Close

Strona 1314 z 1847 PierwszyPierwszy ... 314814121412641304131213131314131513161324136414141814 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 131 do 13 140 z 18467
  1. #13131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    ja szukam opon za 300 zł/szt
    Nie mogą być po 272 zł, albo po 275 zł ?
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-02-2019 o 21:58
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #13132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Z mojej wypowiedzi jasno wynika tryb przypuszczający sytuacji i podkreślenie "nie wiem jak to wyliczono" czyli ja nie wiem i ja nie wyliczałem. Przeczytałem w prasie fachowej i o tym wspomniałem.
    To po co pisac cos czego nie jest sie pewnym?
    Ta prasa fachowa to AUTO SWIAT?
    Proponuje lepsze zrodlo niz "prasa" czyli jakies opracowanie z jakiegos uniwersytetu na dany temat np.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Fajne bzdury jak naciąganie gumy. Polecam przynajmniej wieczorowe technikum mechaniczne o kierunku samochodowym. Można się otrzeć o mądrych ludzi i nie złośliwie polecam. Często wysoce wykształceni ludzie pracują w nich jako nauczyciele zawodu, praktycy. Szczerze polecam.
    Do azotu w oponach możemy śmiało wrócić jak zmierzysz w letni dzień ciśnienie w oponach, zapiszesz na kartce w domu przed wyjazdem do Zakopanego i zaraz po przyjeździe od razu zmierzysz na parkingu w Zakopanem. Nigdy tego nie robiłeś, więc nie ma puki co płaszczyznydo kulturalnej rozmowy. Co najwyżej do prób wzajemnej dyskredytacji i złośliwości. Czekam cierpliwie pół roku nawet.
    Bzdury to bardziej pompowanie opon azotem i niektore "prawdy olejowe ostateczne", ktore piszesz.
    Chyba ze cos zle wyliczylem w powyzszym, to poprosze o wskazanie bledu.
    Ale, ze jestem jakby pewien tego wyliczenia. To napisze ze 2+2=4 i zadne teorie tego nie zmienia.

    Zeby zaspokoic twoja ciekawosc. To jak napompowalem motocykl na 2,7 z tylu i po 100km jazdy w lato sprawdzilem cisnienie na innym kompresorze (moze byc pewien blad, TROCHE inne wskazanie) to nie bylo tam 3,5 atm jak sugerowales ze po rozgrzaniu opony to cisnienie wzrasta o 30%.
    A azotem nie zamierzam pompowac opon, bo przeczytalem PRACE NAUKOWA, ktora ci zalinkowalem i jeszcze zalecenia Michellin co do jazdy na torze, twierdzace ogolnie ze "czysty azot" w oponach to bzdet.
    To wole kupic paczke fajek i 4-paka zamiast na azot wydawac.

    P.s
    I bardzo to kulturalnie wszystko napisalem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    P.s
    I bardzo to kulturalnie wszystko napisalem.
    Ja jeszcze bardziej.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #13134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ja jeszcze bardziej.
    Alez daleki bylem czytajac twoje posty i nadal jestem Robin, od zarzucenia ci braku kultury.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #13135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Nie mogą być po 272 zł, albo po 275 zł ?
    Mogą być... Jasne wcześniej wyszukalo mi opony o rozmiarze 215...drozsze niz planowane moje 205
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #13136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    [...] Ja nie pytam o ta teorie, tylko tak z ciekawosci zapytam skad ty bierzesz swoje teorie? [...]
    Dobre pytanie, teorie są, dowodów jednak nie widać.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Powodów trwałości tych silników zapewne jest dużo. Dla mnie dwa ważne to, że są to silniki z definicji produkowane na etat czyli obliczone inaczej, materiały do ich produkcji użyte też inne niż do mojego cywilnego Forda
    Drugi to taki, że te silniki dużo pracują w optymalnych dla siebie warunkach czyli jak są rozgrzane, a silnik rozgrzany, na filmie olejowym niby nie ulega zużyciu. Silnik zużywa się na częstych zimnych startach. Nie wiem jak to policzono ale jeden rozruch to zużycie równe 500 km normalnej jazdy. Można to traktować z uśmiecham, ale.... No i jeszcze kierowcy, kierownicy też to ma znaczenie kto auto i jak używa. Mam jeszcze swoją prywatną teorię na swój użytek, materiały eksploatacyjne dla konsumentów z półki sklepowej, czasem z hipermarketu to nie są te same materiały w zbiorczych opakowaniach dostarczane do zawodowych zastosowań choćby miały te same nazwy. Zetknąłem się z olejem Castrol z polskiego sklepu i takim niby samym przywiezionym z Niemiec. Ten z naszego sklepu był jasno żółty prawie przeźroczysty, ten z Niemiec był mocniej bursztynowy. Był to Castrol 10W60. można teraz dywagować, że to przecież bez znaczenia bo spełni normę VW czy MB. Ten co przytoczyłem akurat był to motocykla
    No i jak mówisz są to Mercedesy
    Zawsze tak lawirujesz? Wszystko byleby tylko nie odpuścić na milimetr. Pewnie jakbym jeszcze mocniej nacisnął usłyszelibyśmy coś o zbawiennym wpływie faz księżyca, a być może poprawki do teorii względności
    Dokładnie wiem jak i w jakich warunkach silnikowi najlepiej. Wiem też, że zastosowanie złej jakości materiałów eksploatacyjnych to bolesna i przedwczesna śmierć serca samochodu. Wiem również, że kupowane od zapłakanego dziadka fury są wyeksploatowane do granic możliwości. Przede wszystkim samochody użytkowe, tłuste limuzyny (7, A8, S) i niestety kombi. Po to je się kupuje aby jeździły i zarabiały, a nie stały pod domem i zadawały szyku. Oczywiście są wyjątki, ale one jedynie potwierdzają tę regułę. Po 8-10 latach samochody tego typu mają przeważnie nalatane minimum 400-500kkm i święty Boże nie pomoże. Nawet olej o cudownych właściwościach, którego jesteś takim fanem.
    LED ZEPPELIN

  7. #13137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Mogą być... Jasne wcześniej wyszukalo mi opony o rozmiarze 215...drozsze niz planowane moje 205
    To jak ty planujesz po 300zl za sztuke na rozmiar 15 cali (chyba taki masz) to juz na cos z klasy premium raczej starczy.
    Choc ja osobiscie jezdze na oponach (16 cali) z klasy sredniej w samochodzie i zyje.

    I trzymalbym sie "fabrycznego" rozmiaru.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #13138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    I trzymalbym sie "fabrycznego" rozmiaru.
    zwłaszcza, że rozmiar nie zgodny z tabelą producenta może doprowadzić do odmowy ubezpieczenia, lub być powodem "wypadku" - jako niezgodne zmiany w konstrukcji pojazdu

    dlatego kupuję zgodnie z katalogiem (nie będę poprawiał producenta auta, bo ja wiem lepiej ), a że jestem na maxa leniwy, to zawsze całoroczne
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #13139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Nawet olej o cudownych właściwościach, którego jesteś takim fanem.
    Jestem wyłącznie fanem kupowania, używania oleju od producenta który nie próbuje mnie oszukać na dzień dobry. Czyli oleju który jestem w stanie ustalić gdzie jest produkowany, przez kogo, jakiego jest składu i jak to się ma do tego co napisane na opakowaniu. Po prostu nie lubię przepłacać, a jak już mam płacić drożej to za towar to ma być adekwatnie wartościowszy, a nie bajki o full syntetykach.
    Ja kupuje w zaprzyjaźnionej hurtowni olej po 158 zł z 5 L który jest przynajmniej w 50% syntetyczny, tak to ujmuje. PAO aż 50 % Ty kupujesz EDGA Castrola pewnie za zbliżone pieniądze. Jeśli w ASO to może i drożej. Płacisz za olej syntetyczny który nim nie jest. Każdy wydaje swoje pieniądze wedle swego uznania. Najważniejsze, że mamy wybór i silniki sprawne jednak, bo kiedyś niestety wszyscy musieliśmy lać SELECTOL do kochanych Polonezów Z tego się cieszmy. Oczywiście jest też opcja, że i mnie oszukują, bo przecież to co pisze Ravenol, Motul czy LM w swoich kartach charakterystyki nie musi być prawdą
    Tyle ode mnie i zostańmy w pokoju

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    zwłaszcza, że rozmiar nie zgodny z tabelą producenta może doprowadzić do odmowy ubezpieczenia, lub być powodem "wypadku" - jako niezgodne zmiany w konstrukcji pojazdu
    święte słowa
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-02-2019 o 23:35
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #13140

    Domyślnie

    Pytanie mam. Czy będzie jakaś duża różnica w komforcie, spalaniu, jeśli zamiast 195/65 R15 zmienię na 205/55 R16?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 1314 z 1847 PierwszyPierwszy ... 314814121412641304131213131314131513161324136414141814 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •