Close

Strona 1684 z 1845 PierwszyPierwszy ... 684118415841634167416821683168416851686169417341784 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 831 do 16 840 z 18446
  1. #16831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Podejrzewam, że jakieś normy na 2022 rok się zmieniły, normy na te etykiety, bo te nowsze opony głośniejsze, ale w temacie oporów toczenia to AŻ klasyfikacja "B" czyli powinno być taniej przy dystrybutorze
    rozmiar opony ten sam, rzeźba bieżnika ta sama przecież, a wzmocnienia to zazwyczaj na barku opony są
    ciekawa sprawa
    Nie ciekawa, tylko normalna sprawa. Jeśli opony są wzmocnione to i twardsze, a jeśli są twardsze to opory toczenia spadają. Podobny efekt uzyskasz przez podniesienie ciśnienia powiedzmy o pół bara. Do czego oczywiście nie namawiam, lecznicze dla opony to nie jest, wręcz odwrotnie. Robiłem takie eksperymenty w czasach, kiedy wszystko było nasze. Nawaliłem w gumy chyba ze 4 atmosfery. Opony wytrzymały, za to pękły dwie felgi.
    LED ZEPPELIN

  2. #16832

    Domyślnie

    Się zakręciłem w te wybieranie opon. Tak to jest jak brak kasy, a chce się Bóg wie co ... Zostały mi dwie opony. W innym zaprzyjaźnionym sklepie mogę je mieć po 300 zł od sztuki. Testów tych opon jakoś nigdzie nie odnajduje.
    Kurtka na wacie które wybrać Podpowiedzcie proszę
    te Pirelki:
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/pir...05-55-r16-91-v
    czy te
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/vre...91-h#389765083

    czy te czy te komplet 1200 zł + 150 montaż (jedne i drugie DOT 2021)
    Jakoś nie zależy mi za bardzo na super właściwościach w zimę, bo jeżdżę okazjonalnie zimą. Wole aby w trasie latem, jesienią, wiosną był cichsze, trwalsze, dobrze się prowadziły na suchym
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #16833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    [...] Tak to jest jak brak kasy, a chce się Bóg wie co [...]
    Może coś z ekonomicznych? Np. takie https://www.oponeo.pl/dane-opony/deb...91-v#374284567 . Jeżdżę na nich i jakoś nie zawodzą. Nie mam auta premium i 400 koni pod maską, nie próbuję również złamać granicy dźwięku... Jak Ci nie odpowiadają polskie, uprzejmie donoszę, że moje są made in France.
    LED ZEPPELIN

  4. #16834

    Domyślnie

    Przyszły wczoraj te całoroczne Pirellki tu są droższe, kupowałem z listopada 2021 po 300 zł
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/pir...05-55-r16-91-v
    .
    ALE ALE , macam te opony to guma na nich jest tak miękka, że zdziwienie bierze, opony można by rzec są ultra lekkie. W życiu takich lekkich wagowo opon nie miałem. Bieżnik 8,5 mm wysokości co rokuje. Co dziwi i nawet martwi to, że bark opony jest tak cienki wiotki, a one homologacje maja do 240 km/h.
    W garażu mam teraz 12 st C stoją tam i przy tej temperaturze guma mięciutka, to co będzie przy 30 st C i rozgrzanym asfalcie
    Kierwa chyba je odeśle
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-05-2022 o 21:48
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #16835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Może coś z ekonomicznych? Np. takie https://www.oponeo.pl/dane-opony/deb...91-v#374284567 . Jeżdżę na nich i jakoś nie zawodzą. Nie mam auta premium i 400 koni pod maską, nie próbuję również złamać granicy dźwięku... Jak Ci nie odpowiadają polskie, uprzejmie donoszę, że moje są made in France.
    O na mokrym B to niezłe. 70dB ujdzie ale już trochę słychać

  6. #16836

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    O na mokrym B to niezłe. 70dB ujdzie ale już trochę słychać
    Ale to chyba zależy, jak fabryka postarała się wyciszyć dany model auta.


    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    moje są made in France.
    No i jak się sprawują te france?

  7. #16837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Przyszły wczoraj te całoroczne Pirellki tu są droższe, kupowałem z listopada 2021 po 300 zł
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/pir...05-55-r16-91-v
    .
    ALE ALE , macam te opony to guma na nich jest tak miękka, że zdziwienie bierze, opony można by rzec są ultra lekkie. W życiu takich lekkich wagowo opon nie miałem. Bieżnik 8,5 mm wysokości co rokuje. Co dziwi i nawet martwi to, że bark opony jest tak cienki wiotki, a one homologacje maja do 240 km/h.
    W garażu mam teraz 12 st C stoją tam i przy tej temperaturze guma mięciutka, to co będzie przy 30 st C i rozgrzanym asfalcie
    Kierwa chyba je odeśle
    Bo widzisz Robin, jest takie jedno ale z oponami calorocznymi i bardzo ciezko je znalezc w necie. A producenci tez tu sie nie chwala specjalnie.
    Zasadniczo sa dwa rodzaje opon calorocznych.
    Najpierw byly opony caloroczne, ktore byly oponami zimowymi przystosowanymi "troche do jazdy w lato" Mialem Godeyaer 4 seasons na Renault Thalia 1.4 75km. W zime to byly rzezniki, te opony wygrywaly testy z renomowanymi oponami zimowymi, a jak nei wygraly to byly w pierwszej 5 zawsze.
    Ale w lato, to juz bylo je slychac to raz, troche jakby plywaly na zakretach i to bylo czuc na Thali 1.4 z 75km zaledwie.
    Absolutnie bym ich nei zalozyl do jakiegos 2.0 i 150km czy wiecej. Raczej w lato slabsza fura i spokojna jazda. Z racji tego ze bardzo dobre zima i uzywalne w lato, to idealne opony dla mieszkanca Zakopanego

    Druga opcja, ktora pojawila sie pozniej niz pierwsza opcja. To opony letnie, ktore jako tako przystosowano do jazdy w zime. To jest opcja dla mieszkanca duzego miasta, gdzie odsniezaja i sniegu nie ma za duzo. Nie dla mieszkanca Zakopanego, bo jednak gorskei warunki ze sniegiem to, to jest niestety letnia opona z akcentem na zime troche.
    Powinny sila rzeczy lepiej zachowywac sie w lato niz opcja pierwsza.

    Ale zadna opona caloroczna nie bedzie sie zachowywac w lato tak jak letnia i tu cudow nie ma. Albo caloroczna opona bedzie bardziej w strone zimy (opcja 1) albo bardzei jw strone lata(opcja 2).

    Tak patrze na ta Pirelli i chyba to jest opcja numer dwa, bo rzezba bieznika i rowek to mi przypomina troche letnie, z dodanym lamelkami. W opcj pierwszej to przewaznei jest choinka do rycia sniegu

    Takze jesli jezdzisz spokojnie, fura to nie 3.0 BMW to powinno byc ok.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-05-2022 o 23:16
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #16838

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Bo widzisz Robin, jest takie jedn oale z oponami calorocznymi i bardzo ciezk oje znalezc w necie. A producenci tez tu sie nie chwala specjalnie.
    Zasadniczo sa dwa rodzaje opon calorocznych.
    Najpierw byly opony caloroczne, ktore byly oponami zimowymi przystosowanymi "troche do jazdy w lato" Mialem Godeyaer 4 seasons na Renault Thalia 1.4 75km. W zime to byly rzezniki, te opony wygrywaly testy z renomowanymi oponami zimowymi, a jak nei wygraly to byly w pierwszej 5 zawsze.
    Ale w lato, to juz bylo je slychac to raz, troche jakby plywaly na zakretach i to bylo czuc na Thali 1.4 z 75km zaledwie.
    Absolutnie bym ich nei zalozyl do jakiegos 2.0 i 150km czy wiecej. Raczej w lato slabsza fura i spokojna jazda. z racj iteog ze bardzo dobre zima i uzywalen w lato. to idealne opony dla mieszkanca Zakopanego

    Druga opcja, ktora pojawial sie pozniej niz pierwsza opcja. To opony letnie, ktore jako tako przystosowano do jazdy w zime. To jest opcja dla mieszkanca duzego miasta, gdzie odsniezaja i sniegu nie ma za duzo. Nie dla mieszkanca Zakopanego, bo jednak gorskei warunki ze sniegiem to, to jest niestety letnia opona z akcentem na zime troche.
    Powinny sila rzeczy lepiej zachowywac sie w lato niz opcja pierwsza.

    Ale zadna opona caloroczna nie bedzie sie zachowywacw lato tak jak letnia.

    Tak patrze na ta Pirelli i chyba to jest opcja numer dwa, bo rzezba bieznika i rowek to mi przypomina troche letnie z dodanym lamelkami. W opcj pierwszej to przewaznei jest choinka do rycia sniegu

    Takze jesli jezdzisz spokojnie, fura to nie 3.0 BMW to powinno byc ok.
    Też doszedłem do tych wniosków o których mówisz i też gdzieniegdzie w materiałach marketingowych , czy opisach testerów można coś tam wywnioskować, ze to bardziej zimowa, czy bardziej letnia wielosezonówka.
    Ja szukałem takiej bardziej właśnie letniej z ambicjami zawieść mnie w zimę do kościoła 3 razy Dlatego właśnie wybrałem te Pirellki bez tego jodełkowej rzeźby bieżnika, ale i tak jak je obmacuje to miękkie są niesamowicie. Z doświadczenia zużycia już trochę różnych opon wydaje mi się, że opony z konkret głębokim rowkiem na środku opony czy z dwoma lepiej się prowadzą z upływem lat i starzeniem czy na suchym czy na mokrym.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Takze jesli jezdzisz spokojnie, fura to nie 3.0 BMW to powinno byc ok.
    ale ja mam teraz 150 KM i 330 Nm oczywiście po czipsowym tuningu, więc Bemki żadne mi nie straszne
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #16839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ale to chyba zależy, jak fabryka postarała się wyciszyć dany model auta.



    No i jak się sprawują te france?
    Ja nie narzekam, drogi trzymają się pewnie nawet na tak archaicznym zawieszeniu jak w Caddy (resory z tyłu). Przez ok. 3,5 roku zrobiłem na nich jakieś 40-45 kkm. Oznaki zużycia w normie. Do normalnej, codziennej jazdy mogę je spokojnie polecić. Tak jak wspomniałem sportowcem nie jestem, choć jeżdżę w miarę ofensywnie. Ostrzej jeździłem 40-30 lat temu, już się wyszalałem. Prawdopodobnie bym ich nie kupił gdybym przypadkowo nie trafił na przecenę w Auchanie. Idę, patrzę 4 opony, podchodzę bliżej widzę napis "ostatnie sztuki" po 100 PLN (sto), podchodzę jeszcze bliżej, oczom nie wierzę - mój rozmiar, letnie i akurat komplet. Nawet się nie zastanawiałem... Zaznaczam, że tak śmieszna cena nie jest w żadnym razie częścią składową mojego zadowolenie z tych gum.
    LED ZEPPELIN

  10. #16840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta

    ale ja mam teraz 150 KM i 330 Nm oczywiście po czipsowym tuningu, więc Bemki żadne mi nie straszne
    To Foka miała czipsa? Nic się nie chwaliles.
    I ile miała fabrycznie?

    To teraz nie Foka, tylko Mors normalnie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1684 z 1845 PierwszyPierwszy ... 684118415841634167416821683168416851686169417341784 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •