Close

Strona 521 z 1847 PierwszyPierwszy ... 2142147151151952052152252353157162110211521 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 201 do 5 210 z 18467
  1. #5201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    No to trawnik czy "kawałek ubitej ziemi"? Pewnie kiedyś to pierwsze tyle, że po zdewastowaniu go stał się tym drugim. Twoje tłumaczenie o staniu na nim dwoma kołami trudno traktować poważnie, auto mogłeś przecież zostawić w innym miejscu, wcale nie na środku drogi, Czy tak trudno jest przejść parę kroków więcej?

    Święty pewnie nie jestem, ale ja nie muszę świecić przykładem. Miłego weekendu.
    Uwierz mi, ze nie jestem typem osoby, ktora jakby mogla to wjechalaby autem do domu czy sklepu. Jak jest mozliwosc to parkuje tak zeby bylo prawidlowo, niestety na moim starym osiedlu inaczej sie nie dalo bo to osiedle z lat 80tych, jak je budowano to nie bylo tyle aut wiec parkingi byly skromne. teraz sa srednio po 2 auta na mieszkanie wiec nie ma gdzie parkowac, a przyjezdzajac do rodzicow nie bede parkowal na drugim koncu miasta i lecial stamtad z bagazami i psem. Pozatym stalem tam gdzie od lat pol osiedla sie parkowalo, a SM przyjechala tylko dlatego, ze jedna z sasiadek (taki typ co to siedzi caly dzien na parapecie) zadzwonila, ze blokuje przejscie do smietnika. Co nie bylo prawda, a babie poprostu eni chcialo sie isc jak kazdy po chodniku do smietnika, a skrot zastawilem ja wiec trzeba bylo zadzwonic.

    Co do pytan na temat policji to nie jest tak jak sie wiekszosci wydaje. Czest chlopacy chcieliby robic naprawde pozyteczne rzeczy, ale sa blokowani np przez swoich przelozonych, ktorzy rozliczaja ich z ilosci mandatow wiec biedacy co maja robic? pojawiaja sie tam gdzie najlatwiej o nie. Inna sprawa w policji sa limity dobowe na paliwo. Np w moim rodzinnym miasteczku kazdy radiowoz moze przejechac 45 km na dobe, stad tez policja czesto stoi w roznych miejscach bo nie moga pozwolic sobie na ciagle patrolowanie, a czesto maja z gory wyznaczone miejsca, w ktorych musza byc i koniec kropka, bo jak ich nie bedzie i przyjedzie kontrolny to bedzie zle. To jest sluzba jak kazda inna, gdzie nie liczy sie nic poza tym co wymysli przelozony, a jemu sie nie wolno sprzeciwic. Jest tak zwany beton poprostu. W mojej formacji jest podobnie, z tym wyjatkiem, ze akurat nie ma cisnienia na mandaty bo mamy wazniejsze sprawy na glowie, ale czasem trzeba tez siegac po bloczek. Czesto jest tez tak, ze jak trafi sie jakas osoba, ktora chcialaby naprawde dobrze, angazuje sie i wykazuje inicjatywe to momentalnie jest hamowana przez reszte ekipy bo przeciez nie mozna wychodzic poza szereg.
    Naprawde, zeby zrozumiec sluzby mundurowe trzeba w nich byc. Fajnie sie pisze o mega przywilejach, ale kto Wam zabrania isc do formacji mundurowej? biorac pod uwage czesta glupote wykonywanej pracy, ciagly stres spowodowany wymyslami roznej masci przelozonych, do tego jeszcze nieprzychylnosc spoleczenstwa, brak mozliwosci rozwoju, narazanie zycia czy tez widmo przeprowadzki na drugi koniec polski bo taka bedzie koniecznosc sluzby to te przywileje i tak sa marne, a roznych dziwnych czynnikow jest naprawde mnostwo. Jak chcecie osadzac prace jakiejkolwiek sluzby to zaciagnijcie sie do niej, poznajcie od srodka i wtedy oceniajcie do woli, bo gdybanie z pozycji obserwatora z zewnatrz nie ma najmniejszego sensu bo to jest jak ocenianie mocy auta na podstawie skali na predkosciomierzu.
    Ja aktualnie tez jestem w patowej sytuacji. Otoz moja formacja przechodzi reorganizacje i wiem, ze tu gdzie pracuje beda ciecia etatow wiec ludzi beda wysylac na wschod. Ja jestem w trakce przenosin do innej miejscowosci na wybrzezu, ale jak sie wczoraj dowiedzialem tam tez beda ciecia wiec po przeprowadzce moge otrzymac propozycje wyjazdu, a czlowiek chcialby kupic wkoncu mieszkanie wlasne, powiekszyc rodzine, ale jak to zrobic jezeli nie wiem gdzie bede za miesiac i czy bede tam razem z zona, czy moze bedziemy sie widywac raz na miesiac bo bedziemy zyc na dwa domy. O reszcie problemow nie chce mi sie pisac, a jest tego cala masa.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  2. #5202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    Powiedz mi gdzie tam widzisz moja wine? Jaki zakaz zlamalem? Prosze o paragraf.
    Qualin, można ot tak sobie wjeżdżać na cudzy "trawnik"? Nawet jak był to kiedyś "trawnik".

  3. #5203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hcman Zobacz posta
    Witam,
    Na wstępie - bardzo cieszę z tego że mogę tu jeszcze pisać - w piątek miałem zderzenie z łosiem, które na szczęście zakończyło się bez ofiar w ludziach, choć było bardzo drastycznie
    Do rzeczy - wrzucam zdjęcie samochodu, słupki straciły geometrię i fachowiec proponuje wymianę dachu. Pchać się w coś takiego czy grozi to utratą jakiegokolwiek bezpieczeństwa w aucie? Proszę o podpowiedź bo waham się czy go klepać czy sprzedawać na części. AC nie mam więc całkowity koszt naprawy mój . Przepraszam jeśli źle wstrzeliłem się z tematem, ale nie wiem gdzie to wrzucić.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...48b559634.html
    Damian... mi taki znajomy blacharz kiedys powiedzial: wszystko sie da zrobic, byle mialo 4 kola... a i trzeba powiedziec jak to byl samochod wczesniej

  4. #5204
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Malin, Ty w wątku motoryzacyjnym. Kurde, wzruszyłem się.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5205

  6. #5206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonMaliniacco Zobacz posta
    Damian... mi taki znajomy blacharz kiedys powiedzial: wszystko sie da zrobic, byle mialo 4 kola... a i trzeba powiedziec jak to byl samochod wczesniej
    z tego samego założenia wyszedłem
    D200+słoiki

  7. #5207
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonMaliniacco Zobacz posta
    rolki kupilem
    Rollsa plus Rolexa?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #5208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Qualin, można ot tak sobie wjeżdżać na cudzy "trawnik"? Nawet jak był to kiedyś "trawnik".
    Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale pozwole sobie odpowiedziec (i opowiedziec swoja historie) bo jako ze w portfelu nosze jeszcze niezaplacony mandat za 'parkowanie na trawniku", jestem na swiezo z tematem.

    Parkowanie na trawniku podpada pod art 144kw.paragraf 1. Tym sie posilkuje Straz Miejska.
    http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-w...?on=21.08.2012

    Slowa w tym paragrafie nie ma o parkowaniu. Tylko o niszczeniu zieleni. Ale w sumie mniejsza z tym, bo zachowujac zdroworozszadkowe podejscie parkowanie samochodem na trawniku niszczy zielen.

    A teraz najciekawsze, niszczyc zielen mozna tylko tam gdzie ona wystepuje.
    Parkowac na ubitej ziemi, tzw klepisku mozna. Haczykiem jest to kiedy jest to klepisko a kiedy jeszcze ledwie dyszacy, ale trawnik.


    Otoz zaparkowalem samochod na osiedlowym parkingu. Jedno kolo na asfalcie, jedno na bezdyskusyjnym klepisku.
    Dwa tylne niestety na trawniku. Powiedzmy, ze taki dosyc kiepskawy byl ten trawnik, ale nie byl jeszcze klepiskiem.

    W KW. okreslona jest za to grzywna, do 1000zl.
    Straz Miejska ma jakis swoj taryfikator. Ba nawet na swoim forum zastanawiaja sie ile dawac za takie wykroczenia
    http://strazmiejska.net/index.php?topic=2692.0
    Jest tez mowa o wynikach za mandaty itp.
    Co w zadnym wypadku smieszne nie jest.

    W kazdym razie po moim przyznaniu sie do winy, ze to ja bylem kierujacym i przedstawieniu powyzszego tlumaczenia.
    Skonczylo sie na najnizszym mandacie za to, w Warszawie Straz Miejska daje za to 100zl, mniej nie bedzie.
    Proza zycia.


    Nie naleze do osob ktore wjezdzaja na piekne zadbane trawniki. Ale na cos co kiedys, moze w poprzednim zyciu bylo trawnikiem, a owszem zdaza mi sie.
    Takie wnerwiajace jest to ze specjalnie tak stanalem zeby innym nie tarasowac wyjazdu.(2 tylne kola na trawniku) Wiele osob parkuje w okolicy tego miejsca, tylko ze trudno przez to wyjezdzac. A ja oczywiscie nie chcialem nikomu utrudniac i wjechalem troche tylem na trawnik.
    Straz Miejska zwweryfikowala moje postepowanie.


    Inny przyklad z zycia. Na moim parking przy bloku, wylozonym betonowymi plytami, okolonymi kraweznikiem. Sprawa parkowania wyglada nastepujaco.
    Wjezdza sie na parking i czy parkuje sie przodem czy tylem. To tylke dwa kola sa na betonie, zaraz przy krawezniku,
    a wiekszosc samochodu stoi na ziemi (moze przez pare dni po wybudowaniu parkingu to byl trawnik, teraz to jalowa pustynia).
    Jakby wszyscy stali tylko na betonie, to weszlo by tam 3 razy mniej samochodow niz obecnie.
    Proza zycia.




    P.s A jeszcze ciekawiej sprawa wyglada w zimie.
    Kiedy Straz Miejska w swojej misji poprawy zycia obywateli ma troche ograniczone pole manewru.
    Bo pod gruba i ubita pokrywa sniegu nie da sie stwierdzic czy samochod stoi na klepisku czy na trawniku.


    P.s2 (tak ogolnie) Jesli koniecznie ma sie znalesc ktos, kto chce za wszelka cene bronic trawnikow (a znajdzie sie), nie wazne w jakim stopniu to rzeczywiscie trawnik. Prosilbym tylko o krotkie przemyslenie tych dwoch zwrotow: Proza zycia i zdroworozsadkowe podejscie), zanim przystapi do zacieklej obrony.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 29-10-2012 o 22:40
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #5209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.s2 (tak ogolnie) Jesli koniecznie ma sie znalesc ktos, kto chce za wszelka cene bronic trawnikow (a znajdzie sie), nie wazne w jakim stopniu to rzeczywiscie trawnik. Prosilbym tylko o krotkie przemyslenie tych dwoch zwrotow: Proza zycia i zdroworozsadkowe podejscie), zanim przystapi do zacieklej obrony.
    Proza życia: na pielęgnację zieleni idzie rocznie ponad ok 200 tyś. PLN (spółdzielnia, gdzie kupiłem mieszkanie pod wynajem).
    Zdroworozsądkowo: przetrzepać kieszeń każdemu, kto nie szanuje tych 200 tysi.
    Mieszkańcy osiedla w referendum opowiedzieli się nawet za dzierżawą od miasta terenu zielonego, płacąc roczną dzierżawę 3 mln, tylko po to, żeby żaden deweloper, nie postawił kolejnych bloków.

    I teraz co. Odpuścić za rozjeżdżanie trawników komukolwiek.

  10. #5210

    Domyślnie

    Tylko, ze czesto cos trawnikiem jest tylko z nazwy i z zielenia ma niewiele wspolnego.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

Strona 521 z 1847 PierwszyPierwszy ... 2142147151151952052152252353157162110211521 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •