Close

Strona 1748 z 1847 PierwszyPierwszy ... 74812481648169817381746174717481749175017581798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 471 do 17 480 z 18463
  1. #17471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    A jak mam 2 komplety na felgach
    Też miałem, ale nie chce mi się tego targać, zmieniać, dupe mrozić i kręgosłup nadwyrężać. Jak ktoś młody ma zdrówko niech zmienia. Przez wiele lat też koła przekładałem sam, ale dość.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #17472

  3. #17473
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie do posiadaczy nowych i prawie nowych aut: robicie coroczny serwis klimy (uzupełnienie czynnika i wymiana oleju w sprężarce) czy nie? Bo znam 2 przeciwstawne teorie:
    1. nie dotykać póki wszystko działa, nowy układ klimy jest szczelny i nic nie ucieka więc nie dotykać, od grzebania właśnie klima się rozszczelnia i później trzeba uzupełniać czynnik
    2. robić co roku serwis bo olej w sprężarce się starzeje i dlatego warto go wymieniać (więc siłą rzeczy też uzupełnić czynnik chłodzący)

  4. #17474

    Domyślnie

    Nie robię, tylko sam odgrzybiam kanały wentylacyjne.
    Czynnik zawsze trochę spiernicza, ale z doświadczenia na kilku pojazdach mogę powiedzieć, że szczelna instalacja działa sprawnie spokojnie przez 5-8 lat. Potem skuteczność powoli spada, czuć to w duże upały, zwłaszcza podczas stania w korkach.
    Olej może i się starzeje, ale czy na tyle, żeby sprężarkę zabić to nie wiem. Dodam, że klimy używam w trybie automatycznym, więc działa raczej często.

  5. #17475

    Domyślnie

    Pierwszy serwis klimy robiłem przy przebiegu 60000 km po 7 latach od wyjazdu auta z fabryki. Pan z ASO odessał całą objętość czynnika, komputer coś tam zmierzył, zważył i powiedział, że ubyło tylko 20%. Następny zrobię w 2023 czyli po 6 latach od poprzedniego i przebiegu 110 tys km.
    Dwa razy do roku odgrzybiam własnoręcznie wykonanym jonizatorem w częściach z aliexpresu za 100 zł. Klimy używam tylko w ciepłe i upalne dni czyli ze 30 dni w roku. Auto z klimą pali mi 0,8-09 L oleju napędowego więcej w mieście i 0,5-06 w trasie
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-10-2022 o 00:10
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #17476

    Domyślnie

    jak dziala to nie ruszam, czasem żeby odświeżyć granat zapodaje i tyle.

  7. #17477

    Domyślnie

    Patrzcie jaka extra rzecz maja na Wegrzech



    I ten znak nuty na jezdni
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #17478
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tak trochę w temacie. Buddę pewnie wielu już kojarzy.

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #17479
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cześć, polecicie jakiś wideorejestrator do 600 zł? Z wymagań:
    - stabilna praca. Mam go zamontować raz i na dekadę o nim zapomnieć. Jak czytam o tym, że "no, w tej wersji softu czasem się nie uruchamia, ale 2 wersje dalej jest już lepiej" albo "z tymi kartami czasem się przycina, lepiej kup kartę firmy X" to wiem, że to sprzęt nie dla mnie. Ma się uruchamiać i działać zawsze. Soft mogę zaktualizować raz, po zakupie.
    - zapis na kartę (micro)SD
    - zachowanie ostatnich N sekund/minut po naciśnięciu jakiegoś dużego, wyraźnego przycisku
    - (ewentualnie) ekran z możliwością pokazania jakiegoś archiwalnego nagrania policjanowi, bez instalowania aplikacji na telefonie itd.

  10. #17480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Cześć, polecicie jakiś wideorejestrator do 600 zł? Z wymagań:
    - stabilna praca. Mam go zamontować raz i na dekadę o nim zapomnieć. Jak czytam o tym, że "no, w tej wersji softu czasem się nie uruchamia, ale 2 wersje dalej jest już lepiej" albo "z tymi kartami czasem się przycina, lepiej kup kartę firmy X" to wiem, że to sprzęt nie dla mnie. Ma się uruchamiać i działać zawsze. Soft mogę zaktualizować raz, po zakupie.
    - zapis na kartę (micro)SD
    - zachowanie ostatnich N sekund/minut po naciśnięciu jakiegoś dużego, wyraźnego przycisku
    - (ewentualnie) ekran z możliwością pokazania jakiegoś archiwalnego nagrania policjanowi, bez instalowania aplikacji na telefonie itd.
    Od kilku lat jeżdżę z taką tanizną. Żadnych problemów nie było. Przyczepiłem i ona sobie żyje
    Może Ci wystarczy, poszukaj nowszej edycji, bo przynajmniej ta moja wydaje się bardzo udanym produktem w stylu przyczepił, ustawił i zapomniał.
    https://mi-store.pl/product-pol-611-...sh-Cam-1S.html
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1748 z 1847 PierwszyPierwszy ... 74812481648169817381746174717481749175017581798 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •