Close

Strona 1541 z 1840 PierwszyPierwszy ... 541104114411491153115391540154115421543155115911641 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 401 do 15 410 z 18395
  1. #15401

    Domyślnie

    Turbinka w benzynowym to lux wynalazek jak to wszystko nowe i kupione w salonie Bardzo mi się podoba ostatnia najnowsza konstrukcja Renault wraz z Mercedesem ten silniczek 1324 cm3 o mocach 160.140 i 115 KM nowinka na rynku. Silnik cholernie zawansowany konstrukcyjnie i bardzo przyjemny w obyciu i rokuje, że jednak nie jednorazówka. Czas pokaże.

  2. #15402

    Domyślnie

    Turbina to nic innego, jak zwykły wałek z łopatkami na łożyskach ślizgowych. Proste to do bólu i bezawaryjne przy minimum kultury technicznej. Wystarczy zadbać o właściwe smarowanie, czyli dobrej jakości olej i pamiętać o tym, aby po zatrzymaniu pozwolić turbinie ostygnąć, zanim się wyłączy silnik i odetnie smarowanie.


    I jeszcze dopiszę do tego:

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nowe trucki na szynie i z DEF-em przy -25C nie palą, a mój stary na pompowtryskach pali normalnie. Być może chodzi o to, że DEF/AdBlue marznie dużo szybciej, niż paliwo.
    W tych nowszych jest dołożony drugi układ zasilania do oczyszczania spalin z dodatkowymi zależnościami, jeszcze więcej sensorów i kupa elektroniki, więc nic dziwnego, że to wszystko nie może być bezproblemowe.

  3. #15403
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wyobrażacie sobie Mad Max w dieslu, najlepiej jeszcze jakiegoś pasata ?


  4. #15404

    Domyślnie

    @koesh ale nikt tu nie zaczynal wojenki benzyna vs diesel, cos nie doczytales.
    Jeszcze te pseudoekologiczne argumenty o zakazie wjazdu do miast dla diesli. Tu mnie naprawde zaskoczyles.
    Pomysl z rodzaju utopijno-represyjnych na ktory tylko bezmyslny urzedas moze wpasc.
    A kto bulkeczki do piekarni na rano dowiezei, zaopatrzenei do sklepow a gdzie caly transport drogowy...
    Bo jakby wszyscy w polsce zaczeli od jutra jezdzic elektrykami to niebo zasnul by dym jak w mad maxie. Przeciez ogromna wiekszosc energi w Polsce jest z wegla. To nie Norwegia gdzie maja 90% energi z ciekow wodnych.
    Takze w Polsce elektryk to truciciel numer jeden i powinni ich zakazac.

    P.s Ja w sumie juz przestalem zwracac uwage na takie pomysly, kiedys mnie to ruszalo troche.
    Od kiedy przeczytalem fajny artykul jak w pewnym niemieckim landzie radni obradowali czy nie zakazac ruchu rowerowego w ich misteczku, bo jadacy czlowiek...emituje wiecej Co2 (!).
    Albo zeby nie uzywac zelazka bo to...ociepla klimat.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Na ON zimowy są normy, nazywa się to temperaturą zablokowania zimnego filtra. Np. Orlen od 1 listopada (przepisy wymagają od 16 listopada) zapodaje na stacje diesla, który w/g tych norm ma trzymać parametry do -20°C. W rzeczywistości trzyma je nawet do -30°C. Problemy z odpaleniem biorą się przede wszystkim ze skraplającej się w baku wody, niedomagań akumulatora i ogólnie z nadgryzionego zębem przebiegu stanu silników. Jeszcze jedno: nie jestem "wyznawcą" Orlenu.
    Wiesz co, masz 100% racje. Ale chyba nie doczytales mojego poprzedniego posta bo wpisywalem ta temperature zablokowania zimnego filtra chyba z milion razy ksiegujac dostawe paliwa.
    I jeszcze inne rzeczy. A jeszcze uswiadamianie wlascicieli samochodow na ON jak tegie mrozy lapaly, jak przychodzili zdziwieni.
    To czego niektorzy wlasciciele diesli nie chca przyjac do wiadomosci, albo nie wiedza. To fakt ze nawet z zimowym ON nowoczesny diesel moze (nie musi ale ryzyko jest spore) miec problemy przy tezszych mrozach. Powody podales dobre, ale bez najwazniejszego.
    Przy okolo -12 w ON zaczynaja wytracac sie krysztalki parafiny, blukujac uklad paliwowy.
    Tego nie okresla PN. Zastanowmy sie jak wyglada ta norma na zablokowanie zimnego filtra. Raczej nie trzymaja tej probki 3 dni na srogim mrozie...
    Jedna nocka z -15 i diesel rano pojdzie, troche tej parafiny sie wytracilo, ale juz pare nocek z temperatura -15 i jest wysyp diesli co nie odpalily.

    Recepta na to jest depresator. Okolo 30zl za 500ml i starczy na 500L. Przy tegich mrozach to schodzi jak woda na stacjach.

    P.s Ofc jak ktos ma Passata z tych prawilnych co to sobie sam kompost z ogrodkana ON przerobi, to problem go nie tyczy. Jego ukladu paliwowego nic nie zablokuje.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15405

    Domyślnie

    A ja kupiłem hybrydę i jest super . 6.2l po mieście a gazu nie żałuję. Kopa ma praktycznie z każdej prędkości . Banan na twarzy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #15406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    P.s Ja w sumie juz przestalem zwracac uwage na takie pomysly, kiedys mnie to ruszalo troche.
    Od kiedy przeczytalem fajny artykul jak w pewnym niemieckim landzie radni obradowali czy nie zakazac ruchu rowerowego w ich misteczku, bo jadacy czlowiek...emituje wiecej Co2 (!).
    To na pewno był land z Frankfurt am Main i pewnie zapomnieli, że chyba większość regionalnych samolotów, która siada na ichniejszym lotnisku jest wypełniona w połowie, czyli tak mniej więcej 1-2 autobusy.
    Tyle, że autobus spala jakieś 30 l paliwa na godzinę, a Airbus 6000 litrów. Ot, ekologia...

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    A ja kupiłem hybrydę i jest super . 6.2l po mieście
    To się pochwal.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 21-01-2021 o 03:45

  7. #15407
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jeszcze te pseudoekologiczne argumenty o zakazie wjazdu do miast dla diesli. Tu mnie naprawde zaskoczyles.
    Dlaczego, nie widzisz co się dzieje w miastach ?
    Przykład Kraków, udało się usunąć kopciuchy i teraz serio jest rewelacja, dawniej w sezonie grzewczym wszystko było pokryte sadzą i pyłem z palenisk, teraz tylko diesle kopciuchy nie kontrolowane nawet jak trzeba na stacjach podczas przeglądu ani na drogach robią masakrę z powietrzem.
    Dostawcze samochody podobnie kwestia ogarnięcia kontroli żeby nie jeździć złomami, tysiące busów na drogach regionu to też zazwyczaj wraki, no i prywatne często złomiki ale i nowe, którymi ludzie pyrkają po prę kilometrów.
    Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem ale jeśli chcemy coś zmienić to trzeba agresywnie podchodzić do wielu rzeczy bo inaczej nadal by ludzie palili śmieciami, teraz za dwa lata okolice Krakowa tez będą miały zakaz palenia to jeszcze bardziej wyjdzie co kopci na ulicach.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 21-01-2021 o 10:53

  8. #15408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    A ja kupiłem hybrydę i jest super . 6.2l po mieście a gazu nie żałuję. Kopa ma praktycznie z każdej prędkości . Banan na twarzy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    W hybrydach bardzo podoba mi się jedna rzecz.Krótki czas jaki upływa od momentu otwarcia drzwi auta do ruszenia pojazdem ... coś jakby wsiadł i w sekundę pojechał
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #15409

    Domyślnie

    @Ligo zanabyłen Lexus UX 250h Fsport edition AWD. Idealnie łączy slogan BMW(radość z jazdy) ze sloganem Audi ( przewaga dzięki technologii) . W środku czarny kokpit i czerwona alcantara na fotelach. 1szy raz kupiłem autko tego producenta i jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczony. Najfajniejsze jest to, że mocy nigdy nie brakuje z dowolnego zakresu czy przyspieszysz od 0 czy od 70 czy od 100. Plus super efekt i cisza jak jedziesz tylko na bateriach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #15410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlaczego, nie widzisz co się dzieje w miastach ?
    Przykład Kraków, udało się usunąć kopciuchy i teraz serio jest rewelacja, dawniej w sezonie grzewczym wszystko było pokryte sadzą i pyłem z palenisk, teraz tylko diesle kopciuchy nie kontrolowane nawet jak trzeba na stacjach podczas przeglądu ani na drogach robią masakrę z powietrzem.
    Dostawcze samochody podobnie kwestia ogarnięcia kontroli żeby nie jeździć złomami, tysiące busów na drogach regionu to też zazwyczaj wraki, no i prywatne często złomiki ale i nowe, którymi ludzie pyrkają po prę kilometrów.
    Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem ale jeśli chcemy coś zmienić to trzeba agresywnie podchodzić do wielu rzeczy bo inaczej nadal by ludzie palili śmieciami, teraz za dwa lata okolice Krakowa tez będą miały zakaz palenia to jeszcze bardziej wyjdzie co kopci na ulicach.
    Zauważ że sam wskazujesz główny problem Krakowa. Czyli stosunkowo niska zabudowa, stare kamienice opalane starymi piecami. Nie są to samochody. Ja jakoś w Wawie nie widzę kopcących diesli stadami. A miasto to miasto, czy Kraków, Warszawa czy 3 City - jeden pies.
    Chciałem zauważyć że przy pierwszej fali pandemi na wiosnę, kiedy ruch samochodowy się drastycznie siezmniejszył w polskich miastach...jakoś tak nagle jakość powietrza nie skoczyła drastycznie do góry.

    I jednak lepiej podejmować rozsądne działania niż agresywne.
    Bo co jeśli agresywni mieszkańcy podkrakowskich wiosek, powiedzą że w d...pie mają Kraków i jego powietrze, bo u nich jest spoko bo mają las pod domem i niech sobie w Krakowie wiecej drzew posadzą. W koncu mamy samorządy lokalne.
    Straż Miejska z Krakowa do nich nie przyjedzie.

    P.s
    Palenie śmieciami to buractwo.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-01-2021 o 13:50
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1541 z 1840 PierwszyPierwszy ... 541104114411491153115391540154115421543155115911641 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •