Close

Strona 9 z 1850 PierwszyPierwszy ... 789101119591095091009 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 18491
  1. #81
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Exclamation Oficjalny wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.

    Siema. Mam takie pytania dla posiadaczy Belli. Noszę się z zakupem w przyszłym roku, interesuje mnie 156 1.9 JTD, najlepiej ten 140KM, po pełnym lifcie, czyli 2004 rok.
    Jak to o Alfie, krąży bardzo dużo stereotypów. Czy możecie mi z ręką na sercu powiedzieć, czy Alfa jest awaryjna, czy nie? Czego się bać przy tym modelu, na co uważać?

    będę bardzo wdzięczny, pozdr
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 20-10-2010 o 18:30
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  2. #82

    Domyślnie


    Alfa 156 to najbardziej awaryjny samochód, z jakim miałem styczność.

    Mam straszliwą przeprawę w tym temacie - począwszy od upierdliwego mechanizmu szyb elektrycznie sterowanych skończywszy na wymianie silnika.
    Z praktyki i własnego doświadczenia - omijaj, szerokim, bardzo szerokim łukiem. Akurat ten stereotyp, dotyczący 156-tki ma bardzo wiele z prawdy. A szkoda, bo to ładny i fajnie prowadzący się samochód jest.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #83
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Domyślnie

    A z czym miałes konkretniej problemy? Jaki silnik, rocznik?
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  4. #84

    Domyślnie

    Znam jednego usera i nie cierpi tego auta - jego opinia to "nigdy więcej alfy" - kuzyn za to ostatnio miał okazję konserwować alfę koleżanki i z wierzchu piękna fura - od spodu dziury wielkości pięści zjedzone przez rdzę... mi się alfy podobają - i nic więcej osobiście bym nie kupił bo stereotypy znikąd się nie biorą a i osoby które tym jeżdżą i które znam nie mają dobrego zdania o tych autach...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #85

    Domyślnie

    Kolega przed zakupem pierwszego samochodu dolkadnie wypytywal w kazdym ASO jak sie sprawy maja O Alfie (akurat byl zainteresowany 147 z uwagi na cene tegoz modelu) dowiedzial sie m.in., ze powinien liczyc sie z faktem wymiany zawieszenia raz w roku Ojciec kolegi jednego z naszych forumowiczow od okolo pol roku posiada 159 - piekne auto i nic tego nie zmieni, ale jesli nowy samochod tyle razy musi odwiedzac serwis, to bede w stanie z tego piekna zrezygnowac

  6. #86
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Domyślnie

    Hmm... poczekam na dalsze wypowiedzi, mam nadzieję że temat się rozwinie, bo źle się czuję jak myślę że mam zrezygnować z Alfy na rzecz np. Passata ;/
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  7. #87

    Domyślnie

    to ja podpytam o alfe 166 - tez jest tak tragicznie jak w przypadku 156? Ludziska w necie pisza, ze bez tragedii, oprocz tylnego zawieszenia

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Hmm... poczekam na dalsze wypowiedzi, mam nadzieję że temat się rozwinie, bo źle się czuję jak myślę że mam zrezygnować z Alfy na rzecz np. Passata ;/
    To jedyna alternatywa? Passat lub 156?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    A z czym miałes konkretniej problemy? Jaki silnik, rocznik?
    Nie ja. Kolega z pracy; Sytuację znam z pierwszej ręki (razem kupowaliśmy, razem naprawialiśmy...)
    To był sedan, 1.9 multijet 16V 150KM (z tego co pamiętam) w benzynie, 2000/2001 rocznik.

    A jakie konkretniej problemy? W zasadzie każde Elektronika, zawieszenie, skrzynia biegów, silnik... a samochód kupiony był z przebiegiem ~120tyś (na pewno nie kombinowany).

    Ja wiem, że ta alfa kusi, bo ładnie wygląda i fajnie jeździ. Ale jeśli nie jesteś mechanikiem, nie masz znajomego w wartacie, to się w to po prostu nie pakuj. Lans za tę cenę -- nie warto.
    Passat... to rzeczywiście smutna perspektywa. Ale na VW świat się (na szczęście) nie kończy...

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    to ja podpytam o alfe 166 - tez jest tak tragicznie jak w przypadku 156? Ludziska w necie pisza, ze bez tragedii, oprocz tylnego zawieszenia
    To właśnie 156-stka zbudowała stereotyp awaryjności alfy.
    Ja np. mam znajomego, który jeździ MiTo (sam się swego czasu przymierzałem, nawet jeździłem tą mocną benzyną - 1.4 turbo! - melodia!) -- ma ją od nowości, przeglądy robi gwarancyjne i żadnych problemów z nią nie ma.

    Więc ja bym tego nie uogólniał. Wydaje mi się, że to 156 jest tak niestety mocno awaryjnym modelem i to nie przkłada się na inne (nowsze) wózki tego producenta.
    Ostatnio edytowane przez messer ; 11-10-2010 o 23:28
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    to ja podpytam o alfe 166 - tez jest tak tragicznie jak w przypadku 156? Ludziska w necie pisza, ze bez tragedii, oprocz tylnego zawieszenia
    wspaniały wózek za małą kasę
    ma mąż mojej koleżanki - pracuje jako mechanik w Niemczech (nie naprawia samochodów - inne rzeczy robi)
    auto jest megawygodne, pięknie jeździ
    żadnych poważnych awarii - zdarzają się drobne, mało ważne, ale upierdliwe

    Piękny samochód
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 9 z 1850 PierwszyPierwszy ... 789101119591095091009 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •