Close

Strona 1528 z 1845 PierwszyPierwszy ... 528102814281478151815261527152815291530153815781628 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 271 do 15 280 z 18449
  1. #15271
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    No moje Michelin Energy Saver po 7 latach zrobiły się plastikowe, i drobna pajęczynka na nich (bieżnik nadal ok) więc to ostatni ich sezon, zresztą niebawem zmianiam na zimowe.
    Myślałem, że kupię letnie teraz ale wszędzie pustki, więc poczekam do wiosny.
    Czy kupowanie przez internet ma sens, chodzi mi aby nie sprzedali starych z zapasów magazynowych.

    Od lat kupuje w necie w serwisie na o. Zawsze dostawałem max 4 miesięczne. Na marginesie - opony starsze niż pięć lat to śmieci, bez względu na wysokość bieżnika.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #15272

    Domyślnie

    Wiem, i też trochę zwlekałem, tyle że takie kupiłem z używanym autem.
    Jak opny są max 4 miesięczne to jak nowe.
    Nikon i podróże ...


  3. #15273

    Domyślnie

    Przed zakupem poproś o datę produkcji. Jak nie zechcą podać, zlewasz taki sklep i szukasz dalej.

  4. #15274
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Wiem, i też trochę zwlekałem, tyle że takie kupiłem z używanym autem.
    Jak opny są max 4 miesięczne to jak nowe.

    Polecam Ci zaryzykować kupno dobrych wielosezonówek.

    Dlaczego?

    1. Większość polskiej pogody to łącznik między nędzną zimą i nędznym latem. Idealne warunki dla takich opon. Jeśli zdarzy się upał albo spadnie śnieg - również spokojnie ogarną temat. Zresztą, na wielosezonówkach latam w góry. Nigdy nie było problemu.
    2. Zero zaskoczenia nagłą zmianą pogody.
    3. Zero stania w kolejka do wymiany u wulkanizatora.
    4. Zużyją się co najmniej dwa razy szybciej niż dwa komplety opon. Czyli zawsze bedziesz jeździł na dwa razy nowszych oponach.
    5. Zawsze siedzą na ładnych felgach. Dobrym alusom śnieg i sól nic nie zrobi.
    6. Nie istnieje problem z przechowywaniem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #15275

    Domyślnie

    Rozważałem zakup wielosezonówek. Ale chyba zdecyduję się na typowe zimówki. Kilometrów robię dużo jak na auto prywatne. Do tego letnie jeszcze sezon, dwa wytrzymają.
    Korzystając z okazji, że już się tu udzielam to takie pytanie. Czy używa ktoś wycieraczek Bosch Aerotwin? Obecnie mam Valeo Silencio. Może ktoś z Was użytkował jedne i drugie i napiszę słowo co wg niego lepsze

  6. #15276

    Domyślnie

    Wczoraj pojawił się komunikat o awarii świateł mijania, jedno nie świeci.Zakładam, że czeka mnie wymiana żarnika.

    Siedzą u mnie ksenony d1s.

    Pytanie, co polecacie ?

    Zastanawiam się nad
    Osram Xenon D1S Original
    OSRAM COOL BLUE INTENSE
    OSRAM NIGHT BREAKER LASER NEXT GEN +200%

    Różnice w cenach są znaczące, w sieci brak testów.
    Miał ktoś doświadczenie z tematem ?

  7. #15277
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Najpierw trzeba sprawdzić czy prawidłowo działa przetwornica. jesli tak, to trzeba wymienić parę palników. Polecam standardowe Osramy o barwie białej. Zimne wyglądają efektownie, ale w złych warunkach słabo się sprawdzają.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #15278

    Domyślnie

    Tak, będę sprawdzał czy to przetwornica. Optymistycznie nastawiam się na żarówki.

    Standardowe to te oryginal?
    Night breaker to doplata 200 zł...

  9. #15279
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MR Zobacz posta
    Wczoraj pojawił się komunikat o awarii świateł mijania, jedno nie świeci.Zakładam, że czeka mnie wymiana żarnika.

    Siedzą u mnie ksenony d1s.

    Pytanie, co polecacie ?

    Zastanawiam się nad
    Osram Xenon D1S Original
    OSRAM COOL BLUE INTENSE
    OSRAM NIGHT BREAKER LASER NEXT GEN +200%

    Różnice w cenach są znaczące, w sieci brak testów.
    Miał ktoś doświadczenie z tematem ?
    Faktycznie zacząłbym od sprawdzenia przetwornicy. Przełóż sobie żarnik z lampy która działa żeby upewnić się, że to jego wina, a nie przetwornica padła. Mam u siebie Night Breakery Laser u siebie (Saab 9-5 rocznik 2002), przedtem miałem oryginalne Osramy (ciekawostka: jeden z żarników to był jeszcze z 1. montażu, 16 lat temu i 240k km). Ciężko mi porównać różnicę, bo przy okazji zleciłem regenerację reflektorów (polerowanie kloszy + napylenie nowej warstwy odblaskowej odbłyśników), ale jako punkt odniesienia niech będzie fakt, że w aucie z ledami (2 letni Golf, reflektory Mid) nie czuję zbytniej różnicy, wręcz jestem trochę zawiedzony fabrycznymi ledami. Ale zawsze uważałem, że na światłach i hamulcach nie ma co oszczędzać. Moim zdaniem warto dopłacić do Laserów, pamiętaj żeby zawsze palniki wymieniać parami.

  10. #15280
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jeśli w nazwie palników lub żarówek jest określenie "laser"' to jest to kompletna bzdura. To kompletnie nic nie ma wspólnego z laserem. NIC.

    To tak na marginesie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1528 z 1845 PierwszyPierwszy ... 528102814281478151815261527152815291530153815781628 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •