Close

Strona 1546 z 1847 PierwszyPierwszy ... 546104614461496153615441545154615471548155615961646 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 451 do 15 460 z 18468
  1. #15451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.S Takze zostala juz tylko teoretyczna mozliwosc importu samej bazy do "oleju arktycznego", bo uszlachetniaja go w Polsce. Choc rownie dobrze moze byc robiony przez Orlen czy Lotos na zamowienie wg specyfikacji odbiorcy.
    A w tym zalinkowanmy wczesniej filmiku jeszcze mowia, ze wysylaja paliwo do Szwecji. A co jesli w Szwecji zamawiaja w tej rafineri wg swojej specyfikacji ON do arktycznego paliwa?
    Ale by bylo...
    Przyznam racje, że wszystko jest możliwe, a jakże ale zostanę przy swoim zdaniu, że arktyczny ON który kupowałem jest importowanym olejem, czy jego sama baza pal licho tak czy siak najlepszy ON na zimę i niestety mega drogi co może świadczyć też o tym, że jest im.....
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-01-2021 o 10:40
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #15452
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Nie Robin, on nie jest importowany. Dodatki również nie. Ale jest to dobre paliwo bo uszlachetniacze są komponowane na zlecenie Ck i są to wysokiej klasy specyfiki. Gnojowica na Orlenie tego nie ma, jest jak ich hot-dogi i również jest na niej taka przebitka. I jak po orlenowskich hot-dogach nikt nie umarł, tak nie umierają silniki po ich paliwie. A to czy ktoś chce zjeść dobry obiad czy "parówkę" w "bułce" to już inna sprawa.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #15453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Nie Robin, on nie jest importowany.
    To umówmy się, że ten co ja kupowałem o nazwie Arktyczny był importowany, a ten co Wy kupujecie nie jest. Mi taki uklad pasuje
    .
    miał nawet zdecydowanie inną barwę niż oleje pozostalych sprzedawców
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #15454

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem odpowiedź z ORLENU. Oczywiście oni problemu nie widzą. Ich zdaniem paliwo, które zatankowałem było zgodne z parametrami. Tak więc, w tym momencie na stałe stracili klienta. Nie będę tym cwniakom nabijał kieszeni. Na przeciwko ich stacji mam BP i choćbym miał tam płacić po 30 groszy (choć ceny zawsze mają zawsze albo identyczne albo 1-2 grosze różnicy) na litrze więcej, to będę tam tankował. Do tej pory wolałem być patriotą. Jednak nie ma co na to patrzeć skoro odwalają takie numery.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #15455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Dzisiaj dostałem odpowiedź z ORLENU. Oczywiście oni problemu nie widzą. Ich zdaniem paliwo, które zatankowałem było zgodne z parametrami. Tak więc, w tym momencie na stałe stracili klienta. Nie będę tym cwniakom nabijał kieszeni. Na przeciwko ich stacji mam BP i choćbym miał tam płacić po 30 groszy (choć ceny zawsze mają zawsze albo identyczne albo 1-2 grosze różnicy) na litrze więcej, to będę tam tankował. Do tej pory wolałem być patriotą. Jednak nie ma co na to patrzeć skoro odwalają takie numery.

    .
    Zawsze na stacji paliw możesz poprosić o kartę paliwa z ostatniego zrzutu do zbiornika, ostatniej dostawy. Często prosiłem i zazwyczaj mi udostępniano. Osobiście nie kupuje ON który ma liczbę cetanową poniżej 55 (indeks cetanowy) proszę o taka kartę zazwyczaj gdy tankuje calutki zbiornik, albo przed wyjazdem w dłuższa trasę. Oczywiście zagadnienie dla tych wnikliwych inaczej
    .

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #15456

    Domyślnie

    Ja do Golfa leje paliwo rakietowe, min 100 oktanów...importuje prosto ze stacji NASA, ewentualnie po prostu zacznę jeździć tankować gdzieś pod Białystok

    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #15457

    Domyślnie

    Robin Ty tak na serio, rozkładasz na czynniki pierwsze tak codzienną czynność jak tankowanie paliwa...? Zawsze lałem tam gdzie dopadła mnie potrzeba zatankowania i nigdy z tej przyczyny nie miałem problemów z żadnym autem, a było ich już kilkanaście...

  8. #15458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    ..... tak codzienną czynność jak tankowanie paliwa......
    A kto powiedział, że codzienną. Tankuje zawsze drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca ... po kościele

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    .. ewentualnie po prostu zacznę jeździć tankować gdzieś pod Białystok

    Marneszanse dla konesera orlelowskiego paliwa, bo u mnie co trzecia stacja spalona jest. To biedny region Polski, ludzie muszą se dorabiać Sam jako jeszcze będący na liście ludzi wierzących w cuda miałem dwie przygody benzynowe po tankowaniu na orlenie i jedną olejową z dieslem, co czarny smog za mną ostawiał. 3 razy wystarczy.
    Nigdy noga moja tam nie postanie. Bardziej ufam zaprzyjaźnionemu Białorusinowi co ON sprzedaje po 3,20zł niż tym ichnim stacjom.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #15459
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Motyla noga jaki temat i to na serio, a nie w dziale humor, to ja jakiś naiwny jestem bo tankuję w orlenie albo w auchan gdzie też orlen leje.
    BP zwija interes z Polski po przegrał w komisji europejskiej skargi na Orlen i Lotos, które zaniżają według nich ceny u nas ( a chyba nie jest tajemnicą kto miał kupić Orlen po tym jak miał zbankrutować ), a Orlen jest na trzecim miejscu w jakości paliwa w germanii gdzie mają cos koło 600 stacji.

  10. #15460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Orlen jest na trzecim miejscu w jakości paliwa w germanii gdzie mają cos koło 600 stacji.
    To akurat o niczym nie świadczy. Nie on jeden pewnie robi tak, że na eksport daje lepsze produkty. Pamiętasz rosyjskie embargo na nasze jabłka? Chłopie, takich jabłek jak wtedy były w polskich sklepach to ja w nich w życiu nie wdziałem (wygląd, jakość, odmiany). To tylko pokazywało co tak naprawdę szło na eksport a jaki syf serwowali nam na co dzień. Albo piwo. Okocim w Polsce to siki, w porównaniu do tego co było pod ich marką w USA. Żeby gdzieś zaistnieć, trzeba się postarać. Albo ceną, albo gdy ona już nie gra dla społeczeństwa takiej roli, to jakością. U nas na ogół wygrywa priorytet ceny, dlatego jest jak jest.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 1546 z 1847 PierwszyPierwszy ... 546104614461496153615441545154615471548155615961646 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •