Close

Strona 1872 z 1877 PierwszyPierwszy ... 872137217721822186218701871187218731874 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 711 do 18 720 z 18768

Domyślnie

No to dołożyłeś do pieca

Pamiętaj sprawdzać jeszcze po mocniejszym hamowaniu

Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

Domyślnie

A to już głupota absolutna jest... Producent określa ciśnienie opon "zimnych" często w zależności od obciążenia pojazdu. Myślicie, że nie wziął pod uwagę nagrzewania się opon podczas jazdy, co przekłada się na zwiększenie ciśnienia? Z tego co widzę chyba jednak taniej wyjdzie terapia u dobrego psychologa niż sprowadzenie użytkowania samochodu do wystrzelenia wahadłowca w kosmos...
    GFX 50S mk II, EOS RP, G9, G80
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Domyślnie

Wy chyba dla zajęcia czasu te dyskusje prowadzicie...

Obojętne czym zmierzysz, ważne by było równo między kołami a nie każde inne ciśnienie, niedopompowane itp.

- - - - kolejny post - - - - - -

A jak człowiek pytał rzeczy ważne, jakiego merca sobie kupić to chętnych do odpowiedzi nie było :/ ....

Poczytałem trochę w necie i wyszło mi, że modeli z kompresorem lepiej nie kupować (łańcuch rozrządu i jego wymiany stanowią zbyt znaczący % $$ całego auta). Diesle za to są podobno długowieczne i mimo, że ostatnimi czasy niepopularne (eko) to sobie kupiłem

Każdy lubi co innego ale jednak jak się siądzie w jasnej, skórze otoczony drewienkiem itp. robotę robi. Mam też coś co przez lata uważałem za zbyteczne totalnie - automatyczną skrzynię. Szybko się idzie do tego przyzwyczaić. Chyba będzie mi się podobać.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

Domyślnie

Bo bez gwiazdy nie ma jazdy, a tu panie to się komputery liczą a nie długowieczność, co do automatu to same zło, a jakie wygodne mimo wielu wad, no cóż klekot diesla ma swoich zwolenników co mi też chyba grozi, najwyżej do rynku na piechotę będę chodził
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No jak nie ma znaczenia . Ma być z przodu 2,3 z tylu 2,1 i jako, że powietrze się "kurczy i rozszerza" to po autostradzie potrafi być 3,2 z przodu. Wtedy się zatrzymuje upuszczam do 2,5 dojeżdżam do domu jak opony ostygną to znów dopompowuje do 2,3 . Ja tak potrafię kilka razy dziennie :P
    Każdy ma jakieś dziwactwa, ważne, aby zdawać sobie z nich sprawę. Pierw mizofobia w aucie (ja też mam, choć dzieci skutecznie to osłabiły i już mniej czasu poświęcam na czyszczenia auta wewnątrz), ale o maniakalnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach nie słyszałem
    Jak to wygląda w praktyce? Lecisz autostradą i po ilu kilometrach zjeżdżasz na MOP, aby sprawdzić ciśnienie i spuścić powietrze? Po zjeździe z autostrady jadąc już po mieście nie obawiasz się, że ciśnienie w oponach będzie za niskie? W moim odczuciu trochę większe ciśnienie na samej autostradzie ma dużo mniejszy wpływ (praktycznie znikomy) na obniżenie bezpieczeństwa niż za niskie ciśnienie po ostygnięciu opon po zjeździe z autostrady. Większa podatność na quaplaning, nadsterowność / podsterowność, dłuższa droga hamowania na mokrej nawierzchni, a dodatkowo auto "pływa" czego ja nie lubię. Ja zazwyczaj letnie koła mam z oponami niskoprofilowymi, a z 10-15 lat temu mając 18" RH ZW3 to nawet pompowałem więcej, bo większość spotkań dziurą w jezdni kończyła się uszkodzonym rantem.
    W tej Kijance masz czujniki w kołach czy dane są z ABSu?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Bo bez gwiazdy nie ma jazdy, a tu panie to się komputery liczą a nie długowieczność, co do automatu to same zło, a jakie wygodne mimo wielu wad, no cóż klekot diesla ma swoich zwolenników co mi też chyba grozi, najwyżej do rynku na piechotę będę chodził
    Wiadomo z tą gwiazdą Może teraz to już jeden diabeł ale stare mercedesy jednak swój styl miały. Nawet mój W201 (190) specyficznie "płynie" drodze. Mi to się podoba, człowiek wyluzowuje, nie śpieszy się od razu takim jadąc. Oczywiście, na co dzień to już jednak lepiej wybrać co inne do podróży roboczych itp. Miejmy nadzieję, że W203 też dorówna poprzednikom

A z tym chodzeniem piechotą przy dieslu. Do Krakowa to sobie człowiek dieslem już chyba nie pojedzie, ale może tak źle nie będzie Patrzyłem, że taki oldschool jak mój spełnia Euro4, w Europie jeszcze w sumie wszędzie się wjedzie. Przynajmniej tam gdzie ja chcę Pomijam strefy czystego transportu w centrach ale tam i nowym chyba nie ma sensu się pchać. Ani miejsc parkinowych, tłok, wąsko itp.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

Domyślnie

W Krakowie wyrzucono uchwalę o strefie czystości do kosza, była gorliwa i miała wiele wad i nieścisłości. tak więc śmiało można jechać

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    W Krakowie wyrzucono uchwalę o strefie czystości do kosza, była gorliwa i miała wiele wad i nieścisłości. tak więc śmiało można jechać
    O, ciekawe myślałem, że twardo to wprowadzają.

Ostatnio byłem na zwiedzaniu Krakowa (zeszły rok) i zostawiłem auto na jednym z parkingów P+R (Park and Ride). Dojazd komunikacją do centrum bardzo dobry, żadnego sensu nie było pchać się dalej, marnować czas na korki, szukanie parkingu (i placić dużo za godzinę).

Patrząc później w necie na jakaś prognozowaną mapkę tych stref czystego transportu, nawet taki parking wchodził w jej skład. Bez sensu jak dla mnie... więc może dobrze, że się trochę ogarnęli.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Chyba, nie do końca...

https://ztp.krakow.pl/wszystkie-aktu...portu-sct.html

Strona 1872 z 1877 PierwszyPierwszy ... 872137217721822186218701871187218731874 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów