Close

Strona 520 z 1845 PierwszyPierwszy ... 2042047051051851952052152253057062010201520 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 191 do 5 200 z 18450
  1. #5191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    Z racji tego, ze sam jestem mundurowym i swoje wiem [...]
    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    [...] za parkowanie na osiedlowym trawniku [...]
    Tak łatwo pogodzić jedno z drugim?
    LED ZEPPELIN

  2. #5192

    Domyślnie

    A co widzisz zlego w parkowaniu na czyms co tak naprawde nie jest trawnikiem tylko kawalkiem ubitej ziemi, na ktorej stalem dwoma kolami. Pewnie lepiej zostawic auto na srodku drogi co nie? To bylo kiedys, obecnie w tym miejscu zrobili parking, wtedy go nie bylo.

    Pewnie zaraz uslysze jakas madrosc zyciowa o tym jaki to jestem nieodpowiedzialny, a Ty jako jedyny wzorowy kierowca i obywatel na swiecie nigdy nie dopusciles sie podobnego czynu.
    Ostatnio edytowane przez qualin ; 27-10-2012 o 17:59
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  3. #5193

    Domyślnie

    Polska to dziwny kraj. Na swiecie, takie oswiadczenie publiczne (do tego z ust przedstawiciela sluzb mundurowych) jest traktowane jak przyznanie sie do winy i moze byc wykorzystane jako dowod w sprawie przed sadem. Np w UK jakbys kogo nie zapytal, nikt Ci nie powie, ze jechal wiecej niz 77mph po autostradzie ... bo to jest dozwolone 70+10% i tyle. A jak powie, ze jechal wiecej to od razu doda "ale to bylo w Niemczech na autobahnie".

  4. #5194

    Domyślnie

    Powiedz mi gdzie tam widzisz moja wine? Jaki zakaz zlamalem? Prosze o paragraf.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  5. #5195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Polska to dziwny kraj. Na swiecie, takie oswiadczenie publiczne (do tego z ust przedstawiciela sluzb mundurowych)
    Wydaje mi się, że za bardzo uczepiliście się tej „służby mundurowej”. W końcu nie napisał przecież, że jest policjantem, a ochroniarza czy jakiegoś tam gajowego, też przecież można sobie nazwać służbą „mundurową”.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #5196
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    Z racji tego, ze sam jestem mundurowym i swoje wiem to nawet nie doszloby do rozprawy. Nawet sobie sprawy nie zdajecie jak czesto wypisywane sa mandaty za niesluszne wykroczenia. Kierowca czesto lyka wszystko co mu sie mowi i jeszcze sie cieszy, ze dostal nizszy mandat.
    Qualin,
    To odpowiedz mi proszę teraz dlaczego:
    - policjanci zawsze siedzą w lesie na 70tce gdzie nie ma żadnego zagrożenia, natomiast jak kilometr dalej sie dzieją dantejskie sceny na skrzyżowaniach i co światła jest łamanie przepisów to mają to głęboko w dupie i nie jadą
    - wszystko skupia się wokół prędkości zawsze, czemu jak ludzie po mieście jeżdżą jak idioci stwarząjąc zagrożenie to tam policjantów nie ma, albo jak ludzie mając do dyspozycji 4 czy 3 pasy uprawiają slalom gigant od krawędzi do krawędzi... czemu takich się nie zatrzymuje???

    I jeszcze coś. Pewien znajomy wyleciał jakis czas temu z drogi, dość ruchliwe, rozjazdy zjazdy, miał pecha się poślizgnął, uderzył w barierki, auto z przodu skasowane, na szczęście tylko jego.
    Potem się okazało że obok miejsca przejeżdżało kilka wozów policyjnych i ŻADEN się nawet nie zatrzymał sprawdzić czy ktoś caly co z autem, że może drogę trzeba posprzątać...
    Więc ja się pytam po co jest policja. Jak wszyscy widzimy, nie po to by pomagać obywatelom, ale po to,
    by dla swojego mocodawcy (czytaj: Państwa) sciągać z ludzi kasę, a mocodawca za to daje przywileje (młode uprawnienia emerytalne... itd itp).
    Już nie mówiąc o często chamskim zachowaniu, wywyższaniu się i pokazywaniu kim to oni nie są bo mają POLICJA na piersi napisane.


    Czy naprawde dla mundurów się liczy tylko sposób jak najłatwiejszego wystawienia mandatu i nic ponadto?
    Ja rozumiem że łamanie przepisów łamaniem, i z prawnego punktu widzenia oczywiście wlepianie mandatów w bzdurnych miejscach ma sens.
    Ale gdzie tu zdrowy rozsądek? Nie ma żadnego i niczemu to nie służy ponad wiecznym wkurzeniem kierowców, w końcu nieprzypadkowo policjanci to służba obdarzona najmniejszym zaufaniem społecznym.
    Rudym ludziom nie można ufać, rudzi to krętacze.
    A, łysemu też nie można ufać, bo może być rudy.

  7. #5197

    Domyślnie

    Ja w poniedzialek dostalem swoj pierwszy mandat za predkosc. Droga z 2 pasami ruchu w kazdym kierunku przedzielona pasem zieleni, 100 metrów od znaku konca terenu zabudowanego... Gdzie tu sens w takim karaniu?
    .

  8. #5198

    Domyślnie

    W ustawie budzetowej.... niestety.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  9. #5199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    A co widzisz zlego w parkowaniu na czyms co tak naprawde nie jest trawnikiem tylko kawalkiem ubitej ziemi, na ktorej stalem dwoma kolami. Pewnie lepiej zostawic auto na srodku drogi co nie? To bylo kiedys, obecnie w tym miejscu zrobili parking, wtedy go nie bylo.

    Pewnie zaraz uslysze jakas madrosc zyciowa o tym jaki to jestem nieodpowiedzialny, a Ty jako jedyny wzorowy kierowca i obywatel na swiecie nigdy nie dopusciles sie podobnego czynu.
    No to trawnik czy "kawałek ubitej ziemi"? Pewnie kiedyś to pierwsze tyle, że po zdewastowaniu go stał się tym drugim. Twoje tłumaczenie o staniu na nim dwoma kołami trudno traktować poważnie, auto mogłeś przecież zostawić w innym miejscu, wcale nie na środku drogi, Czy tak trudno jest przejść parę kroków więcej?

    Święty pewnie nie jestem, ale ja nie muszę świecić przykładem. Miłego weekendu.
    LED ZEPPELIN

  10. #5200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Np w UK jakbys kogo nie zapytal, nikt Ci nie powie, ze jechal wiecej niz 77mph po autostradzie ... bo to jest dozwolone 70+10% i tyle. A jak powie, ze jechal wiecej to od razu doda "ale to bylo w Niemczech na autobahnie".
    Najwyraźniej żyjesz w jakimś idealnym świecie bo ja jakoś wiem że ludzie jakoś nie mają problemów z wypowiadaniem się na temat własnych prędkości. Ale jak wierzysz że wszyscy tylko 77 to cóż.....

Strona 520 z 1845 PierwszyPierwszy ... 2042047051051851952052152253057062010201520 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •