Close

Strona 1601 z 1849 PierwszyPierwszy ... 601110115011551159115991600160116021603161116511701 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 001 do 16 010 z 18482
  1. #16001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    No wlasnie jutro jade oglądać C5 bo wystawiony w moim miescie za 4k, benzyna z gazem. Ale nie wiem tak naprawde co oprócz tego czy nie przerdzewialy moge sprawdzic. Jak sprawdzic silnik, uklad kierowniczy czy zawieszenie? Jest to mozliwe dla laika? Czy na stacji diagnostycznej w ramach przeglądu potrafią odkryc wszelkie bolączki?
    .
    Bardzo dobrym wyjściem byłoby jakbyś wziął ze sobą kolegę, który ogarnia jako tako tematy motoryzacyjne.
    Nie musi być mechanikiem, żeby się interesował motoryzacja chociaż.
    Po za tym co dwie głowy to nie jedna.

    Jeśli ty się nie interesujesz technika, motoryzacja to daruj sobie różne internetowe poradniki, bo tylko sobie metliku w głowie narobisz od różnych teorii.



    Mógłbyś się umówić na przegląd przedsprzedażowy w jakimś warsztacie co naprawia francuzy. Nie ASO, tylko warsztat który ktoś ci poleci.


    Zaraz.
    @kzkzg, dzisiaj jest już jutro.
    I co kupiłeś, jak tam oględziny?
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 07-04-2021 o 20:50
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #16002

    Domyślnie

    Nie bylem, śnieg dzisiaj padał u nas, a w robocie cieżki dzień, że po pracy to tylko mialem ochotę się polożyc. Ale poczytalem conieco o tym C5, bo zanim matbe napisał to ja nawet nie wiedzialem ze tam takie cudaczne zawieszenie jest. Zainteresowal mnie mocno ten C5
    Te Volvo, jak widze po tym filmiku jak to rdzewieje... Chociaz jak mowie, z 2 lata jak pojezdze to bede zadowolony.
    Myslalem jeszcze o Audi 80, ostatni wypust. Cynkowana konstrukcja, jak nie walniety to powinien dlugo slużyć. Kiedys mialem chyba z 93 roku, bylem zadowolony ale sprzedałem. Troche żałowalem pozniej. Ale mały wybór troche jest tych aut, jak nie w słabym stanie to z kolei dosyc drogie.
    .

  3. #16003

    Domyślnie

    tak, to volvo carisma Wg. mnie wystarczy poszukać egzemplarza bez rdzy mój nie miał. Poza tym nawet jak będzie rdza na wierzchu to nadal będzie to bezpieczna konstrukcja na grupie FB warto zapytać, może ktoś coś ma ciekawego.

  4. #16004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    Nie bylem, śnieg dzisiaj padał u nas, a w robocie cieżki dzień, że po pracy to tylko mialem ochotę się polożyc. Ale poczytalem conieco o tym C5, bo zanim matbe napisał to ja nawet nie wiedzialem ze tam takie cudaczne zawieszenie jest. Zainteresowal mnie mocno ten C5
    Te Volvo, jak widze po tym filmiku jak to rdzewieje... Chociaz jak mowie, z 2 lata jak pojezdze to bede zadowolony.
    Myslalem jeszcze o Audi 80, ostatni wypust. Cynkowana konstrukcja, jak nie walniety to powinien dlugo slużyć. Kiedys mialem chyba z 93 roku, bylem zadowolony ale sprzedałem. Troche żałowalem pozniej. Ale mały wybór troche jest tych aut, jak nie w słabym stanie to z kolei dosyc drogie.
    C5 wychodziły też jako zwykle sprężynowce, czyli bez zawieszenia hydraulicznego, a kupować C5 bez tego to nie ma sensu.

    Jak chcesz konkrety o upatrzonym aucie to wejdź na forum tematyczne. A Fbuk to jakis bigos, nie dowiesz się konkretów z komentarzy, same posty pomieszane.

    V40 mi się podoba, te 1. wersje choć w sumie ciasny, ale zgrabny. Sam mam V70 i bym polecił, ale trzeba dobrze szukać i nie wyjdzie tanio dobrze utrzymana sztuka.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 08-04-2021 o 00:43

  5. #16005

    Domyślnie

    Wszystkie c5 pierwszej generacji są hydro.
    Modele sprężynowe to młode roczniki powyżej 20tys pln

  6. #16006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Wszystkie c5 pierwszej generacji są hydro.
    Modele sprężynowe to młode roczniki powyżej 20tys pln
    Czytałem o c5 dosyc, bo kiedyś chciałem kupić, i jak wiem są też bez hydro

  7. #16007

    Domyślnie

    A jakie są koszty serwisu takie zawieszenia? Bo w volvo amory sa po ponad 2 tyś sztuka (alternatywa regeneracja )

  8. #16008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Czytałem o c5 dosyc, bo kiedyś chciałem kupić, i jak wiem są też bez hydro
    W drugiej generacji, czyli 2007-2017. Autor pyta o auto za "piątaka", czyli mysli o generacji pierwszej, gdzie były tylko hydraactive. Co ważne, w tej drugiej generacji hydraactive jest już mocno awaryjna. Jak ja siedziałem na fb to co drugi dzień ktoś się żalił "skrzywionym" autem.
    Ja miałem upatrzoną c5 2006 2.0 16V i jadąc na odbiór, sprzedawdca zadzwonił zę auto nie odpala Szybko wymienił cewkę, ja jednak uznałem za przestrogę z nieba, bo jednak od poczatku wydawała mi się za dużym autem na moje potrzeby(kilka tysiecy km rocznie, 99% po Warszawie). Wziąłem kompaktowego innego francuza, gabaryt idealny, choć już widzę że skarbonka bez dna xD Ale wolę jednak przeżyć awarie za góra 500pln niż jakieś turbo czy dwumasę za 2000pln.

  9. #16009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MR Zobacz posta
    A jakie są koszty serwisu takie zawieszenia? Bo w volvo amory sa po ponad 2 tyś sztuka (alternatywa regeneracja )
    C5 mk1 nie jest drogo a łatwo.
    Ale jeśli C5 to tylko mk1 bym brał. Laguna mk1 też się nada, poza tym wygląda nieźle a kombi mniej ale dość praktyczne.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 08-04-2021 o 12:13

  10. #16010

    Domyślnie

    Używa ktoś chińskiego radia z Androidem? Na jakie parametry zwrócić uwagę? RAM, rozdzielczość ekranu? Jakieś uwagi:
    Radio z typu: https://allegro.pl/oferta/nawigacja-...776a525078097b
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 1601 z 1849 PierwszyPierwszy ... 601110115011551159115991600160116021603161116511701 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •