Close

Strona 1472 z 1849 PierwszyPierwszy ... 47297213721422146214701471147214731474148215221572 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 711 do 14 720 z 18482
  1. #14711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A ja w komplecie letnie+zimowe, mam 2 letnie opony letnie, to jeszcze pociagna.
    To nie jest pomocna odpowiedz na pytanie.

    P.s Wlasnie dzwonilem sie zapytac czy nie ma kolejki.
    I w tym roku juz jest 140zl aluminiowe 16 bez wentyli zwykla przekladka opon.
    No troche przesada, tym bardziej ze i tak u nich mialem 2 poprawki.
    Jade na obrzeza wawy, kolo mojej dzialki to samo 80zl.
    No jest roznica...

    Pewnie bedzie typowy majster z kiepem w kaciku ust
    Dolicz sobie jeszcze 3 dychy na paliwo i kolejne na ewentualne poprawki. No i czas dolicz a czas, to wiadomo co
    Fuji

  2. #14712

    Domyślnie

    W Szczecinie za wymianę opon z letnich na zimowe chcą od 60 do 100 PLN. Oczywiście z wyważeniem. Co ciekawe, nie zauważyłem w tym roku jakiegoś szczególnego uderzenia w warsztaty gdy temperatura spadła poniżej 7°C. Może wpływ na to ma coraz większa popularność gum wielosezonowych....?
    LED ZEPPELIN

  3. #14713

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Dolicz sobie jeszcze 3 dychy na paliwo i kolejne na ewentualne poprawki. No i czas dolicz a czas, to wiadomo co
    Kwestia paliwa jest pomijalna. Bo opony trzymam na dzialce pod wawa.
    To czy zrobie dodarkowe 5 km od domu czy 5 km od dzialki na obrzezach wawy.
    To jedno i to samo.
    A ewentualne poprawki (czyli wywazenie) to zalatwialem jednym telefonem i w ramach gwarancji na usluge. Tu nikt łaski nie robi.

    Ostatnio 2 razy (2 oddzielne zmiany) w tej wulkanizacji za 140zl sie wracalem poprawic. Bo niby dobrze ale jednak nie do konca.
    Zrobilem dzisiaj wymiane w innej wulkanizacji taka sama jak u nich, tylko za 80zl.
    Sprawdzone wywazenie do 120km/h .
    Wsio pariatka maszyna chodzi.

    To po co mam doplacac 60zl jak i tak sie do drozszej wulkanizacji wracalem na poprawke? ( prawdopodobnie maszyny deko rozklekotane bo tam spory ruch jest).
    No i jak z zeszlorocznych 120 sie podrozyli na 140 to juz przegieli mz.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-12-2019 o 19:11
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14714

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    U mnie sąsiad pod blokiem ze stanowiska parkingowego zawianego nie potrafił Vitarą wyjechać, a ja Fiatem Tipo wyjeżdżałem z takiej samej zaspy
    Że się zapytam - co to za Vitara? Bo jak produkcja po 2013 mroku, to jest to wyrób vitaropodobny.
    Zresztą na łysych oponach to i prawdziwa Vitara z zaspy by nie wyjechała.

  5. #14715

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    ..Może wpływ na to ma coraz większa popularność gum wielosezonowych....?
    Albo też ogromna ilość aut na zimówkach w środku lata. Ot się zapomniało to po co już zmieniać widuje bardzo często, szczególnie kobiety.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #14716

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Albo też ogromna ilość aut na zimówkach w środku lata. Ot się zapomniało to po co już zmieniać widuje bardzo często, szczególnie kobiety.
    Możliwe, swego czasu przejeździłem kilka sezonów na zimówkach, bo jakoś do sklepu z letnimi zawsze było nie po drodze...
    LED ZEPPELIN

  7. #14717
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A mój bus wraca po 8 tygodniach z jednego z najlepszych warsztatów renowacji aut. Wszystko od nadkoli w dół zostało odtworzone do stanu fabrycznego i lepiej niż fabryka robi zabezpieczony został przed korozją. Koszt niemały, ale mniejszy niż pierwsza wpłata na leasing nowego z ubezpieczeniem.

    Bo nie będę się męczył z pseudo ekologicznymi, busopodobnymi produktami obecnej motoryzacji. To ma jeździć, a nie stać w serwisie jak np. większość Crafterów z ostatniej serii (wcześniejsza nie stoi juz w serwisach bo zgniła). XD
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #14718

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Bo nie będę się męczył z pseudo ekologicznymi, busopodobnymi produktami obecnej motoryzacji. To ma jeździć, a nie stać w serwisie jak np. większość Crafterów z ostatniej serii (wcześniejsza nie stoi juz w serwisach bo zgniła). XD
    VW w serwisie ? To jak bluźnierstwo. Przecież te auta się nie psują, ...są najlepsze

  9. #14719

    Domyślnie

    Konserwować, konserwować i jeszcze raz konserwować 500-600 zł przy aucie to nie piniądz. Mam w swej przestrzeni bliskich, znajomych, rodziny ze 20 aut zrobionych kanadyjską metodą, Nawet 15 letnie ford bez rdzy żadnej.
    Jak konserwować to żadnymi glutami, gumami, woskami, biteksami, smołami czarnymi , szarymi, barankami żywicznymi elastycznymi czy twardymi , bo to na dłuższa metę nic nie daje. Tylko środkiem ciągle powierzchniowo czynnym jest sens.
    Wada tej metody po 2 latach konserwacja uzupełniająca za pól stawki mniej wiecej.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #14720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    VW w serwisie ? To jak bluźnierstwo. Przecież te auta się nie psują, ...są najlepsze
    właśnie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 1472 z 1849 PierwszyPierwszy ... 47297213721422146214701471147214731474148215221572 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •