Close

Strona 1587 z 1821 PierwszyPierwszy ... 587108714871537157715851586158715881589159716371687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 861 do 15 870 z 18205
  1. #15861
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    . Wjedź szybko na mokrym łuku i delikatnie zacieśniaj zakręt, nie reguluj gazem, ani nie hamuj.
    Podstawą podstaw do jest właściwe posługiwanie się gazem i hamulcem w zakrętach. Tylko motoryzacyjne ameby wlatują bezmyślnie w winkle.I takimi amebami jest już wypełnione parę większych cmentarzy. Prawo jazdy mam od 27 lat, przejechałem w swoim życiu kilka milionów kilometrów, z czego większość autami bez kontroli trakcji i ABS-u. Do tego kilkadziesiąt tys. km motocyklem. Ponad to przerobiłem kilka szkół doskonalenia jazdy. I przez te wszystkie lata nie zarysowałem nawet auta ze swojej winy, za to w kilku wypadkach miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć jako poszkodowany. Bądź więc proszę uprzejmy mnie nie pouczać w kwestii sposobów prowadzenia auta.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #15862
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To nie jest kwestia hybrydy, tylko skrzyni biegów. Subaru też wyje mimo 240KM
    Ech, skrót myślowy. Będąc precyzyjnym, to wyje silnik, a nie skrzynia Daj znać jak znajdziesz jakąś hybrydę w manualu (Golf SDI + LPG się nie liczy)

  3. #15863

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancini Zobacz posta
    Ogólnie wszystko, szczególnie napęd, nie mam żadnego doświadczenia z hybrydami
    Niestety, hybrydy nie znam. Przejechałem się tym u dilera, ale mi nie podeszła i wziąłem zwykłą 2.5 l z normalnym automatem.

  4. #15864

    Domyślnie

    Auto do spokojnej jazdy, żądnych szaleństw. Lubię duże wygodne samochody. Wiadomo na drogach różnie bywa i zapas mocy jest potrzeby ( wyprzedzanie ).
    Auto będzie kupione nowe z salonu. Android auto w modelu na 2021 rok już jest.
    Czyli na wakacje z rowerem tym autem nie pojadę i tu jest duży minus.

    Przy przyspieszaniu troszkę wyje, ale jak się już leci stałą prędkością to jest ok.

    JK jak wypada spalanie na trasie ? powiedzmy autostrada 130km/h i droga szybkiego ruchu 110km/h i zwykła droga ?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  5. #15865

    Domyślnie

    Na normalnej drodze (takiej 90km/godz), gdzie są jakieś miejscowości, wsie, skrzyżowania, ograniczenia, itp. spalanie jest właściwie podobne jak w mieście. Podczas zwalniania (hamowania) hybryda odzyskuje energię, a za chwilę ją oddaje podczas przyspieszania oszczędzając paliwo. Na autostradzie nie ma potrzeby zwalniania, czy hamowania, wiec ta elektryka praktycznie nie pracuje. Pracuje głównie silnik spalinowy. Kiedyś, nową bryką na autostradzie i na trasie szybkiego ruchu Warszawa-Wrocław-Warszawa spaliłem jakieś 8l, może trochę więcej, ale jak następnym razem włączyłem i sensownie poustawiałem tempomat, to spalanie spadło mniej więcej o litr. Teraz już tempomat w trasie włączam właściwie zawsze, bo warto, po to on jest. To jest bardzo wygodny automat (wiem, wiem, fotografowie trybu zielonego nie używają), utrzymuje zadana prędkość, kiedy trzeba sam zwalnia, kiedy można sam przyspiesza, właściwie do obsługi pozostaje tylko kierownica i kierunkowskazy przy wyprzedzaniu, ale jak trzeba można oczywiście depnąć niezależnie od tempomatu. No i ta bezstopniowa skrzynia. Nie ma żadnej zmiany biegów, nic nie szarpie, przyspieszanie i zwalnianie płynne, żeby nie powiedzieć nudne. Cóż wygoda kosztuje, ale moim zdaniem warto. Niektórzy mówią, że to taka "emerycka jazda", ale za to bardzo wygodna i o to chyba chodzi.
    Jacek

  6. #15866

    Domyślnie

    Tak schodząc na ziemię MOP garażowy, może macie jakieś doświadczenia, co by tu zanabyć drogą kupną. Podłogę elegancko sobie wymalowałem fajną farbą do tego celu i się chce aby było czysto cały czas, a to koty mieszkające w garażu nabrudzą, a to błoto z auta czy butów..
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #15867

    Domyślnie

    W garażu na przystani beton pomalowałem poliuretanową farbą dwuskładnikową. Mimo olejów, benzyn, ropy, smarów, a także różnych, często żrących środków chemicznych lądujących na tak pomalowanej podłodze nic niepokojącego się nie dzieje. Wniosek prosty - cokolwiek zastosujesz do utrzymania czystości zawsze będzie to właściwy wybór. Myślę, że chlorokauczuk ma zbliżone właściwości.
    LED ZEPPELIN

  8. #15868

    Domyślnie

    Chlorokauczukiem elegancko sobie podłogę wymalowałem już 3 lata temu, trzyma się lux, trwałe jak cholera, ale błoto, śnieg warto mieć czym zmyć bo ślisko i brzydko. Ściany na elegancko sobie też zrobiłem to od razu milej czas się spędza w garażu kręcąc jakąś śrubką przy piwie

  9. #15869

    Domyślnie

    "tjuning" to podstawa, dzień był, nie wiem ile miał dołożonych diodek

    1614281772809.jpg
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #15870
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cześć, czy bawi się ktoś tutaj w woskowanie auta? Sprawiłem sobie czarne auto, kolor ładny, ale utrzymanie w czystości to masakra. Z racji tego, że lubię jak jest czysto, ale jestem leniwy stwierdziłem, że woskowanie 2x w roku powinno pomóc. Poleci ktoś jakiś twardy wosk? Zależy mi na maksymalnej trwałości i w miarę łatwym nakładaniu. Mycie auta co tydzień i używanie 10 rodzajów szmatek przy czyszczeniu nie jest dla mnie. Poczytałem trochę w internecie, jest dużo pozytywnych informacji o Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark. Jest szansa na to, że w polskich warunkach utrzyma te Y miesięcy? Auto używane tylko w weekendy i na trasach, na codzień stoi w garażu.

Strona 1587 z 1821 PierwszyPierwszy ... 587108714871537157715851586158715881589159716371687 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •