie w oponach zależnie od obciążenia auta pasażerami.

    A obrotomierz fajna sprawa do komunikowania się ze swoim samochodem, do powiedzmy wstępnej diagnostyki się przydaje.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #13782

    Domyślnie

    Teraz mam 2.3 w nowych oponach. Ok, sprawdze po trasie. Kupię sobie ciśnieniomierz i sobie posprawdzam. Ale do jazdy po mieście, bez tras długich czyt. min 100km i dużych prędkości takie 2.3 byłoby ok?
    Gorzej w trasie... Sprawdzę na stacji po 100km, czyli aby nie przekraczać 2.5 mówicie?
    Naklejka mówi 2.5 przód 2.5 tył jeśli 2 osoby,
    Jeśli 5 osób 2.5 przód, 2.9 tył.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #13783

    Domyślnie

    Tak wymyślił producent i tego należy się trzymać. Silnik diesla z osprzętem ciężkawy jest. Stąd 2,5 choć z drugiej strony u mnie przy tym samym rozmiarze opon, a silnik cały z żeliwa, większy czyli jeszcze cięższy jest nominalnie mniej czyli 2,3 w przednich kółkach.
    Za wysokie ciśnienie to niszczymy opony i zawieszenie. Ciut za niskie to niszczymy trochę bardziej opony, a zawieszeniu niby lepiej jest żyć. Trzymaj się fabrycznych zaleceń, bo w razie reklamacji opony, to doświadczony gumiarz pozna jak była jeżdżona.
    Druga sprawa na serio po tych kilkuset km w aucie które przebiegu już trochę ma warto podjechać na sprawdzenie i ewentualną regulację zbieżności, aby nowe opony zużywały się jak trzeba., a i auto będzie prowadziło się fajniej.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 26-03-2019 o 12:22
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #13784
    La
    Gość

    Domyślnie

    Wiele zależy od rozmiaru opon. Miałem kiedyś 33 cale AT, pompowane rano na 2,2 bara przy około 5 C, po trasie 200 km i wzroście temperatury do 20 C było około 3 barów. Ale to straszne balony były Teraz mam jakiś niski profil, w ciągu dnia zwiększa się o około 0,3 bara.
    @turboni -> te tarcze to jakiś sprawdzony produkt?
    W moim samochodzie tarcze wytrzymują tyle co klocki - czyli max 25-40 tys zależnie od jazdy - schodzą poniżej normy i tyle. Zamienniki znalazłem tylko z Zimmermana, ale zasadniczo raz miałem i firmy nie poważam. Więc jakby coś ktoś miał sprawdzonego to chętnie wiedzę przygarnę

  5. #13785

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Druga sprawa na serio po tych kilkuset km w aucie które przebiegu już trochę ma warto podjechać na sprawdzenie i ewentualną regulację zbieżności, aby nowe opony zużywały się jak trzeba., a i auto będzie prowadziło się fajniej.
    Prosty test, to na prostej drodze jeździsz prosto i zerknij czy masz belkę kierownicy, poprzeczkę kierownicy ustawioną poziom idealnie. U mnie musi być idealnie poziomo przy jeździe na wprost, bo inaczej nie dam rady jechać
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #13786

    Domyślnie

    @Lassar tak jak pisałem znajomi mają w autach co mają powyżej 300KM i nie oszczędzają samochodów więc odchamowania są mocne i tarcze zdają egzamin i nie krzywią się.
    Tylko wiadoma zasada, że trzeba najpierw delikatnie przez 200-300 km delikatnie hamować po założeniu żeby je wygrzać.
    Ja miałem wcześniej Mikody również nawiercane i nacinane - wytrzymały 60000 i trzy zmiany klocków. Również nie było z nimi najmniejszych problemów. Piasty przed założeniem wyczyszczone na błysk tarcze delikatnie ułożone i hamulec był jak brzytwa, nic nie biło. Tylko wiadomo na takich tarczach słychać jak się odhamowuje mocniej.

    Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  7. #13787

    Domyślnie

    Taka mam naklejkę na klapie od wlewu paliwa.
    Wczoraj sprawdzilem, do bagażnika w piwnice, pod podłogę bagażnika, wchodzi mi normalne koło 16 calowe, jest jeszcze miejsca dużo, także normalne koło zapasowe 16" zmieści się bez problemu, muszę tylko wyjąć całą piankowo/styropianową podłogę wynad gdzie są kieszonki na podnośnik, klucze, pompke na gniazdo zapalniczki... Ale te rzeczy bez problemu się zmieszczą też obok koła zapasowego.
    Muszę tylk jakaś felge kupić. IMG_20190306_132234.jpeg

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #13788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (.....)Sprawdzałem to wielo, wielo , wielokrotnie. U mnie od startowego 2,3 wzrasta do 2,8-2,9 atm na przednich(.....)
    To wg tej teori jak wyjade motocyklem na sportowych oponach, ktore sa bardzo cieple po jezdzie. To jak mam 2,4 przod a 2,8 tyl...to az boje sie pomyslec ile tam jest po 100km.
    Kolarzowka normalnie.
    Szkoda tylko, ze kompresor na stacji (ten sam przed i po jezdzie) nie potwierdza tego.
    Niewielki wzrost cisnienia wraz ze wzrostem temperatury w oponie po jezdzie zachodzi, ale nie az tak.
    Nic to, czekam na Azot, jako lekarstwo na wszystko.






    @sokolnik tak mnie zastanawia ta naklejka z cisnieniem opon.
    Bo w mojej Mazda 6 przy tym samym rozmiarze opon 16 co ty a samochod jest troche ciezszy od Golfa. Mam zalecane 2,2 lub 2,3 a przy zaladunku na full chyba sie pojawia 2,5 .
    To jeden producent aut widze ma swoje widzimisie a drugi swoje.
    Chyba wazne zeby sie w tym wszystkim nie dac zwariowac.
    Bo zaraz beda rozkminy czy jesli cisnienie na 2 osoby jest takie, na 4 i bagaze takie.
    To co zrobic jak jada 3 osoby?
    Chyba trzeba wozic ze soba kompresor na gniazdo zapalniczki i na biezaco korygowac jak poszczegolne osoby wsiadaja lub wysiadaja.
    I pytanie czy wszyscy tak robia powszechnie.

    P.s
    Juz wiem dlaczego ja tak mam, ze ma zalecane nizsze cisnienie przy poszczegolnych ilosciach osob.
    Bo Mazda jest japonska i to jest obliczone na malych Japonczykow.
    A Golf jest niemiecki i Niemcy sa wieksi i grubsi, bo chleja te piwo na Oktoberfest i zra te kielbaski
    Az sie boje pomyslec jakie cisnienia w oponach sa zalecane na rynku amerykanskim gdzie statystycznie jest najwiecej grubasow.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-03-2019 o 14:44
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #13789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Taka mam naklejkę na klapie od wlewu paliwa.
    Ale ta naklejka nie jest od Twojego samochodu Przecież masz kombi, a to sedanik jakiś narysowany. Wygląda mi to na VW Vento. Coś Ty kupił ?

    ps.
    w dieslach z cięższymi silnikami zawsze ciśnienie będziemy większe mieli. Masa diesla 1,6 z całym jego osprzętem zasilającym dwumasą, turbina, chlodnica to przynajmniej jak masa 2.0 w dawnych wersja wolnossących silników bez turbinek i inny wynalazków.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 26-03-2019 o 15:00
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #13790
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To nie zużywanie się opon czy zawieszenia jest najważniejsze w kwestii ciśnienia w kołach, a powierzchnia styku opony z nawierzchnią. W bejcy przy nominalnym ciśnieniu trzeba troszkę zaingerować żeby auto poszło bokiem. Ale wystarczy ciśnienie podnieść o 1 bar i już tylko mocniejsze dodanie gazu w winklu powoduje uciekanie tyłu.

    Inaczej mówiąc opona ma się w pewnym zakresie uginać. Równomiernie, na całej szerokości.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1379 z 1841 PierwszyPierwszy ... 37987912791329136913771378137913801381138914291479 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •