Close

Strona 1725 z 1847 PierwszyPierwszy ... 725122516251675171517231724172517261727173517751825 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 241 do 17 250 z 18463
  1. #17241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Na stacjach CK są różne rodzaje myjni. Są te inwazyjne szczotkowe, są takie gdzie zamiast szczot na walcach są floki filcowe i gąbkowe. Żadnych rys Panie , żadnych. Nie korzystam często. Raz dwa razy w roku, bo tak to myje ciśnieniową myjką karcher
    Na ck czasem biorę ten najtańszy program i przy przeciętnym brudzie wystarcza, a bardzo ładnie się po tej myjni błyszczy auto, bez wosku. Może to te filcowe szczotki

  2. #17242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    To o czym piszesz jest standardem w krajach skandynawskich. Przy czym wynika to głównie z małego zagęszczenia ludności i wysokich kosztów pracy. W naszych warunkach, gdzie sprzedaż towarów innych niż paliwo stanowi dużą część zysków stacji raczej słabo by się sprawdziło.
    W przypadku patentów takich jak wspomniany Orlen Pay nawet karty nie trzeba wyciągać, punkty też nabijają się same, ale co najwygodniejsze to faktura generuje się sama i przychodzi na maila po paru sekundach. Fajnie to mają ogarnięte, zniżki do tej pory też działały więc nie rozumiem czemu tej -30 gr nie mogą też obsłużyć.
    Ostatnio na bp się pojawiły kasy samoobsługowe, przynajmniej nie musisz czekać na smakoszy hotdogow tylko placisz za paliwo.
    Gdzieś sa samoobsługowe stacje w Krakowie chyba, wiem o jednej a czy przy m1 coś jeszcze jest?

  3. #17243
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Ostatnio na bp się pojawiły kasy samoobsługowe, przynajmniej nie musisz czekać na smakoszy hotdogow tylko placisz za paliwo.
    Tylko, że orlenowski sposób płatności z kodu QR jest zwyczajnie najszybszy i najprostszy. Podjeżdżasz, tankujesz, skanujesz kod na dystrybutorze i to w zasadzie wszystko.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #17244

    Domyślnie

    Płatność kodem QR na pewno jest szybka, ale czy prosta? Szczególnie dla starszej osoby, niekoniecznie ogarniającej apki w fonie, chyba jednak łatwiej włożyć kartę płatniczą do czytnika przy pompie.

  5. #17245
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    QR i apka z automatycznym fakturowaniem jest idealna dla takich jak ja, co im sie wiecznie spieszy. A to jest pomoc dla osób np. starszych, bo ja juz im miejsca w kolejce na stacji nie blokuje. A starsze osoby wolą wejść, zapłacić gotówką lub kartą z uzyciem pinu, i tak dalej. Przynajmniej ja tak to widzę podczas wizyt na stacjach.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #17246

    Domyślnie

    Rzekomo Łódź, w której mieszkam i mam ogląd na to jak się jeździ, jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce (przy czym za miernik zakorkowania bierze się stosunek czasu przejazdu danej trasy w godzinach szczytu do czasu przejazdu w momencie najmniejszego natężenia ruchu, czyli zazwyczaj w nocy, dla Łodzi taki wskaźnik wynosi 45%). Ale to, czego doświadczyłem dziś w Gdańsku, to z Łodzią nie ma co porównywać. Wyjazd z CH Forum (notabene dojazd tam od strony Kartuz ok. południa też do najprzyjemniejszych nie należał) w kierunku trasy S6, to katorga jakiej dawno nie widziałem. Może nie trafiłem w najlepszą porę (ok. 16:00), ale przejechanie mniej więcej 9 km zajęło mi coś ok. 1:10 godz…

  7. #17247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    przejechanie mniej więcej 9 km zajęło mi coś ok. 1:10 godz…
    Brałbym rower. Albo trasę pokonał lekkim truchtem.
    Poza tym trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona.

  8. #17248

    Domyślnie

    Samemu też bym poszedł w rower albo nawet na piechotę, ale że byli ze mną moi dwaj synowie, z których jeden lubi pomarudzić po krótkim spacerze (aczkolwiek ostatnio wszedł ze Szklarskiej Poręby do schroniska pod Łabskim Szczytem, 400 m w górę na dystansie 4,5 km, byłem z niego bardzo dumny, ma 3,5 roku), a drugi jeszcze wózkowy, to niestety nie było takiej opcji… Poza tym byliśmy przejazdem z Ustki

  9. #17249

    Domyślnie

    Ja mam najwieksze korkowe doswiadczenia z Krakowa. Regularnie jezdze od nastu lat do Zakopanego czy to motocyklem czy samochodem.
    Naparawde Warszawa jest jakby luzniejsza. I nie chce tutaj jakby narzekac na Krakow, zeby jakis mieszkaniec nie poczul sie atakowany, ale oznaczenie tez jest fatalne. Jadac z Wawy do Zakopanego zawsze bez problemu. A wracajac kilka razy ladowalem na manowcach, navi swoje a znaki swoje
    Ale przechytrzylem system i mam narysowana mape najkrotszego przejazdu przez Krakow w drodze powrotnej. Na stale lezy w schowku w samochodzie.

    P.S
    Choc ludzie u wladzy w miescie (wawa) pracuja aktywnie nad tym, zeby bylo bardziej zakorkowane.
    Ale to temat rzeka...
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 09-07-2022 o 00:41
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #17250

    Domyślnie

    Okolice Forum w Gdańsku to chyba najbardziej zakorkowane miejsce w tym mieście. Co ciekawe tyle samo można postać przy wyjeździe z jego parkingu, jakiś geniusz go projektował
    Na przyszłość polecam zaparkować na nowym parkingu koło SKM Śródmieście i przejść przez przez tunel i peron. to jakieś 300m.

Strona 1725 z 1847 PierwszyPierwszy ... 725122516251675171517231724172517261727173517751825 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •