Close

Strona 1535 z 1821 PierwszyPierwszy ... 535103514351485152515331534153515361537154515851635 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 341 do 15 350 z 18210
  1. #15341
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja problem z ON w zimach rozwiązałem już dość dawno temu kupując samochody na benzynę, polecam bo od 25 lat nie mam problemów

  2. #15342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    .... Dziś koło 16 po sobotnich i niedzielnych mrozach odpalił elegancko.
    Panie, ale to jest GOLF SZÓSTKA, a nie jakiś byle jaki inny samochód

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Co więcej, mechanicy u mnie mówią, żeby dolewać tego do zbiornika po trochu parę razy także w sezonie letnim. Podnosi liczbę cetanową, ale też czyści układ wtryskowy.
    Z preparatami do czyszczenia to bardzo ostrożnie. Co innego zwykły depresator, czy dodatek podnoszący liczbę cetanową ON o kilka punktów.
    Czyszczących wynalazków do samodzielnego stosowania unikajmy. Niemniej warto zatankować co np 3 tankowanie cały bak w stacji SHELL paliwem V-Power i przegonić go w trasie, czy nawet po mieście. Ten ich ON jest świetny, ale cholera drogi.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #15343

    Domyślnie

    Znaczy, ja używam i prawie wszyscy US drivery, wyroby Howesa - bo akurat takie są powszechnie dostępne na truck stopach. To chyba najzwyklejszy środek, ale tani i skuteczny, przy okazji zawiera jakieś tam dodatki czyszczące.
    https://www.amazon.com/Lubricator-Di...ustrial&sr=1-1

    Natomiast Shella unikam jak ognia. Nie wiem jakie mają paliwo, ale już dwa silniki w całkiem dobrych samochodach zarżnąłem na ich olejach i wystarczy. Dlatego wiem jedno - od Shella z daleka.

  4. #15344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Aktualnie mam mniej niż pół baku paliwa, nawet pewnie takie 2/3 albo mniej...
    Moim zdaniem 2/3 to więcej niż "pół"

  5. #15345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta

    Natomiast Shella unikam jak ognia. Nie wiem jakie mają paliwo, ale już dwa silniki w całkiem dobrych samochodach zarżnąłem na ich olejach i wystarczy. Dlatego wiem jedno - od Shella z daleka.
    Jako byly dlugoletni pracownik tej firmy z logiem jak ze spluczki w kiblu, to powiem ci tak...paliwo w Polsce maja dobre (Orlen jak kazdy, plus swoje dodatki), dbaja o to.
    Ale cala reszta czyli oferta stacji czy chemia motoryzacyjna to jest dziadostwo i oszczedzanie na czym sie da. A lansowane na niewiadomo co.
    Np smar do lancucha motocyklowego, kiedys dawno kupilem awaryjnie. To ja rozumiem ze dobry smar chlapnie na poczatku troche na wachacz a jak jest kiepski to caly czas bedzie chlapal na wachacz.
    Ale smar shella ochlapal mi wachacz, zadupek, tyl buta, nogawke i nawet to miejsce gdzie plecy traca swa szlachetna nazwe.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #15346

    Domyślnie

    Na ON zimowy są normy, nazywa się to temperaturą zablokowania zimnego filtra. Np. Orlen od 1 listopada (przepisy wymagają od 16 listopada) zapodaje na stacje diesla, który w/g tych norm ma trzymać parametry do -20°C. W rzeczywistości trzyma je nawet do -30°C. Problemy z odpaleniem biorą się przede wszystkim ze skraplającej się w baku wody, niedomagań akumulatora i ogólnie z nadgryzionego zębem przebiegu stanu silników. Jeszcze jedno: nie jestem "wyznawcą" Orlenu.
    LED ZEPPELIN

  7. #15347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Na ON zimowy są normy, nazywa się to temperaturą zablokowania zimnego filtra. Np. Orlen od 1 listopada (przepisy wymagają od 16 listopada) zapodaje na stacje diesla, który w/g tych norm ma trzymać parametry do -20°C. W rzeczywistości trzyma je nawet do -30°C. Problemy z odpaleniem biorą się przede wszystkim ze skraplającej się w baku wody, niedomagań akumulatora i ogólnie z nadgryzionego zębem przebiegu stanu silników. Jeszcze jedno: nie jestem "wyznawcą" Orlenu.
    Nie wiem co u mnie było w tym paliwie, ale auto ma raptem 44 000km przebiegu, filtr paliwa wymieniony w wakacje, w baku miałem ponad 2/3, a akumulator wymieniony na nowy też jakoś w wakacje albo wczesną jesienią (zresztą wczoraj kręcił idealnie więc od razu wiedziałem, że to coś z paliwem). Dlatego byłem zdziwiony tym co mnie spotkało wczoraj. No, ale nic. Dobrze, że tutaj napisałem to się wątek o tych depresatorach rozwinął i pewnie kilka osób skorzysta
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #15348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Moim zdaniem 2/3 to więcej niż "pół"
    Faktycznie ha tak to jest jak człowiek po nocy pisz e jakieś posty
    Realnie mam 1/4 po prostu. Ogólnie tankuje do pełna zawsze... Zimą nie ma co czekać aż będzie 50L do wlania
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #15349

    Domyślnie

    Z moich dawnych przygód z dieslami pamiętam, żeby dodatki zimowe wlewać najlepiej w trakcie tankowania. Podobno taki dodatek wlany do zmrożonego paliwa (auta stojącego np. parę dni na mrozie) może tylko zaszkodzić.

    Oczywiście polecam silniki benzynowe, co radykalnie rozwiązuje problem zamarzającego zimą paliwa

  10. #15350
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    @Bartolini82 nie zapomnij o wymianie filtra paliwa. Nawet raz zablokowany filtr to śmietnik.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1535 z 1821 PierwszyPierwszy ... 535103514351485152515331534153515361537154515851635 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •