Close

Strona 1624 z 1848 PierwszyPierwszy ... 624112415241574161416221623162416251626163416741724 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 231 do 16 240 z 18475
  1. #16231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ostatnio ktoś tu się chyba wypowiadał o mechanikach/elektrykach z 3city zajmujących się VW więc dopytam o namiary. Ostatnio 2 razy w golfie 6 na tablicy migała mi kontrolka silnika. W dość popularnej sieci naprawczej wyłuskali tylko kody usterek, na chłopski rozum niezbyt związane z silnikiem, przynajmniej ten pierwszy: P1698 - elektronika kolumny kierownicy, P0299 - regulacja ciśnienia, doładowania. Ktoś poleci z okolic Gdy, Gda, Sop jakiegoś speca od elektryki, bo te ziutki co u nich byłem nie mają pojęcia o co cho.
    Tu masz namiar do gościa z Banina
    https://www.facebook.com/krzynolgarage

  2. #16232

    Domyślnie

    He he
    Nie wiem gdzie kupujecie NOWE samochody za 30 moze 35 tys he (golf + naprawy ) haha dajcie znać he
    Ale nie raty, leasing itp
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #16233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    He he
    Nie wiem gdzie kupujecie NOWE samochody za 30 moze 35 tys he (golf + naprawy ) haha dajcie znać he
    Ale nie raty, leasing itp
    Rafał napisał że koszt Golfa+naprawy=konkretna wpłata na nowe auto.
    Zatem te 35k może być I wpłata na nowe a reszta w raty czy cóś.

  4. #16234
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Napisałem, że chodzi o konkretną pierwszą wpłatę. A miesięczna rata wychodzi mniej więcej tyle, ile Cię kosztuje miesięcznie Twój Golf.

    P.S. Stock mnie ubiegł.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #16235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Cena zakupu Golfa + koszt dotychczasowych napraw = konkretna wpłata na nowe auto. Nowe, nie wypierdziane przez Niemca, z gwarancją, bezpieczniejsze. I powtarzam - NOWE. Nic nie trzeszczy, pachnie, pełna gwarancja, assistance, AC, itp.

    Czasem warto siąść z kalkulatorem i sobie rzetelnie policzyć co się tak naprawdę opłaca. Pomijam kwestię gruza za 2-3 tysie na dojazdy do roboty, to jeszcze ma sens.
    Ja swoje auto (GS III 1.5 dci 110km z FAP) kupiłem używane od dealera pod koniec 2016 roku, po gościu, który miał to auto w leasingu, czyli jak kupowałem auto miało niecałe 5 lat. Ktoś mógłby pomyśleć, że było rozjechane, niedbane.... cóż, to kwestia dobrego sprawdzenia/indywidualna, ja wiedziałem jak to auto wcześniej jeździło i jaki był jego aktualny stan. W zaufanym salonie peugeota, znałem kolesia, który nim wcześniej jeździł, znałem ludzi, którzy auto przygotowywali i wymieniali w nim elementy pod sprzedaż. Dostałem do tego rok gwarancji, wszelkie papierki, wykresy itp, itd, nawet renault zdunek nie był w stanie mi przebić oferty, a w tym samym czasie chcieli to auto odkupić. Generalnie byłem / jestem z auta bardzo zadowolony, fantastyczny dzieciowóz , poza częściami eksploatacyjnymi nei musiałem kompletnie nic w tym aucie robić. Dopiero teraz, kiedy mija mu 10 lat, zaczęło się powoli dziać, ale i tak nadal jestem zadowolony, wymieniłem co trzeba, posprawdzałem co trzeba, no jeszcze turbo muszę sprawdzić prewencyjnie, bo nie wie co tam siedzi...
    Jestem już obecnie przy 300tys km. Zrobiłem komplet sprzęgła z kołem dwumasowym, rozrząd, pompę wody, pompę oleju i prewencyjnie panewki wymieniłem plus kilka drobniejszych tematów, pozostaje nadal śmigać. Wyszło mnie to jakieś 1/5 - 1/4 auktualnej ceny auta. Teraz to wychodzi od 24 do 28 tys w takim samym wyposażeniu.

    Z żoną czaję się teraz na Espace'a nowego/ ew już mniejszego szczeniaka, za 2 lata gdzieś, może. Initiale wychodzi już zbyt dużo
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #16236

    Domyślnie

    Za 6 tys. to całkiem dobre auto można mieć, dodasz 2 tys. i jest na lata.
    Jak Golf będzie miał fanaberie co rok za taką kwotę może sobie kupuj używane.
    Najgorsze to wkładać kasę w samochód już nienowy ale który nie jest jeszcze tani w naprawach. Lepiej wkładać grosze w starsze.

  7. #16237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Ja swoje auto (GS III 1.5 dci 110km z FAP) kupiłem używane od dealera pod koniec 2016 roku, po gościu, który miał to auto w leasingu, czyli jak kupowałem auto miało niecałe 5 lat. Ktoś mógłby pomyśleć, że było rozjechane, niedbane.... cóż, to kwestia dobrego sprawdzenia/indywidualna, ja wiedziałem jak to auto wcześniej jeździło i jaki był jego aktualny stan. W zaufanym salonie peugeota, znałem kolesia, który nim wcześniej jeździł, znałem ludzi, którzy auto przygotowywali i wymieniali w nim elementy pod sprzedaż. Dostałem do tego rok gwarancji, wszelkie papierki, wykresy itp, itd, nawet renault zdunek nie był w stanie mi przebić oferty, a w tym samym czasie chcieli to auto odkupić. Generalnie byłem / jestem z auta bardzo zadowolony, fantastyczny dzieciowóz , poza częściami eksploatacyjnymi nei musiałem kompletnie nic w tym aucie robić. Dopiero teraz, kiedy mija mu 10 lat, zaczęło się powoli dziać, ale i tak nadal jestem zadowolony, wymieniłem co trzeba, posprawdzałem co trzeba, no jeszcze turbo muszę sprawdzić prewencyjnie, bo nie wie co tam siedzi...
    Jestem już obecnie przy 300tys km. Zrobiłem komplet sprzęgła z kołem dwumasowym, rozrząd, pompę wody, pompę oleju i prewencyjnie panewki wymieniłem plus kilka drobniejszych tematów, pozostaje nadal śmigać. Wyszło mnie to jakieś 1/5 - 1/4 auktualnej ceny auta. Teraz to wychodzi od 24 do 28 tys w takim samym wyposażeniu.

    Z żoną czaję się teraz na Espace'a nowego/ ew już mniejszego szczeniaka, za 2 lata gdzieś, może. Initiale wychodzi już zbyt dużo
    Kup sobie Golfa, nie pożałujesz
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #16238

    Domyślnie

    Nikt mnie nawet siła nie zmusi
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #16239

    Domyślnie

    Zeby to był jakiś gtd, coś co przynajmniej fajnie jedzie, to jakoś łatwiej było by zaakceptować takie koszty.
    Z drugiej strony rozumiem myslenie Sokoła, ze mógłby sprzedać i kupić auto w którym np padnie turbo albo co innego a tak się łudzi że u niego będzie ok.
    Wszystko to i tak bez sensu dla mnie bo ja #teamgasoline i zamiast golfiny wybrał bym kilkanascie lepszych wygodniejszych i tańszych w utrzymaniu aut

  10. #16240

    Domyślnie

    Może coś doradzicie? Może ktoś użytkował.
    Cały czas się szarpiemy z myślami nad szybkim wozidłem. Cały czas szukaliśmy A3 2.0 TFSI Quattro 200KM+ w sedanie, ale na plac boju wlazło S3 (300KM). I jest zagwozdka - serce czy rozum ?
    Na pewno inne opcje nie są brane pod uwagę. Jedno i drugie odpowiednio wyposażone i tak mocne, że wystarcza. Mam świadomość apetytu na paliwo i mogę z tym żyć.
    A3 to byłyby roczniki ~2017 a S3 to juz 2015 (zatem przed liftem). Auto dla 1 max 2 osób, corolla E11 zostaje jako druga
    Dzis bylismy oglądac jedno w okolicy i jest piękne. To auto z położoną ceramiką wywalonym rezonatorem i zawieszenie magnetic ride. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#b9f5ccbb55
    Co sądzicie ? Co brać, jak żyć ? Czy posiadanie S3 daje jakąś przewagę nad mocnym A3 przy późniejszej sprzedaży ? Czy ludzie obawiają się takich wersji zakładając że są jakos niezdrowo pałowane ?
    Nie potrzeba porad typu: za mocne, za drogie, dużo pali itp. Wiem ile to pali i się na to godzę. Skoro można spełnić motoryzacyjna fanaberię to sobie ją spełniamy.
    Celować w S3 czy A3? Wyposażeniowo bardzo podobne, wystarczająco mocne i cenowo to samo z tym że S3 starsze. Ten zakup nie jest planowany w kategoriach - praktyczny. No ale tez wolelibyśmy jakos spektakularnie nie wtopić
    Ostatnio edytowane przez stock ; 25-07-2021 o 21:39

Strona 1624 z 1848 PierwszyPierwszy ... 624112415241574161416221623162416251626163416741724 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •