Close

Strona 1746 z 1847 PierwszyPierwszy ... 746124616461696173617441745174617471748175617961846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 451 do 17 460 z 18463
  1. #17451
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Używanie telefonu i ograniczenia związane z tym to w zasadzie rzecz oczywista. A co z obecnymi autami wyposażonymi w kilka ekranów, w których zwykła zmiana temperatury w klimatyzacji wymaga przeklikania się przez menu? Następna rzecz. Na przedniej szybie nie może być żadnych uszkodzeń. Ale w polu widzenia może być już wielki ekran? Jeszcze pół biedy, gdyby to były niewielkie wyświetlacze OLED, pokazujące dyskretnie ikony itp. Ale nie, świeci to w ryj po zmroku jak wystawa w RTV EUR AGD.

    Jak takie coś dostaje homologację?

    mes.jpg
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #17452

    Domyślnie

    ja to nie wiem jak można takim lunaparkiem jeździć. Ja mam wyświetlacz zawsze schowany (na szczęście ma taka opcję) a oświetlenie zegarów itp tez na minimum.

  3. #17453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Uaktualnienie informacji o polowaniu na jelenia
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...olicji/hnesjrh
    Przekonują Cię wyjaśnienia policjantów? Kierowca, cudzoziemiec chce ich o coś zapytać, a oni szukają jakiegoś spisku czy cholera wie czego? Dla mnie robi się coraz ciekawiej.

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    A to ciekawe, auta zwykle obsługują wiele różnych telefonów. Gdy nie znajdzie po BT poprzednio używanego telefonu to szuka innych, które ma na liście. Wystarczy telefon sparować raz i tyle.
    Nawigacji jak najbardziej możesz używać, nie możesz mieć telefonu w ręce. Przecież masz na niego uchwyt, prawda?
    Chodzi mi o sytuację, kiedy jadę z żoną. Nie robiłem takich eksperymentów, szczerze mówiąc. Nie chce mi się za każdym razem parować innego telefonu, na szczęście ja nie gadam zbyt często i długo.

    Nie, nie mam uchwytu, telefon leży sobie zwykle w odpowiednim zagłębieniu. Używam rzadko, jedno auto ma nawigację i tym częściej jeździmy, ale czasem google są jednak potrzebne, żeby znaleźć coś konkretnego.

    Chodzi mi o pozostawienie kwestii używania telefonu decyzji policjanta. Zatrzymuje kierowcę, leży włączony telefon. Kara jest za używanie telefonu, czy za rozmowę? Pole do nadużyć. Wpadną na pomysł wlepiania w takiej sytuacji mandatów, dopóki nie zrobi się szum w mediach będą w takiej sytuacji walić te punkty. Potem wyjdzie rzecznik i zacznie coś bredzić, jaka to policja profesjonalna, każdy przypadek rozpatrywany indywidualnie itp. pierdoły. Fakt jest taki, że niestety bardzo się ostatnio zdegradowała nam policja, bardziej doświadczeni odeszli nie chcąc uczestniczyć w tym cyrku, młodzi nie mają już większych oporów.

    Oczywiście nie bronię nieodpowiedzialnego używania telefonu. Mojej siostrze skasowała auto kobieta w SUV-ie. Prawdopodobnie grzebała w telefonie i nie zauważyła, że siostra zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Auto do kasacji, jej na szczęście nic się nie stało choć zaliczyła badanie w szpitalu, parę godzin na izbie przyjęć, itd. Koszmar. Btw, policja nie sprawdziła telefonu sprawcy wypadku.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 22-09-2022 o 10:33

  4. #17454
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Chodzi mi o sytuację, kiedy jadę z żoną. Nie robiłem takich eksperymentów, szczerze mówiąc. Nie chce mi się za każdym razem parować innego telefonu, na szczęście ja nie gadam zbyt często i długo.
    Znajdź jeden szczegół nie pasujący do tezy

    Parowanie i podłączanie telefonów


    Z systemem Infotainment może być sparowanych kilka telefonów, ale jednocześnie z systemem Infotainment mogą być zawsze połączone maksymalnie 2 urządzenia.


    Przy włączaniu systemu Infotainment tworzone jest automatycznie połączenie z telefonami, które były ostatnio połączone. Jeżeli z danym telefonem nie można nawiązać połączenia, interfejs telefonu automatycznie próbuje nawiązać połączenie z następnym telefonem z listy sparowanych urządzeń.
    (z instrukcji systemu multimedialnego do auta dostępnego na rynku od jakichś 10 lat)
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 22-09-2022 o 11:32

  5. #17455

    Domyślnie

    Jak wspomniałem, nie próbowałem podłączyć dwóch telefonów i jak to w praktyce działa w tym konkretnym aucie. Dzięki za podpowiedź, spróbuję przy jakiejś okazji.

  6. #17456

    Domyślnie

    Mamy dwa główne problemy: brak nieuchronności kary i system który bezpośrednio nie służy do budowania bezpieczeństwa na drogach. Psychologicznie ryzyko jest opłacalne w myśl zasady że mnie nie złapią. I dlatego dalej na drogach widzimy blondyny robiące live na insta ( dzisiaj taka pinda mi przez pasy przechodziła robiąc dziubki i opowiadając coś to telefonu). Klakson jest fajny w takich sytuacjach.
    Natomiast ja podświadomi czuję, że mandaty są do zasilania budżetu a nie dbania o prawidłową postawę kierowców. Kuriozalny przykład to katowicki tunel, od początku zaopatrzony w system odcinkowego pomiaru prędkości który nigdy nie został użyty. Nagminne przekraczanie prędkości i minimum kilka wypadków w roku, co w konsekwencji zawsze kończy się zakorkowaniem całego miasta. Nikomu nie zależy.

  7. #17457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie neguję, że używanie telefonu jest złe. Uważam że kara jest nieadekwatna do przewinienia, a wysoka kara na dodatek uznaniowa może prowadzić do nadużyć. Policję jaką mamy, każdy widzi. Nie każde dotknięcie telefonu w aucie jest śmiertelnie niebezpieczne. Nawigacji w telefonie w zasadzie też nie można używać.
    .
    Zgadzam sie w 100%.
    Zreszta wypada rozroznic korzystanie z komorki podczas jazdy autostrada, przejezdzajac skrzyzowanei i skrecajac. A stojac czy sunac powoli w korku.
    O ile autostrada i skrzyzowanie to niezbyt sprzyja korzystaniu z komorki, to juz w powolnym korku nie widze specjalnie potwornego zagrozenia jakbym odebral telefon (wykluczamy ofc skrajnosci typu pisanie sms czy wrzucanei foci na insta, jak tu padly przyklady).Przeciez moge w samochodzie zjesc kajzerke z szynka - czynnosc bardzie jskomplikowan niz rozmwoa pzez telefon, sunac na 1 biegu w korku. A an obecna chile prawo teog nei rozroznia i zalezy na kogo sie trafi...



    P.S
    Tak od dziecka/nastolatka jeszcze pamietam, czytajc jakis artykul periodyk motoryzacyjny w Motorze, Swiecie Motocykl czy innym pismie czy ogladajac TV. To rzad zawsze walczyl z "piratami" drogowymi, zawsze padaly teksty ze to juz bat na piratow i wlaczymy o bezpieczenstwo.
    Ale to co jest teraz, to juz troszke przegiecie, jakby pozory opadly i widac jak na dloni ze po prostu chodzi o trzepanie hajsu na jak najwiekszej grupie osob.

    -dlaczego w Polsce nie ma jasnych przepisow kiedy i gdzie powinien stac znak teren zabudowany - zeby dalo sie stanac w specjalnie przygotowanej miejscowce w krzaczorach z ukryciem na radiowoz i wyskakiwac na srodek drogi z lizakiem.
    Znak teren zabudowany jest stawiany na wniosek samorzadu i panuje tu doza dowolnosc. Internet pelen jest znakow teren zabudowany w takich miejscach i w takim stanie, ze tylko na memy sie to nadaje.
    -dlaczego odcinkowe pomiary predkosci nie maja obok kiepsko widocznych kamer na stelazu na gorze, widocznego znaku (zakaz przekraczania 100km/h np). Zamiast tego dyskretne kamerki i zwykle niebieskie znaki za barierkami podobne do tych "skret na koluszki za 600m" tylko mniejsze.
    Bo te odcinkowe pomiary nie sa stawiane zeby ludzie tam zwalniali, tylko zeby jak najwiecej sie zlapalo.

    Ech, szkoda gadac...taki system robiacy z drogowki poborcow podatkowych W koncu na mandatach pisze II Urzad skarbowy w Opolu.

    Trzeba sie odstresowac i sobie upiec telefon.

    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 23-09-2022 o 00:07
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #17458
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Zaleta dobrej ceramiki na aucie. Opłukanie na myjni za 5 zł i efekt poniżej.

    po opłukaniu.jpg
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #17459

    Domyślnie

    Nie zrozumiem za chusteczkę głupoty tirowcow wyprzedzających inne ciężarówki bo jadą 5km/h wolniej. 1/3 tirowcow to debile. Albo musi wyprzedzić choć osobowy jeszcze nie zwolnił lewego pasa i pcha się z migaczem... Co ja przeżyłem na a4 Wrocław-Krakow.

    A kurier prowadzący dostawczaka łokciami, bo oczy i obie ręce ma zajęte telefonem, jedzie po mieście między przejściami i skrzyżowaniami..

  10. #17460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    @robin102 i jak te pirelki?
    Opony na te czasy. Auto pali ze 0,3 litra mniej na 100 km w porównaniu do letnich. Opony ciche, auto fajnie się prowadzi. po 7000 km nie widać zużycia puki co.
    O takie jak w linku.
    Z wad no ładne na kołach to nie są jakoś specjalnie tak
    https://www.oponeo.pl/model-opony/pi...ll-season-plus

    Pirelli Cinturato All Season Plus
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-10-2022 o 00:28
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1746 z 1847 PierwszyPierwszy ... 746124616461696173617441745174617471748175617961846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •