Close

Strona 1 z 1821 12311511015011001 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18205
  1. #1

    Exclamation Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.

    Pytanie do znawców tematu i użytkowników motorów: Kawasaki Z750 czy Honda Hornet CB 600F - rocznik od 2008
    Który z nich polecacie i dlaczego, jak wglądają sprawy eksploatacyjne, wygoda jazdy, prowadzenie itp.
    Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego ?
    Czy to dobry wybór w przypadku pierwszego motocykla ?
    MarcinWilk

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Czy to dobry wybór w przypadku pierwszego motocykla ?
    Powyżej 100KM jako pierwszy motocykl .... no ja sobie aż tak nie ufam

    Sam właśnie powoli zbieram się do zakupu - ale moje poszukiwania idą
    w całkowicie inną stronę jeśli chodzi o rodzaj motocykla oraz w mniejsze moce (45 - 65 KM ).

  3. #3

    Domyślnie

    Marcin nie słuchaj sawiego To spoko maszynki na pierwszy moto- tylko ta cena. Ja bym atakował Hondę. Miałem okazję deczko po testować - dynamiczny i elastyczny silnik jak przystało na motor w sumie do jazdy po mieście no i na średniej długości odcinkach, fajnie się prowadzi, super hamulce, moto na 1 osobę, spalanie około 7l.
    Nie brałeś pod uwagę Suzuki GSR 600? zdecydowanie tańszy i porównywalny do tych wymienionych przez ciebie?Kurczak z forum śmiga na takim(podbiera synowi) i jest zadowolony
    Moja rada - przed zakupem umów się na jazdy próbne tymi modelami(w Wawie bez kłopotu), zobaczysz sam który bardziej ci podpasuje.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie zacząłem się zastanawiać i w obu przypadkach tylna kanapa jest mała... a motor chciałbym kupić od 2007r. do 15-17tys. z przeznaczeniem głównie miejsko-turystycznym i czasami wjazd w polną, leśną drogę, we dwie osoby.
    Wskazany też łatwy montaż sakw.

    No i masz babo placek...
    MarcinWilk

  5. #5

    Domyślnie

    No to te motorki odpadają do jazdy z plecaczkiem, tzn da się ale wygonie nie jest To moto raczej typowo miejskie do polatania w korkach
    Nie myślałeś nad czymś deko większym? np Suzuki V-Storm 650 (bardzo fajny moto)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    (...) Nie myślałeś nad czymś deko większym? np Suzuki V-Storm 650 (bardzo fajny moto)
    Jak na pierwsze moto to chyba trochę za drogie i za duże
    MarcinWilk

  7. #7

    Domyślnie

    Jako że pojawił się ten moto wątek - to ja się Was koledzy (i koleżanki?) zapytam tutaj:
    Gdybyście mieli polecać jakiś motocykl z rodziny chopper, raczej starszy rocznikowo, w kwotach powiedzmy do 10k PLN -- to jaki byście polecili?

    Mnie się podoba Szadołka, ale może warto rozglądnąć się za czymś innym?

    Z właściwości: Nie musi mieć zawrotnej mocy i osiągów (byle były wystarczające zarówno do miasta jak i na kręte drogi poza miastem), powinien być nie za duży i wygodny w prowadzeniu

    I tak - mowa o pierwszym motocyklu jaki zanabędę, co zresztą wprost wynika z mojego "lamerskiego" pytania.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  8. #8

    Domyślnie

    nie wiem jak Honda CB ale Kawa bardzo dobrze się prowadzi z plecaczkiem. Dużo lepiej niż sprzęty typu gsxr. Ja śmigam Bandziorkiem 2006r. Przed zakupem koniecznie przymierzaj moto razem z plecakiem. Bo z doświadczenia wiem że różnie to jest. Np moja żona mówi że na bandycie jest wygodniej bo ma troszkę niżej podnóżki umieszczone niż Kawa Z750. Ale jeśli chodzi o prowadzenie z plecakiem Kawy to nie masz się nad czym zastanawiać, sprzęt jest rewelacyjny.
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  9. #9

    Domyślnie

    [b]mswilk[b], a rozważałeś Honde Africa Twin? Fajne turystyczne enduro, na polne drogi w sam raz no i na trase, czy w miasto daje radę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    Marcin nie słuchaj sawiego
    Ale ja nie wcale nie namawiam do słuchania mnie - mówię tylko o swoim spojrzeniu


    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Gdybyście mieli polecać jakiś motocykl z rodziny chopper, raczej starszy rocznikowo, w kwotach powiedzmy do 10k PLN -- to jaki byście polecili?
    No i właśnie sęk w tym, że ja celuje też w tą rodzinę.
    Tu rozważam, co prawda przy założeniu utopienia ciut więcej kasy, poniższe:
    - Honda VT 750 Shadow Aero
    - Suzuki VL 800 Volusia
    - Yamaha XVS 1100 (DragStar, VStar)

    Te mają napęd poprzez wał kardana.

Strona 1 z 1821 12311511015011001 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •