Close

Strona 2 z 1821 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 18205
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sawi Zobacz posta
    No i właśnie sęk w tym, że ja celuje też w tą rodzinę.
    Tu rozważam, co prawda przy założeniu utopienia ciut więcej kasy, poniższe:
    - Honda VT 750 Shadow Aero
    - Suzuki VL 800 Volusia
    - Yamaha XVS 1100 (DragStar, VStar)

    Te mają napęd poprzez wał kardana.
    Tak, wał kardana to prawdopodobnie ten rodzaj napędu, który mnie również interesuje.
    A jednak Shadołka -- tyle, że 750 to już potwór. Ja celowałbym pewnie w 500, choć nie wiem jak to jeździ.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Pytanie do znawców tematu i użytkowników motorów: Kawasaki Z750 czy Honda Hornet CB 600F - rocznik od 2008
    Który z nich polecacie i dlaczego, jak wglądają sprawy eksploatacyjne, wygoda jazdy, prowadzenie itp.
    Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego ?
    Czy to dobry wybór w przypadku pierwszego motocykla ?
    Hmmmm jesli to totalnie Twój pierwszy moto to wybierasz z narowistych koni z motocyklami jak z autami jedne są przyjaźniejsze dla prowadzącego inne nie wybaczają błędów. Jeśli już tak mocna maszyna na pierwszy motocykl i to rozważ suzuki Bandit może już nawet wersja K7 lub Yamaha fazer FZ6 bo widzę, że kasa prawie Cię nie boli. Ten drugi to mocny motor ale spolegliwy i jeździ sie nim jakby od dawna sie nim jeździło. Niemniej pamiętaj prawie 100 KM to łatwo pojechać do Piotra tego ŚW, a chce się odkręcać manetkę gazu oj chce nawet jak się ma 40 czy 50 lat. Czuć te przeciążenia to wspaniała sprawa.
    Przy zakupie używanego moto absolutnie nie wierzyć w przebiegi rzędu 20-30 tys km, a po drugie zaprzyjaźnić się z motocyklistami z Twojej okolicy co by pomogli doradzili i konkretny egzemplarz oblukali objechali. Trudno kupić nie stawiany na kole egzemplarz, oj trudno, a eksploatacja prawie jak samochodu , a czasami i droższa.
    Aaaaa i przy doborze motocykla kluczowy jest Twój wzrost i waga. Motocykl i motocyklista to "jedność" muszą w siebie się wpasować. Hornet to motocykl nie duży, często ujeżdżany przez dziewczyny te co już umieją i jeszcze im się chce.
    Kawa Z750 trwale i mocne motorki, ale serwis w Polandzie kulejący.

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    ... tyle, że 750 to już potwór. Ja celowałbym pewnie w 500, choć nie wiem jak to jeździ.
    Jamaszka VIRAGO 750 to wspaniały żelaźniak i wcale nie potwór. Rozważ ciut na zapas abyś po sezonie nie wzdychał, że czegoś brak tam pod bakiem ...
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-08-2010 o 18:18
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jamaszka VIRAGO 750 to wspaniały żelaźniak i wcale nie potwór. Rozważ ciut na zapas abyś po sezonie nie wzdychał, że czegoś brak tam pod bakiem ...
    Czyli, że z motorami, jak z obiektywami?
    No. To teraz już rozumiem

    ... sobie pooglądam allegro dziś do poduszki. Virago, powiadasz.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #14

    Domyślnie

    co być nie kupił, będziesz zadowolony...pomijając aspekt techniczny musisz czuć się dobrze na wybranym motorze...Jestem pewien , że jak znajdziesz "swój" motor, będziesz to czuł. Według mnie ważne jest również to, jak się na nim wygląda....
    ~"~

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wĄs Zobacz posta
    Według mnie ważne jest również to, jak się na nim wygląda....
    Trafne spostrzeżenie!
    Jasne, że to jest ważne.
    ... ja, na ten przykład, na szadołce wyglądam o wiele przystojniej, niż normalnie.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Trafne spostrzeżenie!
    Jasne, że to jest ważne.
    ... ja, na ten przykład, na szadołce wyglądam o wiele przystojniej, niż normalnie.
    Cholerka... czyli pozostaje mi tylko Yamaha V-MAX od 2009r lub Harley-Davidson V-Rod ...
    MarcinWilk

  7. #17

    Domyślnie

    No nie wiem nie wiem, chodzi o to abyś Ty jeździł motorkiem, a nie on Tobą. Ja tak miałem jak się kiedyś przesiadłem z wyścigówki klasy 125 na 250 cm, zdaje się to tylko 250 a jednak potrafiło rzondzić się samo.
    Poza tym facet wzrostu lekko ponad 180cm na Hornecie będzie wyglądał jak na motorku z wesołego miasteczka, a nóżki będzie miał zgięte, że ho ho.
    Ważna jest wysokość kanapy od ziemi. Jest to parametr często podawany w danych technicznych.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-08-2010 o 22:11
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jamaszka VIRAGO 750 to wspaniały żelaźniak i wcale nie potwór. Rozważ ciut na zapas abyś po sezonie nie wzdychał, że czegoś brak tam pod bakiem ...
    No właśnie tylko Virago już troszkę nie produkują - zastąpiły je DragStary, a teraz MidnightStary ....
    Zreszta w przypadku choppera pojemność do "potworności" ma nieco inne przełożenie niż nakedach, czy sportach

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sawi Zobacz posta
    (...) Zreszta w przypadku choppera pojemność do "potworności" ma nieco inne przełożenie niż nakedach, czy sportach
    Tylko w przypadku chopperów ich masa jest znacznie większa niż w innych motocyklach.
    Tak czy inaczej pozostaje mi wybrać się na giełdę albo to jakiegoś dobrze zaopatrzonego salonu, aby pomacać i się poprzymierzać, bo przecież takiego sprzętu przez internet nie kupię
    Zawsze miałem słabość do chapperów, ale myslę, że jako pierwszy motor mogą być za trudne, chyba że się mylę.
    Po za tym są mniej uniwersalne - do lasu i po polnych drogach pomykać chromem ?
    MarcinWilk

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Tylko w przypadku chopperów ich masa jest znacznie większa niż w innych motocyklach.
    Tak, a moce mniejsze (Honda Shadow 750 to 45 KM, 1100 to nieco powyżej 60KM), więc przelicznik KM/kg dużo mniejszy - są to maszyny spokojniejsze.

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Zawsze miałem słabość do chapperów, ale myslę, że jako pierwszy motor mogą być za trudne, chyba że się mylę.
    Mam nadzieje, że się mylisz - inaczej się pomęczę na początku
    Dużym plusem na rzecz zniwelowania problemu ciężaru jest bardzo niski środek ciężkości.

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Po za tym są mniej uniwersalne - do lasu i po polnych drogach pomykać chromem ?
    Tu się w pełni zgodzę - niestety "albo rybki albo akwarium"

Strona 2 z 1821 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •