Close

Strona 1875 z 1877 PierwszyPierwszy ... 875137517751825186518731874187518761877 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 741 do 18 750 z 18762
  1. #18741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Czemu tak dziwacznie piszesz? Rudolf Diesel nie byłby zachwycony.
    Co do spalania, mój 4.0L też pali 12-18. Ale przecież jeśli ktoś kupuje takie auto, to chyba wie co bierze...
    Bo o ile do Rudolfa nic nie mam, to ogólnie tych silników nie lubię. Taki mój bunt skażony wieśniacką odmianą.
    Na polibudzie jeden z wykładowców tak zapisywał i mi zostało.

  2. #18742

    Domyślnie

    Można lubić, albo nie, ale dla ciężkiego sprzętu nie wymyślono lepszego napędu do dzisiaj.

  3. #18743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ....... marudzę tylko tak ogólnie, że mimo postępu, tylu ficzerów w autach a zmian rewolucyjnych w spalaniu nie ma..
    .
    Ograniczenie tej konkretnej technologii (ICE), nic nie da się z tym zrobić, osiągnięto max sprawność układu i tyle. To trochę jakby chcieć zwiększać sprawność klasycznej żarówki bez zmiany technologii. Halogenowe poprawiły temat ale dopiero świetlówki i teraz LED zrobiły rewolucję w temacie. W motoryzacji EV mają rewolucyjny skok sprawności układu.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #18744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    .. W motoryzacji EV mają rewolucyjny skok sprawności układu.
    O tak, tak. Dizś podzilam Twoje zdanie.
    Jestem po testowej jeździe Renault Arkaną na 24 godziny. Jazda była z klimą i bez żałowania silnika, czyli taka prawdziwa testowa, przez dwie osoby, bo każdy chciał wiedzieć jak przyspiesza pod górę, jak się prowadzi przy 180 km/h i jak w mieści się zbiera od świateł do świateł i tak wiele, wiele razy . Autko dostało nieźle po garach.
    275 km nakulaliśmy, zużycie paliwa z dystrybutora 5,8 L/100km. Dotankowałem 16 L wachy do pełnego zbiornika przed zwrotem auta. Dam se rękę uciąć, że gdybym normalnie sam jeździł to max 4 L na 100 km bym miał i to jest ten postęp.
    Fakt , że Arkana nawet w wersji zwykłej benzyny wychodzi bardzo ekonomicznym samochodem, ale jeździ się tym gorzej od Xceeda Mniej miejsca z przodu, jakoś tak wąsko Niestety rozczarowuje zawieszenie. Oczekiwałem, że będzie komfortowo. Zwykla ta moja KIA jest bardziej komfortowa zawieszeniowo. Czy bym zmienił na Arkanę tak, bym zmienił bo znacznie lepiej się wsiada i wysiada , a komfort i miejsca w środku nie za dużo gorzej. Albo rybki albo akwarium
    Hybryda to jest to co mi trzeba.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-06-2024 o 15:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #18745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Można lubić, albo nie, ale dla ciężkiego sprzętu nie wymyślono lepszego napędu do dzisiaj.
    Rozumiem, ba nawet sam używam ale nie lubię. Aczkolwiek na długie trasy przy komfortowej jeździe jest przyjemniejszy niż benzyna, zwłaszcza mocna benzyna. Przerabialiśmy temat wielokrotnie i faktycznie taki silnik nie męczy kierowcy. A rzędowa szóstka już całkiem nie.

  6. #18746

    Domyślnie

    Potwierdzam. Jestem z rzędową 6-ką za pan brat. Taką 15 litrów.

  7. #18747

    Domyślnie

    Moja renówka clio z 2003 roku niby przeszła bez problemu przegląd techniczny, ale coś przez skórę czuję że moze zacząć się "zjazd w dół"
    Teoretycznie do obejrzenia będzie Mazda 2 z 2010 roku.
    Czy ktoś miał doczynienia? Zady i walety ?

  8. #18748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Potwierdzam. Jestem z rzędową 6-ką za pan brat. Taką 15 litrów.
    kumpel miał Forda F150, 7.4 też na ropę. Kochał i nienawidził

  9. #18749

    Domyślnie

    Pewnie banalnie i stereotypowo, ale chyba warto bacznie przyjrzeć się blacharce ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #18750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Moja renówka clio z 2003 roku niby przeszła bez problemu przegląd techniczny, ale coś przez skórę czuję że moze zacząć się "zjazd w dół"
    Teoretycznie do obejrzenia będzie Mazda 2 z 2010 roku.
    Czy ktoś miał doczynienia? Zady i walety ?
    a to nie to samo co ford fiesta ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1875 z 1877 PierwszyPierwszy ... 875137517751825186518731874187518761877 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •