Close

Strona 1874 z 1877 PierwszyPierwszy ... 874137417741824186418721873187418751876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 731 do 18 740 z 18762
  1. #18731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Masa będzie robiła różnicę przy przyspieszaniu zwłaszcza jeśli chcemy to zrobić sprawniej
    Masa zawsze robi różnicę, choć oczywiście tak, największą podczas przyspieszania.
    Pamiętaj, że od wielu lat jeżdżę truckiem i mogę o tym długo...

  2. #18732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jak 4 lata temu zmieniłem BMW na Fiata, to zaoszczędziłem na benzynie 38500 zł.
    po 10 tys zł rocznie, jakoś tak po 800+ miesięcznie wychodzi


    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Każdy konik musi zjeść, ale spalanie robi masa. A tu wszystkie systemy nie dość, że zajmują miejsce, to jeszcze swoje ważą. Kwadratura koła...
    Wiadome, ale jakoś tak by się chciało, żeby nowe auto nie tylko lepiej od Samary wyglądało, ale i dużo mniej paliło, a nie symbolicznie mniej, tyle co kot napłakał. Czytam na grupach na forach, że nieumiejętnie jeżdżący spalają taką Xceed więcej niż ja Samarą kiedyś .
    Jak te ludzie jeżdżą i co robią z samochodami ... tu chyba największy potencjał w oszczędnym eksploatowaniu samochodów..

    ps
    Miałem jeszcze w życiu za szczeniaka, krótko, to krótko, ale był lekki samochód z bardzo mocnym silnikiem jak na tamte czasy Peugot 1,9 GTI ledwo 130 KM, dłubany coś podobno na 150 KM.
    Panie jak to jeździło, już nic więcej w życiu mi tak nie jeździło. Trzeba było sprzedać aby wkład mieszkaniowy do spółdzielni wpłacić
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-06-2024 o 23:42
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #18733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (...)Ostatnia trasa do Wałbrzycha 300 km zużycie 5,6L/1000 moją Xceed, no i co to za wynik jeśli ja Ładą Samarą 1500 spalałem w takiej trasie max 6,2 L/100 km i wcale nie jechałem 90 km/h, nie nie, bo to był szybki samochód
    (...)
    Mysle ze czas troche zatarl wspomnienia. Bo ta wspomniana Kia mozesz sobie na luzaku z jedna raczka niedbale oparta na kierownicy jechac caly czas 130km/h a dla Samary to juz bylo blisko nadswietlnej

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Jak pamiętam to Polonez chyba z 15 litrów palił tylko kto to wtedy sprawdzał.
    Bez przesady. Polonez z 1.5 palil 11-12L, z silnikiem Rovera okolo 10L. 15L to mi palil pierwszy samochod ktorym jezdzilem, czyli Duzy Fiat z silnikiem do remontu. 15L i 2L najtanszego Selektolu na 1000km
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #18734

    Domyślnie

    Odnośnie Peżotów - kiedyś, w połowie lat '90 pomogłem znajomemu przywieźć z Niemiec 106 z silnikiem bodaj 1.5, albo 1.3 w dieslu, bo chciał coś ekonomicznego. Ale chłop był szczęśliwy, kiedy wyszło mu 3.5 l ropy, które spuścił z ciągnika, a czasem mniej.

  5. #18735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Masa zawsze robi różnicę, choć oczywiście tak, największą podczas przyspieszania.
    Pamiętaj, że od wielu lat jeżdżę truckiem i mogę o tym długo...
    No tak, tyle że stosunek moc/masa jest jednak zupełnie inny więc i różnice większe.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Odnośnie Peżotów - kiedyś, w połowie lat '90 pomogłem znajomemu przywieźć z Niemiec 106 z silnikiem bodaj 1.5, albo 1.3 w dieslu, bo chciał coś ekonomicznego. Ale chłop był szczęśliwy, kiedy wyszło mu 3.5 l ropy, które spuścił z ciągnika, a czasem mniej.
    1.4D - to był klekot który jeszcze nie był wyposażony w ekologiczne dodatki. VW 1.5, 1.6, Opel 1.5, 1.6 , ford 1.6 - wszystkie te klekoty w nawet w kompaktach bez problemu spalały 3.5-4/100 ale już VW 1.9, ford 1.8, itp miały egr i spalały sporo więcej. Pamiętam bo bardzo rozczarowany byłem przesiadając się z eskorta 1.6D na "felę" 1.9D
    @robin102; "ostrzegałem" Cię że masz za ambitne oczekiwania wobec minimalizacji spalania przed zakupem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #18736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    1.4D - to był klekot
    Tak, to był 1.4D. Klekot i bujał się baaardzo powoli, ale jakąś tam przelotową na trasie w końcu osiągał.

  7. #18737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    @robin102; "ostrzegałem" Cię że masz za ambitne oczekiwania wobec minimalizacji spalania przed zakupem
    Ze zużycia paliwa przy mojej technice jazdy jestem bardzo zadowolony w KIA, wiedziałem ile to pali przed zakupem ....... marudzę tylko tak ogólnie, że mimo postępu, tylu ficzerów w autach a zmian rewolucyjnych w spalaniu nie ma..
    .
    Dziś jestem po akcji Renault Arkana hybryda na 24 godziny do jeżdżenia. Dobrze, że nie kupiłem Arkany gorzej tym się niestety jeździ, pali ledwo litr mniej od Xceeda.
    Oczywiście wielkie brawa dla Arkany za wygodę wsiadania i wysiadania i za ten wygląd z boku auta
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-06-2024 o 22:34
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #18738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jak 4 lata temu zmieniłem BMW na Fiata, to zaoszczędziłem na benzynie 38500 zł.
    Ja też mimo że kupiłem następne BMW. Może dlatego że dieasla

    PS
    Miałem F10 z 2 litrowym dieaslem, na 1100 km do Chorwacji średnie spalanie 4,2 litra. Po X5 4.8 is z średnią 18 litrów to była różnica

  9. #18739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Może dlatego że dieasla
    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    z 2 litrowym dieaslem
    Czemu tak dziwacznie piszesz? Rudolf Diesel nie byłby zachwycony.
    Co do spalania, mój 4.0L też pali 12-18. Ale przecież jeśli ktoś kupuje takie auto, to chyba wie co bierze...

  10. #18740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Klimatyzacja. Nagłośnienie.

    Jak pamiętam to Polonez chyba z 15 litrów palił tylko kto to wtedy sprawdzał.
    Benzyna była tania jak barszcz.
    bo były źle wyregulowane, wcale nie byłą taka tania w stosunku do zarobków i przez długi czas limitowana
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1874 z 1877 PierwszyPierwszy ... 874137417741824186418721873187418751876 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •